şikayet Et
23 Nisan 2018 22:47  

DUYGUSAL DESTEK HAYVANI İLE UÇUŞ (EMOTIONAL SUPPORT ANIMAL)
Merhaba arkadaşlar. Uzun süre duygusal destek hayvanı konusunda Türk hava yollarıyla sıkıntı yaşadım, sonunda duygusal destek hayvanı belgesiyle uçuşun tüm detaylarını biliyorum. Bu burada dursun, böylece herkes faydalanmış olur diye düşündüm. Öncelikle Los Angeles'da yaşıyorum. Bu sebepten ailemi ziyarete gittiğimde köpeğimle uçuş biraz sıkıntı oluyor çünkü kabında durmak istemiyor ve sakinleştiriciye rağmen kapısını tırmalıyor, kucak istiyor. Ben de hosteslerden gizli kucağıma almak zorunda kalıyordum ve sadece gidiş dönüş uçuşu 300$ fakat duygusal destek hayvanı belgesi 99$ ve bir sene geçerli. Duygusal destek hayvanı belgesiyle köpeğinizi kabı olmadan, ve ücretsizce uçuşlara alabilirsiniz. Duygusal destek hayvanı belgesi psikologlar tarafından verilen bir belge. Kısaca köpeğinizin size psikolojik açıdan destek olduğunu belirtiyor. Bu belgeyi Amerika üzerinden çeşitli sitelerden sipariş edebilirsiniz (İngilizce psikoloji anketlerini doldurmanız ve bir Amerika adresi gerekmekte). Size belgeyi antetli kağıt olarak ve mailinize pdf olarak iletiyorlar. Bunun sebebi Amerika'daki psikologların lisans numarası olması ve bunu kontrol edebiliyor olmaları ama maalesef Türk psikologların özel bir numarası olmadığı için onay veremeyebilirler. Belgeyi almadan uçak biletinizi satın almayın, rezervasyon yaptırın çünkü eğer sizden önce başka biri köpeğiyle uçuş için rezervasyon yaptıysa siz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Duygusal destek hayvanı belgenizi aldıktan sonra Türk hava yolları üzerinden bize ulaşın- geri bildirim formu- yeni geri bildirim- ve formu doldurup belgenizi ekleyin ve Thy'yi arayıp duygusal destek hayvanı için rezervasyon yaptırmak istiyorum diyin. Daha sonrasında bir gün içinde muhtemelen başvurunuz onaylanır. Onaydan sonra rezervasyonunuzu satın alabilirsiniz. Thy'nin kendi müşteri hizmetlerini ararsanız asla ne yapılması gerektiğini bilmiyorlar ve köpeğiniz için rezervasyonunuz asla onaylanmıyor. Bu dediğim sırayla yaparsanız hiç sıkıntı yaşamazsınız. Bunların dışında veterinerden ıslak imzalı sağlık belgesi almanız lazım. Uçuşunda sakınca olmadığını belirten bir kağıt. Ve tabi ki aşıları tam olmalı. Umarım bu konuda ihtiyacı olanlara yardımcı olabilmişimdir.

Patile (3 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
15 Ağustos 2018 18:31

Merhaba, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.
Ben ve 7 aylık köpeğim ESA mektubu ile Türkiye’ye gideceğiz; burdan giderken bir sorun çıkacağını düşünmüyorum ancak tek korkum TR’den dönüşte sorun çıkması. Thy’dekiler bu konuda çok bilgili olmadığını biliyorum. Bunu göze alarak gidiyorum ancak artıdan verebileceğiniz tüyolar varsa sevinirim.
Ayrıca Tr’de 3 hafta kalacağız, dönüşte tekrar veteriner’den belge almamız gerekiyor değil mi? Bir de titrasyon testi gerekli mi? Siz yaptırdınız mı?

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

21 üye şu anda sitede. Ayrıca 624 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar
©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 16.0.044)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim