şikayet Et
02 Ağustos 2008 23:43  
izumi
izumi
küflüfıstık
10 yaşında
dişi

erkek kedi mi dişi kedi mi ???
ben şimdiye kadar 3 kedi besledim evimde ve izumi dahil üçü de dişi kediler...

erkek kedi beslemek nasıl bişe bilmiom yani.

kimi erkek kedi daha sabırlı diyo,
kimi dişi kedi daha oyuncu diyo.

sizlerin de fikirlerinizi bi sormak istedim.

erkek kedi mi beslemek istersiniz dişimi???
niye???
sizce artıları eksileri neler???

Patile

Gelen Cevaplar
05 Eylül 2008 15:38
rocknrollwl
rocknro...
cherry
10 yaşında
dişi

ikisinin de kendine gore eksılerı artıları vardır..Mesela erkek kedıler eve iz bırakmak ıcın mınık mınık ıdrar bırakabılır bu da koku yapar,Sonra yıne erkek kedıler çiftleşme dönemi zamanı yada davranıs bozuklugu gozlemlendıgı zaman kakasını yapabılır eve..Aslında pek onemlı noktalar degıl bunlar..benım 3 sehırde 3 kedım var..babamda annemde ve bende..3üde dunya tatlısı..3u de sokak kedısıydı veterınerlerın sahıplendırdıgı..Seçim yapmak dusunuldugu kadar zor degıl..Sonucta bır kedı mutlaka senın yanına gelıp bı sekılde senın kalbını çeliyor ve işte bu pisicik benle yaşamalı diyorsun..Cinsiyete pek takılma unutmaki sevdiklerinin herşeyine katlanır insan seve seve:)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Eylül 2008 17:14
avedud
avedud
sultan
11 yaşında
dişi

erkek kediler genel olarak daha uysal ve sevecendir oyuncu değildir ama büyüdükleri zaman kısırlaştırılmazsa koku probleri ile başa çıkman gerekecektir.
dişi kediler çoğunlukla şirrettir oyuncu ve yaramazdır.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Eylül 2008 23:00
devin
devin
china
10 yaşında
dişi

Bende hem erkek hem dişi kedi var.İkiside farklı karekterlere sahip.Dişi kedimiz oyuncu temiz ideal bir ev kedisi ama erkeğimiz çişli pis karekteri ağır abi oynamaz koruyucu uysal ve çok akıllı.Ama sorunuza çevap vereyim ikiside derim yinede.Oğlum içgüdüsel iz bırakıyordu ama artık yapmıyor yani evimiz kokmuyor :))))Siz yinede dişiyi tercih edin bana sorarsanız

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Ekim 2008 09:43
hamster7
hamster...
prens
9 yaşında
erkek

dişi kedi yaramaz,oyuncu oluyo doğru ayrıca sakarlarda:Derkeğini bilmem ama koku sorunu varmış çoğu kişi için problem olabilir idrar sorunu halıysa silmek zordur ayrıca ağır başlılarmış karizmayı çizdirmezlermiş:Dtabii ben dişiyi övüyorum bide erkek kedi sahibi olan birinden dinlemek gerek

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Ekim 2008 22:46
infrared
infrare...
boncuk
9 yaşında
dişi

Dişi kediler erkek kedilere göre oyunbaz, bağımsız ve nazlı olurlar.Siz ona yeterince ilgi gösterip sevgi verdiğiniz taktirde kendilerini sevdirmek ve sizi neşelendirmek için kılıktan kılığa girerler.Ama bu sürekli olarak geçerli değildir, bazen sizi hiç umursamayabilirler de.Çünkü bağımsızlıklarına düşkündürler.Erkek kediler ise dişilere göre daha uysaldırlar ve sahibiyle daha çabuk anlaşırlar.Uzun süre birlikte yaşadıkları insanlara karşı daha çok bağlılardır.Ayrıca çocuklara karşı biraz daha hoşgörülüdürler.Tabi ben bu bilgileri şimdiye kadar ki deneyimlerime göre verdim.Tüm bu özellikler kediden kediye farklılık gösterebilir.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Ekim 2008 14:58
estell
estell
hakkı
11 yaşında
erkek

bir çok dişi ve erkek kedi besledim, birlikte yaşadım. Şunu söyliyebilirim ki cinsiyet ayırmadan her kedinin kendine has karakteri var. Oyuncu diye dişi kedi sahiplenirsiniz ama hiç oyun oynamayan soğuk nevale cıkabilir. Irklar içinde karakter farkı biraz daha belirgin olabiliyor sanırsam.

Genede bir genelleme yapıcak olursak;

Kısırlaştırılmamış bir erkek kedi problemlidir. Sürekli dışarı cıkmak ve çiftleşme isteğinden dolayı davranış bozuklukları gösterir. Dişilerin kızgınlıkları sürekli ses çıkarma ve yerde sürünmekle geçiyor. Erkekler idrar- sperm bırakıp kokutabiliyorlar.

Erkek kediler daha fazla ilgi istiyor. Dişi kendi başına takılmaktan daha fazla haz alırken erkek kedi kucaktan inmiyor. Dişiler daha temiz, erkekler daha pasaklı. Oyunculuk konusunda eğer benim gibi kısırlaştırılmış bir Erkek Ankara kedisi besliyorsanız. Yemek yemek dışında tek yaptığı şey oyun oynamak. Ben baş edemiyorum. Günün tamamında oyun oynamak istiyor.

Dişilerin büyük bir kısmında gordüğüm erkeklere göre insandan daha uzak durmaları ve kendini daha az sevdirmeleri.

genede en başta dediğim gibi her bir kedinin karakteri farklı.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Ekim 2008 15:06
dilara1331
dilara1...
bella
2 yaşında
dişi

erkek kedinin sahibine daha bağlı oluşuna ksinklikle katılıyorum.erkek kedim bir tekir ve o kadar sıcakkanlı o kadar uslu bir kediki hiç kucaktan inmek istemeyen bir cins:)dişi kedimse bir iran ve diğerinin tam aksine kucaktan nefret ediyor elimle sevmeye kalksam hemen kaçıyor bir yere pusu kurup saldırmak oynamak istiyor.örn.ben iran kedisi aldım çünkü uyuşuk kucaktan inmeyen yalaka bir kedi istiyordum.ara sıra keşke iranımı erkek alsaydım dediğim oluyor.ama erkekte idrar vs sorunlar oluyor orası öyle ama sıcakkanlılıkta sahibe şefkatte erkek diyorum:)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Ekim 2008 15:24
sudehan
sudehan
ökkeş
11 yaşında
erkek

benim 2 erkek kedimden biri çok ağırbaşlı akıllı uslu, terbiyeli,sabırlı,benim uyandığımı anlamadan sesini çıkarmayan, oyun oynarken tırnağı ve dişi yokmuş hissi veren, kızdığımı hemen anlayan bir kediydi, kardeşi tam tersi, yaygaracı, sabırsız,kucaktan inmek istemeyen oyun oynarken dişini tırnağını hissttiren, şımarık,yaramaz,çok oyunbaz bi okadarda sevimli, 2 side erkek üstelik kardeş ama birbirlerine hiç benzemeyen karakterde

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

02 Kasım 2008 16:19
kubra12
kubra12
limon
11 yaşında
dişi

bence ikiside aynı her birinin kendine sabrı var bence.ben şu anda dişi kedi besliyorum.ama yakınımın da erkek kedisi var.o da sabırlı sayılır.o bazen sabırsız olabiliyor.ama bence dişiler daha edepsiz olabiliyor.ama bnm kedim sabırlı ve ağırbaşlıdiğer kedileri bilemem

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Kasım 2008 16:57
siyam59
siyam59
vodka
10 yaşında
erkek

benim kedimde erkek çok oyuncu hiç yabancı seçmez herkese kendini sevdirir tırmalama ısırma huyuda yok hiç eve çişte yapmadı daha önce dişi kedim vardı o sadece bana yakındı herkese sevdirmezdi vodka tam tersi insan delisi :)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

74 üye şu anda sitede. Ayrıca 1073 kişi de sitede dolaşıyor.

ReklamHayvan Dostu Markalar©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 25.0.094)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim