şikayet Et
25 Mart 2011 17:28  
minnoscuk
minnosc...
maviş
7 yaşında
dişi

Ankara Macunköy Barınağı (Rehabilite ve Bakım Merkezi)
Bu merkeze uzak rehabilite ve bakımevine biz de ilk kez bugün gittik. Öncelikle adresini veriyorum ki, hem internette adresini arayanlar bulsun, hem de bu siteden gitmek isteyenler olursa rahatlıkla gitsinler.

Adres
İstanbul yolu girişinde GİMAT kavşağını geçtikten sonra, ACity AVM (oldukça büyük ve bilinen bir yer) karşınıza çıkacak, bu AVM-nin önünden ilerleyip hemen sağa sapılacak. Biraz gidince AYDINLAR OTOMOTİV diye bir bina göreceksiniz, bu binanın tam karşısında işte bu MACUNKÖY BARINAĞI mevcut. Zaten ACity AVM nin çnüne geldikten sonra kime sorsanız barınağı gösterir veya Aydınlar Otomativi sorarsınız, onun tam karşısında zaten dediğim gibi barınak. MACUNKÖY BARINAĞI TEL NO: 3972474 - Tam adresi buradan da alabilirsiniz, bu nodan bu barına yetkilileriyle bağlantı kurabilirsiniz.

Aslında burası tam olarak barınak değil, bakımevi ve rehabilite merkezi olduğundan burada köpekler sürekli olarak kalmıyor.

Kısırlaştırılıp, aşıları yapıldıktan sonra alındığı yere bırakılıyor. Biz de Ankara Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne bağlı Yerel Hayvan Koruma Görevlisi olduğumuzdan hem gidip inceledik burayı, hem de tanışmış olduk çalışanlarla, çünkü koordineli olarak burayla çalışmamız gerekiyor. Özetle, beklediğimizden daha iyi durumda bu bakımevi, biz de şaşırdık.

Olumlu yönler:
1. Temizdi.
2. Ankara'da resmi kurumlarca kedi kısırlaştırılma işlemi tamamen durmasına rağmen, burada kedi olmasa da köpeklerin kısırlaştırılmasına devam edildiğini gördük. Birkaç yeni işlem yapılmış köpek de gördük.
3. Mama durumunu sorduk, mamamız var dediler. Mama bağışına pek gerek yok yani.

Olumsuz yönler:
1. Köpeklerin bulunduğu yerler önü açık kafes şeklinde yapılar, yarı açık alan niteliğinde, bu iyi değil. Kışın ve soğuk havalarda özellikle yeni ameliyattan çıkanlar da dahil çok üşür. Yenimahalle belediyesi ile görüşüp burayı kapalı alan haline getirmelerini sağlamamız lazım, hayvan hakları savunucuları olarak.
2. Sadece köpeklerin barınabileceği yer var. Kediler için yer yok. Yine Yenimahalle bel. ile görüşüp kediler için de kapalı alan oluşturmalarını ve kedileri de kısırlaştırmalarını istemeliyiz.

Gereksinimler:
1. Gönüllü. Buranın devamlı bir gönüllüsü yok, yolu da sapa olunca pek kimse uğramıyor. Her bakımevinde, her barınakta gönüllülüğün önemi açıkça bilindiğinden Ankara'daki hayvan hakları savunucusu arkadaşlardan ricam, lütfen bu bakımevine de zaman ayıralım, sıklıkla gidelim. Gönüllülerin devamlı gitmesi hem kontrol, hem de hayvanların morali açısından çok öenmli.
2. İki bölmede 10 civarında yavru vardı. Bunların sahiplendirilmesine çalışalım. Büyük köpekler kısırlaştırıldıktan sonra salıverilseler de, bu yavrular orada sahiplendirme amacıyla tutuluyor, Resimlerini bu sefer çekemedik. Malum Kurban Bayramı nedeniyle 9 gün tatil var. Buraları sahipsiz bırakmayalaım bu günlerde. Biz bayramda yine buraya gideceğiz, kontrol edeceğiz, bakalım nöbetçi olacak mı gerçekten, köpeklerin yiyecek durumu nasıl göreceğiz.

Bunu Ankaralı bir hayvansever yazmış.
Ben İzmitteyim. Ankara'da olan arkadaşlar rica etsem bu barınağı ziyaret edebilir mi..?

11 Nisan 2011 15:07 tarihinde düzenlenmiş. | Patile (5 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
07 Ekim 2013 23:42
barinakci
barinak...
suzi
8 yaşında
dişi

Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir konu açıp konu kirliliği yaratmak istemedim;
Ankara Çankaya Belediyesi Mühye Hayvan Barınağında hayvanlar soğuktan zor duruma düştüler.
Götürdüğüm malzemeler yeterli değil.
Lütfen elinizde battaniye gibi kullanmadığınız ya da buna benzer eşyalar varsa lütfen götürün ve hayvanların altına serin zira buz gibi taşların üstünde daha fazla dayanamayacaklar.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Ekim 2013 21:02
ttolgaa
ttolgaa
oscar
4 yaşında
erkek

Orijinalden alıntı: salamon58


Bu barınağı ziyaret serbest mi. direk gitsek alırlar mı


Alırlar. Tabelası felan yok bulmanız zor olabilir.  İçeri giriyosunuz 2-3 tane aşırı uysal serbest köpek sizi karşılıyor onlarla beraber 1 kafese 10 köpeğin sığdırıldığı berbat alanı geziyorsunuz. Sakın gözünüzde büyütmeyin toplasan 6-7 kafes vardır. 1 tane kuru mama parçası için hayvanların birbirini parçalamasını izliyorsunuz. Hasta olup ölsünler diye üstlerine sıkılan sudan bahsetmiyorum. Hayvanların üst üste durduğu kafeslerden hepsi size havlıyor. Hepsi hüzünlüce bakıyor. Tabii bazıları da hayata küsüp bi kenarda mutsuz mutsuz yatıyor. Berbat bir ortam. Köpek barınağından daha çok köpek işkence merkezi desek yeridir .Görevli şansınız varsa dışardadır. Yoksa Veterinerin kulubesine gidip kapıyı çalıyorsunuz kafalarına eserse çıkıyolar yoksa ilgilenmiyorlar. Oraya giripte sağ çıkan köpekten daha güçlü köpek tanımam. Açlık içinde zayıflıktan bitik hayvanlarla dolu. Tabii psikolojide bozuk köpeklerin.. Benim oğlan 2 aydan fazla mama kabından 3-5 tane mamayı alır taaa odanın birinin kenarında yer yaklaşırsamda son hız kaçardı benden..

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Ekim 2013 01:00
barinakci
barinak...
suzi
8 yaşında
dişi

Psikolojimiz bozulmasın,moralimiz bozulmasın ve etkilenmeyelim.

Bunun yerine yaptığımız ziyaretleri devam ettirelim ve elimiz boş gitmeyelim.

Patile (2 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Ekim 2013 07:48
ttolgaa
ttolgaa
oscar
4 yaşında
erkek

Orijinalden alıntı: salamon58


Evt o sorumdan sonra sokakta bulduğum bir yavru köpeği derneğin alması için oraya götürdüğümde gördüm maalesef. Aynen dediğiniz gibi hayvanların resmen eziyet çektiği bir yermiş. Etkisinden kurtulamıyorum psikolojim bozuldu. Görevlilerin rahatlığı ve lakaytlığıda ayrıca sinir bozucuydu :(


Benim sokakta baktığım bi oğlum vardı Tarçın. Belediye götürdü barınağa kısırlaştırıp aşı vurmak için sonra geri buraya bırakıcaklardı. 2 hafta sonra geldi. Ben tabii sevindim. Koştum gittim yanına gel diyorum. Arka 2 ayak tutmuyor. Sürüne sürüne geliyor bana doğru..... Bunlar hayvana naptınızda yürüyemiyor? Sözde iyilik yapacaklardı. Herşeyi geçtim yürüyemeyen hayvan tekrar sokağa bırakılırmı

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Kasım 2013 19:30
nopasarann
nopasar...
toprak
4 yaşında
erkek

Yenimahalle hayvan barınağını bir ziyaret edin lütfen! Hayvanlar açlık ve hastalıkla boğuşuyor, çok ağır bir koku barınağı sarmış durumda ayrıca daha 1-2 aylık 20-25 yavru bir kafese kapatılmış pislik içinde yaşıyorlar. küçücük kafes içine kapatılmış 10 kadar kangal kırması ve iri cins köpeğin uyuz olduğu için oraya kapatıldığını belirttiler. Lütfen yenimahalle belediyesini arayıp şikayet bildirin yada barınağı yerinde ziyaret edip görün müdahale edin..

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Ağustos 2014 04:34

Yaziniz icin cok tesekkur ederim. Bende bu barinagi ziyaret edip kedi almak istiyordum. Bu yazi tam zamaninda karsima cikti , sagolun ..

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

20 Haziran 2015 19:41

Bugün barınağa gittim. Yeri değişmiş a City'yi geçince dümdüz gidiyorsunuz. Yol bitince sağa
Donun. Hemen illerden U cekin. Ilerde sağda Göreceksiniz. 40 kadar yavru köpek vardı. Çok küçük kafeslerde pislik içindeydiler. Bizim mahallede beslediğimiz yavru Köpekleri toplamışlar görmeye gittik. Şikayet üzerine toplamışlar insan boş arsada duran yavru köpeği niye şikayet eder bilmiyorum. Kafeste inleyerek çıkmaya çalıştıklarını görünce mahvoldum. Bi tanesini geri getirmeyi başardım. Diğerlerini nasıl kurtarabilirim hiç bilmiyorum.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2015 20:16

Merhaba,

Bu konu birazda bizim ile alakalı sanırım. Takip ediyoruz. Taleplere de yardım etmek isteriz. Ayrıntılar aşağıdadır.

http://www.yenimahalleli.com/macunkoy-sahipsiz-hayvanlar-bakimevi.html

Saygılarımızla,

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

18 Eylül 2015 12:17
pisicann
pisican...
Şeker
7 yaşında
erkek

Yönetimdeki kafa değişmediği sürece barınak istediği kadar yenilensin o hayvancıklar yine eziyet çekiyor,yine açlıkla mücadele ediyor,bir kuru ekmek için birbirlerini parçalıyorlar.Sadece barınağın yeri değişti ama hayvanlar eskisi gibi pislik içinde,yavaş yavaş acı çekerek ölüyorlar.YENİMAHALLE MACUNKÖY BARINAĞI İŞKENCE MERKEZİ olarak Ankarada ki en kötü hayvan hapishanesi...

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Mart 2017 01:02
luya
luya
nil
5 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: yenimahalleli

Merhaba,

Bu konu birazda bizim ile alakalı sanırım. Takip ediyoruz. Taleplere de yardım etmek isteriz. Ayrıntılar aşağıdadır.

http://www.yenimahalleli.com/macunkoy-sahipsiz-hayvanlar-bakimevi.html

Saygılarımızla,Bu link çalışmıyor, ve sitenizde barınak diye arattığım halde hiçbir sonuç çıkmadı.
Adresiniz hem yandex'te hem google maps'te hem de burada dort farklı şekilde açıklanmış.
Her defasında buraya gelmek istediğimde adresi bulamadığım için gelemiyorum. Çok yazık. Yıllardır aynı düzelmeyen dert.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

66 üye şu anda sitede. Ayrıca 1045 kişi de sitede dolaşıyor.

ReklamHayvan Dostu Markalar©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 25.0.154)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim