Sitede Gezenler

201 üye şu anda sitede. Ayrıca 1085 kişi de sitede dolaşıyor.

23 Eylül 2009 15:42  

İkinci Kedi


1 yaşında dişi bir british shorthair kedim var. İki ay öncesine kadar evde hiç yalnız kalmamıştı. Şimdi ise şartlar gereği gündüzleri evde yalnız kalıyor. Bu yüzden ikinci bir kedi almaya karar verdik. İkinci kedi olarak da veterinerimizin baktığı sokak hayvanları arasından çok sevimli oyuncu 4-5 aylık bir kediyi beğendik. Cumartesi günü sabahtan gidip kediyi alacağız. İki kedinin birbirine alışması için neler yapmamızı önerirsiniz?

Patile

< Geri   1   İleri >  
Gelen Cevaplar
24 Eylül 2009 13:33
sevi
puck,

4 yaşında, erkek, European Shorthair Ankara ırk bilgileri

merhaba
ben uzman degilim ama kendi deneyimlerimden yola cikarak sunlari onerebilirim:
oncelikle yeni kedicik zaten yavruymus, ilk eve geldiginde onu ayri bir odaya koyun. odayi incelesin gezsin dolassin, kendini guvende hissetsin o odada. ve bu sectiginiz oda onceki kedinizin kendi bolgesi olarak sectigi bir yer olmasin tabi.
sonra her gun bir kac saat sizin gozetiminizde yavruyu diger kedinize gosterin. iki kediyi bir araya getirdiginizde mutlaka yanlarinda olun. buyuk olan kedinize de yavru geldigi zaman sevdigi birseyler verin , mesela sevdigi bir oyuncak ya da sevdigi bir biskuvi vs. gibi. boylelikle yavruyu hep iyi olumlu seylerle iliskilendirsin kafasinda.
bu arada ilk zamanlar icin sakin yalniz birakmayin iki kediyi. yani iyice birbirlerine alistiklarina emin olana kadar. ve mama su kaplarini ve kedi kumlarini ayri tutun.

tabi bazen de iki kedinin birbirlerini ilk gordukleri andan itibaren dost olmasi mumkun olabiliyo :P ama tedbiri elden birakmamakta fayda var.

kolay gelsin :) evdeki eglenceniz ikiye katlanicak simdi :)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla

22 Ekim 2009 12:11
seha
kontes,

4 yaşında, dişi, Chinchilla İstanbul ırk bilgileri

Merhaba .Kediniz yeni yavruya alıştı mı, tepkisi nasıl oldu.Merak ettim..

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla


< Geri   1   İleri >  

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

©2005-2014 Petarkadaş (farscape, 18.0.016)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim