şikayet Et
18 Eylül 2011 20:33  

archdan...
elizabeth
3 yaşında
dişi

2011 kedi aşı fiyatları
Kedimizi 1.5 ay evvel edindik, şimdi aşı dönemi geldi ve bu haftadan itibaren kuduz, lösemi, vs. aşılarını yaptırıyor olacağız. Halihazırda kedimizin bir veterineri var ancak belirttikleri fiyatlar bana normalin biraz üzerinde geliyor. Geçen ay kedimizin tedavisinde gereken tek bir mantar ilacı enjeksiyonu için 80 TL ödedik, kedimizin sağlığı paradan önce gelir diyerek bu fiyat normal mi değil mi diye hiç sorgulamadık. Mantar ilacı ithal olabilir, bu ilacın enjeksiyonu tedavi amaçlı olduğu için bu seneki aşı fiyatlarına örnek teşkil etmeyebilir, bunu göz önüne almaya gayret gösteriyorum. Ancak benim merak ettiğim konu, veterinerlerin aşılar için talep ettikleri fiyatlar arasında uçurum olup olmadığı. Forumda farklı farklı aşı ücretleri ödeyenlerin yazdıklarını okudum. Aramızda veterinerler var ise, 2011 yılı için kedilerin bu rutin aşılarının enjeksiyon başına "ortalama" kaç TL ile ücretlendirildiğini öğrenebilir miyim? Önceliğimiz kedimizin sağlığı ama, bir yandan da aptal yerine konulmayı hiç kimse istemez. Sonuçta ömür boyu sürecek kontrol ve bakım ihtiyaçları var kedilerimizin, bunu sağlayacak veterinerlere de güvenebilmek, her dediklerini koşulsuz yerine getirdiğimiz için bizi kazıklamayacaklarından emin olmak istiyoruz. Beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim gerçekten.

Patile

Gelen Cevaplar
18 Eylül 2011 20:50

nimu
kÖpÜk
3 yaşında
erkek

merhaba.veterinerler arası uçurum var gibi geliyor bana.mantar aşısını ben 50tl ye yaptırıyorum.geçen sene de bu yıl da aynı fiyat.80tl fazlaymış gerçekten.hangi semtte veterineriniz belki de bunun etkisi vardır ist.da bu bile fark ediyor malum:)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

18 Eylül 2011 21:07

archdan...
elizabeth
3 yaşında
dişi

Üsküdar'dayız, veterinerimiz Kavacık'ta. Kediyi edindiğimiz ailenin önerisi üzerine, kedimizin doğumundan bu yana annesi ile beraber düzenli olarak götürüldüğü ve onu çok iyi tanıyan bu veterinere devam ettik ve ilk aşılarını da o tamamlasın istedik. Ancak fiyatların fahiş olduğundan emin olursam aşılarına başka veterinerde devam edeceğim. Tabi öncesinde aşı fiyatları ile ilgili bilgiye ihtiyacım var.

18 Eylül 2011 21:09

nimu
kÖpÜk
3 yaşında
erkek

siz yine de araştırın buradaki arkadaşlar da yorum yapacaktır zaten.

18 Eylül 2011 21:13

hypnoga...
zeyna
3 yaşında
dişi

Merhaba..

Mantar aşısı olmadık, mantar olmadık çünki :) çok şükür...
ki durup dururken önlem amaçlı mantar aşısınıda yaptırmam mantıklı gelmiyor..
5 aylık kedimizin geçen ay tüm aşıları bitti.

kuduz karma vs tüm aşılara 30 verdim lösemi dozlu aşılarıda dahil..
sadece kulak temizliği göz temizliği vs arada bakıma sokuyordu o zamanda 5 lira fark alıyordu onun dışında tüm yapılan -gerekli- yıllık aşılarına hep 30 verdim..

Sevgiler...

18 Eylül 2011 21:18

archdan...
elizabeth
3 yaşında
dişi

O zaman bizden talep ettikleri bedeller inanılır gibi değil! Aydınlattığınız için sağ olun. Ankara'dasınız bu arada sanırım. İstanbul'daki tarife daha acımasız demek ki :)

18 Eylül 2011 21:23

hypnoga...
zeyna
3 yaşında
dişi

Evet Ankara'dayım.. :)
sanırım ben veterinerden yana şanslı olanlardanım.. maddiyattan ziyade manevi olarakta çok ilgiliyiz. :)

20 Eylül 2011 15:00

vigor
lilly
6 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: xoxo

bizim veterinerimizde çok ilgili.yardımcı olabildiği kadar oluyor tedavilerde.zaman zaman ücretsiz bakım ürünleri veriyor.aşılarıda 25 tlye yapıyor.ama yinede 3 kedi olunca bütçeyi zorluyor.bende artık kendim alıp yapıyorum parazit tedavilerini aşılarını.bir kedimin tüm aşıları ve parazit tedavileri nerdeyse 1 aşı fiyatına geliyor.ki aşıların yılda bir kez olduğunu düşünecek olursak yıl içinde sadece iç dış parazit tedavileri kalıyor.o da kedi başına 5 tl falan tutuyor.aşıya vermediğim parayı mamaya veriyorum.ucuz mama almamış oluyorum böylelikle.sizde öyle yapın bence.

Aşıları alırken soğuk zincirle taşımak gerekiyor mu?

20 Eylül 2011 16:13

cadipam...
pamuk
4 yaşında
dişi

bugün itibariyle 8 kullanımlık pire damlası, 1 kuduz, 3 karma, 2 lösemi olmak üzere toplam 6 aşı sipariş ettik. 93 tl tuttu arkadaşlar.akşama evde aşı partisi var anlayacağınız :D

iğneleri siz mi yapıyorsunuz

20 Eylül 2011 16:24

cadipam...
pamuk
4 yaşında
dişi

evet.önceki veterinerimizden ve veteriner olan bir arkadaşımdan öğrenmiştim teorik olarak.sonra kızım paspasın önceki problemli doğumunda suni sancı iğnelerini ben vurmak durumunda kalınca pratik de yapmış oldum.deri altı iğne yapmak çok kolay zaten

tşk ederim

20 Eylül 2011 16:32

vigor
lilly
6 yaşında
dişi

tüm aşılar deri altı değil mi?
kolay olabilir aslında, başka yapanlar da var ama ben bakamıyorum yapılırken :(

aşı ve ense damlalarını aldığınız ecza deposu normal bir depo mu yoksa hayvanlara yönelik ilaç vs satılan bir ecza deposu mu?

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

31 üye şu anda sitede. Ayrıca 291 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

©2005-2014 Petarkadaş (farscape, 25.0.242)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim