şikayet Et
16 Mayıs 2018 14:36  
zeynep19999
zeynep1...
Şans
2 aylık
dişi

Rottweiler ILGILI ARKADASLAR BAKARSA sevinirim🙏🏼
Selam kopegim tahminen 2 aylik suan asilara baslicam ama veteriner once 1 hafta sen bir takip et dedi sokakta buldum kardesiyle beraber kardesini arkadasim sahiplendi neyse cok uzatmiyim

Rottweiler sahipleri dostlarim bana verebiliceginiz her turlu fikir oneri tavsiye ye cok acigim, sevgiler bekliyorum yazilarinizi okumayi😁♥

Patile

Gelen Cevaplar
17 Mayıs 2018 04:29
batutorque
batutor...
torque
12 aylık
erkek

Allah yardımcın olsun. :)  kırma değil ise işin çok zor, yanlış anlamayın amacım saygısızlık değil ama kırma olduğunu zannediyorum çünkü saf kan r.metzgerhund sokakda bulunmasına imkan yok. Her halükarda içinde r.metzgerhund kanı taşıyor sonuçta.

Sakın normal bir köpekmiş gibi davranmayın, sevin çok fazla şımartmadan, istikrarlı bir şekilde eğitin ve sakına size koyduğu sınırları aşmayın yoksa ters tepecektir.
Can yakarak oynamayı severler. Genel özelliklerinden biri hırlayarak oyun oynamalarıdır bol bol hırlar korkmayın. Bir de iyice sosyalleştirin. Zamanında bir ecnebi amcamız şöyle demiş aklıma gelmişken de yaziyim.

''Bahçenize bir Doberman Pinscher koyun İçeri kimseyi almayacaktır, Bahçenize bir Rottweiler Metzgerhund koyun içeri herkesi alırlar ama tekrar çıkabileceklerini pek sanmam.''

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Mayıs 2018 11:49
likathedutch
likathe...
lika
1 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: batutorque

Allah yardımcın olsun. :)  kırma değil ise işin çok zor, yanlış anlamayın amacım saygısızlık değil ama kırma olduğunu zannediyorum çünkü saf kan r.metzgerhund sokakda bulunmasına imkan yok. Her halükarda içinde r.metzgerhund kanı taşıyor sonuçta.

Sakın normal bir köpekmiş gibi davranmayın, sevin çok fazla şımartmadan, istikrarlı bir şekilde eğitin ve sakına size koyduğu sınırları aşmayın yoksa ters tepecektir.
Can yakarak oynamayı severler. Genel özelliklerinden biri hırlayarak oyun oynamalarıdır bol bol hırlar korkmayın. Bir de iyice sosyalleştirin. Zamanında bir ecnebi amcamız şöyle demiş aklıma gelmişken de yaziyim.

''Bahçenize bir Doberman Pinscher koyun İçeri kimseyi almayacaktır, Bahçenize bir Rottweiler Metzgerhund koyun içeri herkesi alırlar ama tekrar çıkabileceklerini pek sanmam.''

Acikcasi o soze katilmiyorum bende Rottweiler besledim yavrulugundan itibaren sosyallestirip severseniz goldendan daha uysal oluyor tamamen yetistirme sekline bagli nice goldenlar asiri saldirgan oluyor, diger bir avantajiniz egitime cok aciklar 4 aylik oldugundan itibaren size tavsiyem egitimlerine baslayin ondan sonrasi zaten alistiktan sonra karakterini cozersiniz nelere tepki vericegini anlarsiniz :)

17 Mayıs 2018 14:00
zeynep19999
zeynep1...
Şans
2 aylık
dişi

Cok tesekkurler cevaplar ve oneriler icin 🐘💙 isterseniz bi bakin bana safkan gibi geldi?

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Mayıs 2018 14:34
batutorque
batutor...
torque
12 aylık
erkek

Orijinalden alıntı: zeynep19999

Cok tesekkurler cevaplar ve oneriler icin 🐘💙 isterseniz bi bakin bana safkan gibi geldi?
Çok güzel görünüyor :) Ama dediğim gibi fiyatları 350 ile 400 dolar dan başlayan bir ırkı sokak da bulmak bana inanması zor geliyor yoksa görünüş bire bir rottie hatta sokak da buldum demeseniz macar falan derdim.

Diğer bir konuya gelirsek Likathedutch arkadaşıma hem katılıyorum hem katılmıyorum dediği gibi sevin sosyalleştirin bolca ama unutmayın bu cins pitbulldan bile daha baskındır eğitimi bir hayli zor ve yorucudur umarım başarırsınız ben 1.5 aylıkken eğitmeye başlamıştım 2 aylık iken otur, yat, kalk ve havla komutları çoktan kavramıştı.
Şimdi yanına bir eşya koyup ''mamore'' deyince korumaya bile başladı. Sonuçta sizi seven bir dostunuz var bence cinsinin ırkının pek bir önemi yok ya. Güzel bir yaşam dilerim size :)

17 Mayıs 2018 16:43
likathedutch
likathe...
lika
1 yaşında
dişi

Çok güzel görünüyor :) Ama dediğim gibi fiyatları 350 ile 400 dolar dan başlayan bir ırkı sokak da bulmak bana inanması zor geliyor yoksa görünüş bire bir rottie hatta sokak da buldum demeseniz macar falan derdim.

Diğer bir konuya gelirsek Likathedutch arkadaşıma hem katılıyorum hem katılmıyorum dediği gibi sevin sosyalleştirin bolca ama unutmayın bu cins pitbulldan bile daha baskındır eğitimi bir hayli zor ve yorucudur umarım başarırsınız ben 1.5 aylıkken eğitmeye başlamıştım 2 aylık iken otur, yat, kalk ve havla komutları çoktan kavramıştı.
Şimdi yanına bir eşya koyup ''mamore'' deyince korumaya bile başladı. Sonuçta sizi seven bir dostunuz var bence cinsinin ırkının pek bir önemi yok ya. Güzel bir yaşam dilerim size :)

Ayni sekilde bende arkadasin dileklerine katiliyorum :) umarim buyudugundede fotograflarini paylasirsiniz cok guzel bir rottweileriniz var sosyallesmesiyle ilgili problem yasarsaniz burdan yazmaniz yeterli olur macka parki gibi yerlerde etkinlikler oluyor sosyal kopeklerle kucukken tanisirsa hem ilerde rahat gezdirirsiniz hemde o rahatlar asilari bitince direk cikarin

17 Mayıs 2018 16:49
zeynep19999
zeynep1...
Şans
2 aylık
dişi

Orijinalden alıntı: likathedutch

Ayni sekilde bende arkadasin dileklerine katiliyorum :) umarim buyudugundede fotograflarini paylasirsiniz cok guzel bir rottweileriniz var sosyallesmesiyle ilgili problem yasarsaniz burdan yazmaniz yeterli olur macka parki gibi yerlerde etkinlikler oluyor sosyal kopeklerle kucukken tanisirsa hem ilerde rahat gezdirirsiniz hemde o rahatlar asilari bitince direk cikarin

Cok tesekkur ederiz 💞 sagolun guzel insanlar🙏🏼 Insallah sosyalizasyon problemi olacagini pek sanmasamda tabiki de bunun uzerine gidicem ve sosyal olmasi icin elimden geleni yapicam , baska verebilicek butun tavsiyelerinize acigim akliniza geldikce yazarsaniz sevinirim 👍🏽

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

75 üye şu anda sitede. Ayrıca 1516 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar

©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 22.0.101)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim