21 Eylül 2013 00:31  

Planlamadan eve ikinci kedi getirdik


5 DAKİKA KAFESİN İÇİNDEYKEN DUMAN KEDİYİ KEŞFETTİ TUHAF SESLER SONRASI KEDİYİ AYRI ODAYA ALDIM.

Duman daha yavruyken ikinci kedi istemiştim eşim karşı çıkıyordu.Bu gece 6 aylık civarı erkek bir kedi ben bahçedeyken evimizin önüne geldi.O esnda Duman da yanımdaydı bahçeden fırladı ve kediyi koklamaya gitti.Dişi kedi çok korktu ve bir arabının altına girdi.Biz de evimize çıktık.Kediye mama bıraktım ve çok sevimliydi.Aradan 15 dakika sonra bir kıyamet koptu sokağımızın ağası bu küçük kediye saldırdı onu gece dışarıda bırakmak istemedim ve eve aldım.Eşimin teklifiydi eve almak.Şimdi forumda okudum ikinci kedi kabuslarını, gözüm korktu.Yeni kediyi odaya koydum bir havluyla ovaladım Duman a mama verdim bu peçeteyi mamasının altına serdim.Kedi çok tatlı hep yatak altındaydı kafese koydum ve yatak odama aldım o esneda Duman yeni kediyi keşfetti.Malesef tuhaf sesler çıkarmaya başladı.Tabi çok normal 2 saat bile olmadı eve alalı hemen yeni kediyi ayrı odaya aldım.Arada gidip bakıyorum ne yapıyor diye.Bu durum ayrı odalarda tutma işlemini kaç gün yapmak lazım.?

25 Eylül 2013 19:30 tarihinde düzenlenmiş. | Patile

Gelen Cevaplar
21 Eylül 2013 01:15

Orijinalden alıntı: wicca

Beni yanlış anlamayın ama başıma gelenleri anlatmak istiyorum daha önce bende 3 aylık civarı dişi bir kedi getirmiştim eve o zamanlar kedim 2 yaş civarındaydı evi çok sahiplenmişti bu arada cinsiyeti erkek benim kedinin.Eve gelen yabancı kediyi hiç hoş karşılamadı alışması için haftalar harcadım aynı odada sürekli bırakmadım ikisinide ayrı ayrı besledim ama ne yemek yedirdi nede tuvaletini yaptırdı.Erkek kedigillerde zaten pedofillik mevcut hiç hoş şeyler yaşamadım en sonunda yavruyu bir aileye sahiplendirdim umarım aynı sorunları yaşamazsınız ben çok çektim.

inşallah çok sorun yaşamam, zaten Duman çok çok sorun yapar strese girerse bodrum katım 28 metre kare var mutfak şeklinde orada bakarım.
Duman sürekli diğer kedilere miyavlar yalnız bir kedi bir şans onun için arkadaş olucak.
Sahiplendirmek hayal olur.Kediyi az çok hatırlıyorum birinin bahçesinde sürecek kalıyorlardı.Atılmış herhalde.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2013 08:23
 
achelow
nadia
4 yaşında
dişi

Ayri tutmak, yavas hareket etmek de ise yarar ama size bir oneri, biz artik sayica cok fazla oldugumuz icin yeni gelenleri/misafirleri ayirma luksumuz kalmadi, kafesle alistirma yapin. Buyuk bir kopek kafesi (sifirlari 130 lira civari ama ikinci el ya da bizim gibi odunc de bulabilirsiniz), icine yeni ufakligin yatagi, mamasi, suyu ve tuvaleti, kedicik 1-2 hafta oyle kalsin birbirlerine iyice alissinlar. Kafes icinden birbirlerine zarar veremezler, surec cok daha hizli ve kolay geciyor. Yeni ufaklik birkac gun stres olur ama yeni evden dolayi zaten her kedi biraz stres yasar. Sokaktan neredeyse yetiskin yasta gelen Milka'miz bile 2 hafta kafesten sonra surumuze sorunsuz katildi, ki erkek kedimiz Mack evi cok sahiplenen, cok baskin karakterli huysuz bir oglan. Hayatlarinda hic kopek temasi olmamis kediler Nadia ile bile kucak kucaga yatar hale geliyor, yeter ki birbirlerinin zararsiz olduklarini anlasinlar.

Patile (4 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2013 10:16
 
bonibon...
bonibon
2 yaşında
dişi

bu birazda kedinizin kişiliğiyle alakalı ben çamuru sahipleneli iki ay civarı oldu ama ilk kedimle hala anlaşamadılar ve birbirlerini kovalayıp patileşiyorlar ne yapıcağımı şaşırdım artık evin içinde birbirlerine çok kötü bağırıyorlar dişi çok bağırıyor ikiside yetişkin olduğu için daha alışamadılar ama dişi kedimin yanına önceden yavru kedi getirdiğimde sadece bir haftada alışmışlardı sizin yeni gelen ufaklık yavru olduğu için alışması daha kolay olur sanırım umarım alışırlar bende bu konuyu takip ediyorum umarım bana da yardımcı olucak bir takım şeyler çıkar :D

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2013 12:31

Şuan kızımız (Elizabeth koyduk adını) odaya bize yeni alışıyor, hayli çekingen bir dişi. Taşıma kanında uyuyor.Okşanmaktan çok zevk alıyor. Duman şuan olaylardan habersiz gibi, odaya girip çıktıkça merak ediyor kapıda bekliyor.Elizabeth'ın uyuduğu battaniyeyi Duman' a koklatayım sarıyım dedim korktu kıhladı battaniyeye.T shirt battaniye koku alışverişine devam edicem 1 hafta yeni kediyle serbest yan yana getirmemeye karar verdim.z
Zamanla onların hikayeside yazılacak umutsuz değilim bu kedi Duman a iyi gelicek.

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2013 12:47
 
bonibon...
bonibon
2 yaşında
dişi

sizce ben ne yapabilirim arkadaşlar ikiside bir yaşından büyük 2. kediyi getirdiğimdede dişi kedim vardı evde geleli iki ay oldu ama hala dişi kedim tıslıyor erkek de kovalamaya başlıyor ne yapabilirim :?

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2013 13:15
 
achelow
nadia
4 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: bonibonnnn

sizce ben ne yapabilirim arkadaşlar ikiside bir yaşından büyük 2. kediyi getirdiğimdede dişi kedim vardı evde geleli iki ay oldu ama hala dişi kedim tıslıyor erkek de kovalamaya başlıyor ne yapabilirim :?

Kediler kısır değil sanırım?

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2013 13:23
 
bonibon...
bonibon
2 yaşında
dişi

hayır değiller çamur kısırmı billmiyorum ama sahiplendim iki ay önce sahibide değil dedi bu arada çamur oğluşum

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2013 13:35
 
achelow
nadia
4 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: bonibonnnn

hayır değiller çamur kısırmı billmiyorum ama sahiplendim iki ay önce sahibide değil dedi bu arada çamur oğluşum

Erkeğin kısır olup olmadığı dışardan da belli olur. 2 kısır olmayan kedinin alışma/anlaşma süreci çok daha uzundur. 

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2013 13:57

Orijinalden alıntı: achelow

Ayri tutmak, yavas hareket etmek de ise yarar ama size bir oneri, biz artik sayica cok fazla oldugumuz icin yeni gelenleri/misafirleri ayirma luksumuz kalmadi, kafesle alistirma yapin. Buyuk bir kopek kafesi (sifirlari 130 lira civari ama ikinci el ya da bizim gibi odunc de bulabilirsiniz), icine yeni ufakligin yatagi, mamasi, suyu ve tuvaleti, kedicik 1-2 hafta oyle kalsin birbirlerine iyice alissinlar. Kafes icinden birbirlerine zarar veremezler, surec cok daha hizli ve kolay geciyor. Yeni ufaklik birkac gun stres olur ama yeni evden dolayi zaten her kedi biraz stres yasar. Sokaktan neredeyse yetiskin yasta gelen Milka'miz bile 2 hafta kafesten sonra surumuze sorunsuz katildi, ki erkek kedimiz Mack evi cok sahiplenen, cok baskin karakterli huysuz bir oglan. Hayatlarinda hic kopek temasi olmamis kediler Nadia ile bile kucak kucaga yatar hale geliyor, yeter ki birbirlerinin zararsiz olduklarini anlasinlar.Büyük kafes alamayacağım ayrı odası var yeni kedinin bizim kedi zaten yatak odasında uyuyor.Kapları tuvaletleri ayrı.Aynı odada hep beraber olmak için yeniyi taşıma kabına kydum uyuyor.Duman fark etti gitti ellerine dokundu. Elleriyle oynadılar karşılıklı.Yeni hiç umursamıyor dumanı uyuyor.Fakat bizimki uyandırmaya çalıştı patisini kafese sokup kıhöadı küçük.İçimde iyi arkadaş olucaklar sezgisi var.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Eylül 2013 14:00

Yeni kedinin biraz ağzı kokuyor, veteriner kapanmadan göstermek istedim.Fazla bakmadı dumanın kısır kedi mamasını 10 gün yesin dedi.Pazartesi parazit için götüreceğim.Duman' a zararı olur mu? Pire yok fakat iç parazit nasıldır bilmem.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

132 üye şu anda sitede. Ayrıca 1123 kişi de sitede dolaşıyor.
Reklam

©2005-2014 Petarkadaş (farscape, 26.0.061)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim