şikayet Et
11 Şubat 2018 22:03  
hammer
hammer
paşa
5 yaşında
erkek

Tüy Problemi
Öncelikle Merhaba ; 
Arkadaşlar 5 yaşında bir chinchilla ırkı kedimiz var yurt dışından getirdik bunu paylaşıyorum çünkü yurt dışında yaşarken bahsedeceğim problemleri yaşamıyorduk. 

Kedimiz Türkiye'ye geldiğinde 1 yaşına basmıştı, her hangi bir tüy problemi vs. yoktu şimdi ise kış aylarında tüyleri muhteşem bir hızla uzuyor ve bizim tüm müdahalelerimize rağmen keçelenme/topaklanma olayını yaşıyoruz. 2 kış sezonunda çözüm bulamadığımdan veterinere götürerek traş ettirmek zorunda kaldık ve psikolojisi çok fazla bozuldu şimdi yine hummalı bir çalışma var her gün 5 6 kere tüylerini açmaya çalışıyoruz. Konu hakkında tavsiye verebilecek olan var mı ?
Unutmadan yurt dışında tükettiği mama ile burada tükettiği mama farklı 4 yıldır royal canin "hair & skin" ürününü kullanıyoruz geçen bir arkadaşım mamanın bu soruna sebep olduğunu söyledi bilemiyorum başka mamalar aldım ancak yemedi veterineri yaş mama vermemem konusunda net konuştu. 

Bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Traş ettirmek istemiyorum artık çünkü o durumdan çıkması çok uzun sürüyor ve psikolojisi çok bozuluyor.

11 Şubat 2018 22:04 tarihinde düzenlenmiş. | Patile

Gelen Cevaplar
11 Şubat 2018 23:33
becolak
becolak
churchill
9 aylık
erkek

Bebek pudrasiyla tarayabilirsiniz cok az bir miktar dokun ve tarayin cok daha kolay acilir tuyleri. Yas ilerledikce tuylerde degismeler olabiliyor. Ayrica tuy sagligi icin C vitamini tablet olarak kullanabilirsiniz.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Şubat 2018 10:29
bsoylu
bsoylu
güneş
10 aylık
dişi

Tüylerle alakalı bir şey diyemem ama veterineriniz neden yaş mama vermeyin dedi net bir şekilde ? Eğer kuru mamasından yemiyorsa bitkin düşmesine ve kilo kaybına sebep olur ki psikolojisi böyleyken bu istemediğimiz bir şey. Ben yaş mama olarak schesir’i tavsiye ederim çünkü içerik olarak en iyi yaş mamalardan biri, ödülden ziyade hastayken kullanmıştık kuru mama yemiyordu besleyici içeriği sayesinde kuru mama kadar olmasa da diğer bütün yaş mamalardan daha iyi bir şekilde onu ayakta tuttu,açlığını bastırdı. Eğer kuru mama yemiyorsa bir şekilde beslenmesi lazım evde kendiniz de yaş mama yapabilirsiniz. Psikolojisi bozukken onun da bir taraftan mutlu olmaya ihtiyacı var diye düşünüyorum

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

21 üye şu anda sitede. Ayrıca 456 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar
©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 18.0.036)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim