şikayet Et
16 Eylül 2012 10:15  

4 Yaşındaki kısırlaştırılmış kedim her yere işiyor.. Cıldırmak üzereyim..
Merhaba Arkadaşlar,

İki kedim var, Oskar bu yaz başından beri 2-3 güne bir banyoda yerde serili olan ayak havlusuna işiyor. Bazen odamın kapısını açıkk bulursa eşyalarıma işediği bile oldu. Hep gördüğümde kızıyorum, cezalandırıyorum. Bunu yapmasına nasıl engel olabilirim? Neden sadece Oskar böyle bir şey yapıyor, Yoda diğer kedim hiç böyle davranmıor. Lütfen yardımcı olun Her gün kalkıp aynı tabloyu görmek beni çok üzüyor.

Patile

Gelen Cevaplar
16 Eylül 2012 12:37
nivniv
nivniv
isis
6 yaşında
dişi

erkek sanırım? erkek kedilerde kısırlaştırılmış olmasına rağmen işaretleme eğilimine rastlanabiliyormuş. ya da huyu böyledir birşeyi protesto ediyordur. evdeki kedi sayısı artı bir wc formülüyle çözülüyormuş. tam mantığını bilmiyorum fakat 2 kediniz de aynı tuvalet kabını kullanıyorsa sayısını artırmayı deneyin. daha çok ilgi ve oyun ile enerjisini sağaltmak ve örneğin evde 2 kedi varsa 3 wc kullanmak şeklinde açıkladılar. Bir araştırın isterseniz.
kaynak: animal planet/cats

ek olarak, bizim kızın da banyoyu açık bulunca sergilediği marifetler var.. sebebini bilmiyoruz belki küçüklüğünden kalma bir dürtü. banyo kapısını sürekli kapalı tutarak ve kumunu mutlaka 7 günde bir tamamen değiştirip kum kabını dezenfekte ederek üstesinden geldik çok şükür.

16 Eylül 2012 12:40 tarihinde düzenlenmiş. | Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

16 Eylül 2012 12:53
nivniv
nivniv
isis
6 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: semagvn

idrar yolları ile bir sorun da olabilir...öncelikle bir veterinere götürüp...

tahlil vs...muayene ettirmenizi öneririm..


çok doğru. ben tıbbi olasılıklar elendikten sonra sorulmuş gibi algıladım.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

16 Eylül 2012 23:00

Peki tahlil yaptırmak için uygun fiyatlı bir veteriner bulabilir miyim? Benim şimdiye kadar gittiğim bütün veterinerler çok pahalı fiyatlar talep ettiler..
Bunun dışında kumlarını ayırmayı deneyeceğim daha iyi araştırıp. Başka önerisi ya da fikri olan varsa paylaşın lütfen.. Teşekkür ederim..

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Eylül 2012 16:45
nivniv
nivniv
isis
6 yaşında
dişi

tahlil ücretleri üç aşağı beş yukarı aynıdır kliniklerde.. bazıları bir parça daha sosyetiktir ya da kullanılan cihazlar, sonuç teslim hızı gibi konularda artıları olduğundan pahalıdır..bu rakamları yüksek buluyorsanız en uygunu bulunduğunuz ildeki veterinerlik fakülteleri. Ortalama yarı yarıya değişecektir fiyat.
Kum konusunda yazılı kaynak bulamadım sizin için ancak bahsettiğim programın ilgili bölümünü birkaç kez izlemiştim tesadüfen. Bu bilgiyi veren adam da kedi davranış uzmanıydı. belki adını bilen arkadaşlar çıkar; kedi aleminin cesar millan'ı falan deniyor kendisi için. Ben o adamın önerilerini uyguladığımda hep olumlu sonuç aldım. Kum konforunu arttırmak oldukça yararlı.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Eylül 2012 18:14
merlinda
merlind...
yumak
2 yaşında
erkek

benim dişi kedimde bir süre yanı şeyi yaptı. banyodaki ayak havlusu ve ayakkabığa işiyordu. nitekim kırılaştırınca çok şükür geçti fakat o dönem veteriner eğer psikolojik bir tepki nedeniyle yapıyorsa devam eder demişti. bir şeylere tepki amaçlıda yapıyor olabilir. çnkü kediler çok titiz hayvanlar

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

14 üye şu anda sitede. Ayrıca 217 kişi de sitede dolaşıyor.
Reklam

©2005-2014 Petarkadaş (farscape, 21.0.049)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim