şikayet Et
12 Ocak 2018 19:08  
nesati
nesati
minnoş
7 yaşında
erkek

Kediler de böbrek yetmezliği
Merhaba
Merhaba 8 yaşında bir oğlum var biraz tombiş ve kısır. Şu ana kadar 1-2 yaşlarında anal kese sorunu dışında bir sorun yaşamadı. Bu yaz sonu Eyül ayında ara ara kustuğunu ve kilo verdiğini farkettim. Kendi veterinerimize götürdük elle muayene ett sistit dedi Antibiyotik verdi. Ben açıkçası elle muayeneden tatmin olmadım daha donanımlı bir kliniğe götürdüm. Tam idrar ve kan tahlilleri yapıldı. İdrar yolunda enfeksiyonda vardı ama bakteri üremedi fakat pankreas değeri yüksek çıktı. Pankreait dediler uygun bir mama ile değeri düşürmeye çalıştılar. İki paket verdim sonra idrar yollar ile ilgili bir mamaya geçtim Mamadan sonra tekrar idrar ve kan vermeye gittik. Pankreas değeri düşmemiş hatta artmış birde böbrek tahlil sonucu 3.1 çıktı. Evde idrar ile ilgili hiç sorun yaşamadım. Çok sık tuvalete gitmeler ve tuvalet yaparken bağırmalar olmadı ara ara kusma vardı. Üstelik son aylarda kusma azalmış kilo almış ve hareketliydi kısaca hiç belirti vermedi.
Tabi çok çok üzüldüm böbrek yetersizliği zor bir durum. Hemen serum tedavisine başlandı ek olarak vitamin idrar yolu için antibiyotik veriliyor her gün en az 1 hafta verilip tekrar değerlere bakılacak. Fosfor normal sınırlarda çıktı. İlk tahlili Ekim ayında yaptırmıştım. Keratin 1.9 şimdi 3.1. Bununla ilgili yorumunuz ne olur değer yüksek tedavi olma şansı nedir yani iyileşme durumu.
İlk gün biraz sarsılmıştı kan idrar serum derken bu gün daha iyi serumdan eve gelince normal mamasını yedi ve tuvaletini yaptı. Benzer sorun yaşayan var mı ? Bize önerileriniz olursa sevinirim. Teşekkürler

Patile


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

3 üye şu anda sitede. Ayrıca 214 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar
©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 13.0.027)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim