şikayet Et
15 Mayıs 2018 16:43  

Kedimin kısırlaştırma sorunu !!
Merhaba arkadaşlar çok önemli çok üzgünüm cevap verirseniz çok sevinirim..
Dişi kedimi 2 hafta önce pazartesi günü kısırlaştırmıştım maalesef prrşembe günü boyunlugu olduğu halde (veterinerin küçük verdiği boyunluk ) dikişlerini patlattı. Bana proxın yara bakım tozu adı verilen tozdan dökmemi söyledi ama benim içim rahat etmediği için o gece nöbetçi başka bir veterinere götürdüm tekrar dikiş atmamız lazım dediler 5 gün de kontrol amaçlı burda kalsın dediler . Kedim 5 gün orda kaldı ve gayet iyiydi aldım eve getirdim ertesi gün tekrar dikişleri patlattı ve bugün tekrar ameliyata aldılar şimdide 1 hafta orda kalacak . Sebebinin ise diğer veterinerin verdiği yara bakım tozundan kaynaklandığını içindeki kimyasal yüzünden doku hasarı meydana gelip dikişlerinin tutmadığını söylediler. Kedim bu süre zarfında tam 3 kez narkoz alıp 3 kez ameliyat oldu ve ben kime nasıl güveneceğimi şaşırdım moralim çok bozuk kedim ne zaman tam olarak kendine gelir dikişleri ne zaman kapanır ? Kısırlaştırdıgım için çok pişman oldum . Yara bakım tozu hakkında bi bilginiz var mı sizce neden böyle oldu 😔☺

Patile (1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
16 Mayıs 2018 10:29

Lütfen cevap verin lütfen 🙏🙏

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

16 Mayıs 2018 10:34
neseyarali
neseyar...
köfte
2 yaşında
erkek

Merhaba,

Geçmiş olsun. Yakalık genelde engelliyor dikişlere ulaşmalarını ama sizinki ne yapıp ne edip ulaşıyor demek ki. Biz 40 gün önce kısırlaştırdık dişi kedimizi. Çok yaramaz olduğu için ve evde gündüz kimse olmadığı için dikişlerine zarar verir rahat durmaz diye 5 gün kalsın istedik veterinerde.
5. gün aldık, dikişleri daha tam iyileşmemişti. Giysi giydirdik. Birkaç gün durdu giysi, sonra ne yaptı ne etti çıkarmayı başardı, giysinin bir kısmını koparıp yedi. Yalamış, çok az açıldı yarası. Yakalık taktık birkaç gün de öyle durdu. En sonunda 2 haftada falan tamamen iyileşti.

Bazı kediler çok yaramaz ve takıntılı oluyor. Kafaya taktı mı dikişleri, elinden geleni yapıyor. Sizinki 3 ameliyat geçirmiş. Benim size tavsiyem bu kez tamamen iyileşene kadar 2 hafta boyunca veteriner gözetiminde kalsın. 2 hafta sonra yarası tamamen kapanıp, dikişleri alınınca eve getirirsiniz, tamamen iyileşmiş olur. En azından bir daha siz de o da sıkıntı yaşamamış olursunuz. 

Geçmiş olsun.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

16 Mayıs 2018 10:36
neseyarali
neseyar...
köfte
2 yaşında
erkek

Koyduğunuz fotoğraf nedir? Ameliyat yeri mi orası? Tıraş etmediler mi ameliyat bölgesini?

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

16 Mayıs 2018 15:46

Evet kedim maalesef çok takıntılı ve sürekli yalamaya çalışıyor boyunluk olduğu halde bir şekilde yine ulaşıyor . Tüyleri traş edilmişti 2 hafta geçti sanırım biraz çıktı fotoğraftaki ameliyat yeri dikişlerin sadece bir kısmı açılmıştı . Bugün yanına gittim beni görünce çıldırdı kafesi parçalayacaktı nerdeyse çıkar beni burdan der gibi uzun uzun miyavlıyordu onu öyle gördükçe çok daha kötü oldum psikolojisi bozuldu onunda benim de . Sizede çok geçmiş olsun ne tarz bi kıyafet giydirdiniz ? İki hafta sonra tamamen iyileşti mi birde ne zaman sonra yıkadınız kedim ameliyattan dolayı ve kaldığı yerden dolayı çok kötü kokuyor

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

16 Mayıs 2018 17:19
neseyarali
neseyar...
köfte
2 yaşında
erkek

Erkek çorabının parmak kısmını kestim, bir de bacakları için 4 tane delik açtım. Lastikli kısım boynuna gelecek şekilde giydirdim.
10. günde dikişleri alındı. Yaranın üzerinde ufak bir kabuk vardı hala. Ne olur ne olmaz içim rahat etmedi, 4 gün daha kabuk düşene kadar giysi ve başlıkla idare ettik. 14. günde kabuk da düştü, tamamen iyileşti. 14. günden sonra başlığını çıkarttım, hemen orayı yaladı ama hiç bir sıkıntı olmadı.

Sizinki kendini uzun süre temizleyemediği için kötü kokmuştur, normal. İyileşmeye başladıkça yalayıp temizler kendini. Biz yıkamadık, gerek olmadı.
Siz yıkamak isterseniz 14. günden sonra yıkayın.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

16 Mayıs 2018 17:49
neseyarali
neseyar...
köfte
2 yaşında
erkek

Fotoğrafı internetten buldum, ben bizimkinin fotoğrafını çekmemiştim. Buna benzer bir giysiydi çoraptan yaptığım.


16 Mayıs 2018 17:50 tarihinde düzenlenmiş. | Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Mayıs 2018 00:17

Çook teşekkür ederim iyi dileklerinizi eksik etmeyin kedim biran önce kendine gelsin başka bişey istemiyorum çok üzülüyorum onun için

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

20 üye şu anda sitede. Ayrıca 625 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar
©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 24.0.067)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim