şikayet Et
28 Temmuz 2011 02:54  
ismailyigit
ismaily...
süreyya
5 yaşında
dişi

Evcil Hayvanlara Çip Taktırmak Tümör Yapabiliyor
http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=18893

Kaybolmasın diye kedilere, köpeklere; hatta büyük bir kampanyayla sahipsiz sokak hayvanlarına takılan mikroçipler tümöre neden oluyor. İşte Almanya, Fransa, İtalya ve ABD’de yapılan araştırmaların çarpıcı sonuçları...


iyibilgi daha önce “çip”lerin olası tehlikelerini dile getirmişti. Küresel pazarlamacıların “evcil hayvanlarınız kaybolmasın, hemen bir çip taktırın” çığırtmalarına kulak vermiş olanlar şimdi bin pişman. Çok sevdikleri kedileri köpekleri kaybolursa nerede olduğu bulunsun isteyenler onlara çip taktırdı. Maalesef, kısa zaman içinde, taktırdıkları çip nedeniyle oluşan tümörlere kurban verdiler dostlarını.

Shirleys-wellness-cafe.com sitesinde yayınlanan habere göre, Almanya, Fransa, İtalya ve ABD’de yapılan araştırmalar, hayvanlara takılan çiplerin etrafında tümör oluştuğunu gösteriyor.

Almanya’da Hannover Tıp Okulu’nda 4279 deney faresi üzerinde x-ışını ve kimyasal kanserojenlere maruz kalmanın etkileri araştırılıyordu. Farelere, takip edilebilmeleri için mikroçip takıldı. 36 farede, vücutlarındaki mikroçipin etrafını saracak şekilde, çapı 25 mm’ye kadar varan tümörlerin oluştuğu gözlendi.

Fransa’da Nantes şehrinde bulunan Ecole Nationale Veterinaire -Unite d'Anatomie Pathologique veterinerlik okulunda yapılan üç araştırmada 52 farede tümör oluştu.

İtalyan Viale Üniversitesi ve ABD’de Bayer şirketinin Toksikoloji Departmanı de hayvanlara mikroçip takılmasının tümör oluşumuna sebep olduğuna dair araştırma sonuçları elde ettiler.

Patile


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

4 üye şu anda sitede. Ayrıca 260 kişi de sitede dolaşıyor.

ReklamHayvan Dostu Markalar©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 13.0.868)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim