şikayet Et
16 Mayıs 2018 14:36  
zeynep19999
zeynep1...
Şans
5 aylık
dişi

Rottweiler ILGILI ARKADASLAR BAKARSA sevinirim🙏🏼
Selam kopegim tahminen 2 aylik suan asilara baslicam ama veteriner once 1 hafta sen bir takip et dedi sokakta buldum kardesiyle beraber kardesini arkadasim sahiplendi neyse cok uzatmiyim

Rottweiler sahipleri dostlarim bana verebiliceginiz her turlu fikir oneri tavsiye ye cok acigim, sevgiler bekliyorum yazilarinizi okumayi😁♥

Patile

Gelen Cevaplar
17 Mayıs 2018 04:29
batutorque
batutor...
torque
1 yaşında
erkek

Allah yardımcın olsun. :)  kırma değil ise işin çok zor, yanlış anlamayın amacım saygısızlık değil ama kırma olduğunu zannediyorum çünkü saf kan r.metzgerhund sokakda bulunmasına imkan yok. Her halükarda içinde r.metzgerhund kanı taşıyor sonuçta.

Sakın normal bir köpekmiş gibi davranmayın, sevin çok fazla şımartmadan, istikrarlı bir şekilde eğitin ve sakına size koyduğu sınırları aşmayın yoksa ters tepecektir.
Can yakarak oynamayı severler. Genel özelliklerinden biri hırlayarak oyun oynamalarıdır bol bol hırlar korkmayın. Bir de iyice sosyalleştirin. Zamanında bir ecnebi amcamız şöyle demiş aklıma gelmişken de yaziyim.

''Bahçenize bir Doberman Pinscher koyun İçeri kimseyi almayacaktır, Bahçenize bir Rottweiler Metzgerhund koyun içeri herkesi alırlar ama tekrar çıkabileceklerini pek sanmam.''

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Mayıs 2018 11:49
likathedutch
likathe...
lika
1 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: batutorque

Allah yardımcın olsun. :)  kırma değil ise işin çok zor, yanlış anlamayın amacım saygısızlık değil ama kırma olduğunu zannediyorum çünkü saf kan r.metzgerhund sokakda bulunmasına imkan yok. Her halükarda içinde r.metzgerhund kanı taşıyor sonuçta.

Sakın normal bir köpekmiş gibi davranmayın, sevin çok fazla şımartmadan, istikrarlı bir şekilde eğitin ve sakına size koyduğu sınırları aşmayın yoksa ters tepecektir.
Can yakarak oynamayı severler. Genel özelliklerinden biri hırlayarak oyun oynamalarıdır bol bol hırlar korkmayın. Bir de iyice sosyalleştirin. Zamanında bir ecnebi amcamız şöyle demiş aklıma gelmişken de yaziyim.

''Bahçenize bir Doberman Pinscher koyun İçeri kimseyi almayacaktır, Bahçenize bir Rottweiler Metzgerhund koyun içeri herkesi alırlar ama tekrar çıkabileceklerini pek sanmam.''

Acikcasi o soze katilmiyorum bende Rottweiler besledim yavrulugundan itibaren sosyallestirip severseniz goldendan daha uysal oluyor tamamen yetistirme sekline bagli nice goldenlar asiri saldirgan oluyor, diger bir avantajiniz egitime cok aciklar 4 aylik oldugundan itibaren size tavsiyem egitimlerine baslayin ondan sonrasi zaten alistiktan sonra karakterini cozersiniz nelere tepki vericegini anlarsiniz :)

Patile (2 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Mayıs 2018 14:00
zeynep19999
zeynep1...
Şans
5 aylık
dişi

Cok tesekkurler cevaplar ve oneriler icin 🐘💙 isterseniz bi bakin bana safkan gibi geldi?

17 Mayıs 2018 14:34
batutorque
batutor...
torque
1 yaşında
erkek

Orijinalden alıntı: zeynep19999

Cok tesekkurler cevaplar ve oneriler icin 🐘💙 isterseniz bi bakin bana safkan gibi geldi?
Çok güzel görünüyor :) Ama dediğim gibi fiyatları 350 ile 400 dolar dan başlayan bir ırkı sokak da bulmak bana inanması zor geliyor yoksa görünüş bire bir rottie hatta sokak da buldum demeseniz macar falan derdim.

Diğer bir konuya gelirsek Likathedutch arkadaşıma hem katılıyorum hem katılmıyorum dediği gibi sevin sosyalleştirin bolca ama unutmayın bu cins pitbulldan bile daha baskındır eğitimi bir hayli zor ve yorucudur umarım başarırsınız ben 1.5 aylıkken eğitmeye başlamıştım 2 aylık iken otur, yat, kalk ve havla komutları çoktan kavramıştı.
Şimdi yanına bir eşya koyup ''mamore'' deyince korumaya bile başladı. Sonuçta sizi seven bir dostunuz var bence cinsinin ırkının pek bir önemi yok ya. Güzel bir yaşam dilerim size :)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Mayıs 2018 16:43
likathedutch
likathe...
lika
1 yaşında
dişi

Çok güzel görünüyor :) Ama dediğim gibi fiyatları 350 ile 400 dolar dan başlayan bir ırkı sokak da bulmak bana inanması zor geliyor yoksa görünüş bire bir rottie hatta sokak da buldum demeseniz macar falan derdim.

Diğer bir konuya gelirsek Likathedutch arkadaşıma hem katılıyorum hem katılmıyorum dediği gibi sevin sosyalleştirin bolca ama unutmayın bu cins pitbulldan bile daha baskındır eğitimi bir hayli zor ve yorucudur umarım başarırsınız ben 1.5 aylıkken eğitmeye başlamıştım 2 aylık iken otur, yat, kalk ve havla komutları çoktan kavramıştı.
Şimdi yanına bir eşya koyup ''mamore'' deyince korumaya bile başladı. Sonuçta sizi seven bir dostunuz var bence cinsinin ırkının pek bir önemi yok ya. Güzel bir yaşam dilerim size :)

Ayni sekilde bende arkadasin dileklerine katiliyorum :) umarim buyudugundede fotograflarini paylasirsiniz cok guzel bir rottweileriniz var sosyallesmesiyle ilgili problem yasarsaniz burdan yazmaniz yeterli olur macka parki gibi yerlerde etkinlikler oluyor sosyal kopeklerle kucukken tanisirsa hem ilerde rahat gezdirirsiniz hemde o rahatlar asilari bitince direk cikarin

17 Mayıs 2018 16:49
zeynep19999
zeynep1...
Şans
5 aylık
dişi

Orijinalden alıntı: likathedutch

Ayni sekilde bende arkadasin dileklerine katiliyorum :) umarim buyudugundede fotograflarini paylasirsiniz cok guzel bir rottweileriniz var sosyallesmesiyle ilgili problem yasarsaniz burdan yazmaniz yeterli olur macka parki gibi yerlerde etkinlikler oluyor sosyal kopeklerle kucukken tanisirsa hem ilerde rahat gezdirirsiniz hemde o rahatlar asilari bitince direk cikarin

Cok tesekkur ederiz 💞 sagolun guzel insanlar🙏🏼 Insallah sosyalizasyon problemi olacagini pek sanmasamda tabiki de bunun uzerine gidicem ve sosyal olmasi icin elimden geleni yapicam , baska verebilicek butun tavsiyelerinize acigim akliniza geldikce yazarsaniz sevinirim 👍🏽

27 Mayıs 2018 13:24
fatuba
fatuba
reina
2 yaşında
dişi

lise yıllarındayken hayalimdi bir rottweiler, bilirsiniz yavruyken aşırı tatlı olurlar :) 

evlenince eşimle birlikte bir dişi aldık oda yetmedi bide erkek aldık.
merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, 

köpek bahçe metal çitlerinden alın, duvara üç tane avize kroşesi çaktırın ve plastik kelepçeler ile duvara sabitleyin.
siz ilgilenmediğiniz zaman alanı kısıtlı olsun ki dişleri değiştirene (yaklaşık 7 aylık olana) kadar evi yemesin.
acana mama tavsiye ederim kalça çıkığı problemi çok yüksek bir ırk olduğu için. 
eğitime bir an önce başlayın https://www.youtube.com/watch?v=WNIFJHgbVHA benim dişi olanla ilk eğitim videomuzdu :)
erkek olanı hiç eğitmedim onu olduğu gibi kabul etmeye karar verdik.

27 Mayıs 2018 13:29
fatuba
fatuba
reina
2 yaşında
dişi

baskınlıkla ilgili olarakta şunu söyleyebilirim. 

köpeklerime içimden geldiği gibi davranırım.  (yemeği ben önce yemeliyim gibi şeylere dikkat etmem) dişi olan melek gibi bütün gün futbol izler dışarıda salarım dizimin dibinden ayrılmaz hiç kimseyle işi olmaz
erkek olan eşime hırlıyor yanaklarını mıncırdığı zaman, bana karşı asla öyle bir davranışları olmuyor hiç vurmadımda. 
ağzından kemiğini alıyorum hiç bişey olmamış gibi devam ediyorlar. 

02 Haziran 2018 18:44
aylinunlu
aylinun...
mia
9 aylık
dişi

Merhabalar,

Çok tatlı bir saf rottie kız bu bana kalırsa, elbette büyüdükçe ve hatlar belirginleştikçe çok daha netleşecektir durumu...

Ben Mia'yı anlatarak biraz yardımcı olmaya başlayayım...

*İlk zamanlardan itibaren otur ve bekle komutu çalışmaya başladık. Özellikle mama verme esnasında sık kullandığım bir komut oldu. Otur ve bekle komutundan sonra, parmağımı şıklattığımda yemeye yöneldi, siz bunu ''afiyet olsun'' vb. kelimelerle de uygulayabilirsiniz, önemli olan sürekli aynı hareketi ya da kelimeyi söylüyor olmanız...
Muhtemelen ilk zamanlarda hemen uygulamayacaktır ve mama kabını koyduğunuz an kalkıp yemeğe yönelecektir. Hemen alın kabını ve komutu baştan tekrarlayın.

*Mia'yı ilk aylardan itibaren evde 1-2 saat yanlız bırakmaya alıştırdım. Bıraktım ve geri geldiğimde abartılı bir şekilde onu sevdim. Daha sonra 2-3 saatte çıkarttım. Bunu yapmamda ki amaç, çıktığımda eve geri döneceğimi bilmesi ve huzurlu olmasını sağlamaktı. Ayrıca ben yokken evin ona emanet olduğunu da hissettiriyor bu durum köpeğe...

*Alan kısıtlaması yapmadım fakat hayır komutunu birçok eşya konusunda uyguladım. Dişleri kaşındığı için fazlaca şeye merak salacaktır. Eğer ben yokken bir şey parçaşadıysa asla kızmadım. Çünkü herşey bittikten sonra verdiğimiz tepkiyi anlamlandıramıyor köpek. Tam o yanlışı yapma esnasında verdiğimiz tepki doğru sonuca ulaşıyor.

*Karma aşıları tamamlandığında tamamen olmasa da ara ara dışarıya çıkarttım ve özellikle çocuklarla ve diğer petlerle bir arada olmasını sağladım. Bana kalırsa bu sosyalleşmesi ve iyi huylu olmasında çok etkili...Şuan 7 aylık hemen hemen ve bu anlamda golden kıvamında...İnsanlarla,çocuklarla ve diğer petlerle arası oldukça iyi.

*Ben hep normal tasma kullandım, boğma tasma kullanmamanızı tavsiye ediyorum. Yavru köpeklerde ani bir hareketle boyun bölgesine zarar verebiliriz istemeden...

*Dışarıda yürümeye başladığımızda bir oraya bir buraya beni götürmesine ve bir müddet dış ortamı tanımasına ve tasma kayışına alışmasına izin verdim. Sonrasında internetten yürüyüş eğitimi ile alakalı birkaç video izleyerek onları uyguladım. %100 olmasa da birlikte yürüyebiliyoruz ama hala çok heyecanlı ve çekiştirdiği anlar oluyor elbette...

*Dişler konusuna geri dönersek, kaşındığı için herşeyi kemirmeye başlayacaktır. Kemireceği kemikler satın alabilirsiniz ya da kasaptan dana kemiği isteyip haşlayabilirsiniz. Bu gelişimi içinde süper olur.

*Topla oynaması en büyük avantajınız olacaktır, ipli oyuncakları çekiştirme ve üstünlük kurma üzerine oynayacağı için kendi adıma tavsiye etmityorum.

Şimdilik bunlar geldi aklıma, sevgiler bizden...

13 Haziran 2018 02:48
rottweillerces
rottwei...
ces
10 aylık
erkek

Bende de var bir oğlan 7aylik çok oyuncu hiç bir köpeğe hirladiğinı görmedim sevecen gayet sosyallestirin kesinlikle yoksa sorun yasarsiniz sevgi gösterin tabi ama abartmadan hata yaptığı anda hayır diyip durdurun hala devam ederse ilgiyi kesin ve sertçe hayır diyin böyle böyle zaten Size alısacak sizi anlayacaktır ve şunu söylemek gerek baskın irklardir liderliği ele alamazsaniz Size liderlik yapmak isteyecektir hatta liderliginizden ödün verirseniz sizinle liderlik yarışına bile girebilir bunları göz önünde bulundurarak güzel bir eğitim ile muazzam bir dostluk yasayabilirsiniz.

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

20 üye şu anda sitede. Ayrıca 625 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar

©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 26.0.085)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim