şikayet Et
20 Mayıs 2017 06:44  
messimess
messime...
pacha
3 aylık
erkek

2 aylık rottweiler
Merhaba arkadaşlar iki buçuk aylık erkek rottweilerim var. Ev içerisinde birlikte yaşıyoruz. Bazen beni sinirlendirdiğinde ona kızsam da kucağıma alıp onu sevdiğimi ve özür dilediğimi anlatıyorum. Sorun şu ki dişleri kaşınıyor ve buna çözüm olması için oyuncaklar aldım. Halat tipin de olandan başka hic birine dokunmadı. Koltuk üzerinde oyuncağıyla oynarken yere düşürdü. Ve oyuncağı alıp tekrar ona verdim. Ama bir anda bana hırlayıp elimi kolumu yakalayarak ısırmaya çalıştı. Kolumu çekip ona hayır diye bağırdım. Geri çekildi iki dk sonra yine aynı hareketle ısırmaya çalıştı. Aynı odada yatıyoruz yatağına yerleşmedi ve kapıyı gösterek ağladı kapıyı açınca da salona gidip orada yattı. Normalde yanımdan ayrılmaz ve benimle kesinlikle aynı odada uyur. Bu durumu nasıl çözebilirim??

Patile

Gelen Cevaplar
20 Mayıs 2017 08:25

zamana bırakın izin verin elinizi ısırsın zamanla düzelecektir dişleri dökülüp tekrardan çıkmaya başladıkça. Bende de aynı sorun vardı büyümeye başladıkça düzeldi o ısırmalar yalamaya dönüştü.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Mayıs 2017 01:00
acarcnr
acarcnr
minnak
3 aylık
dişi

2 aylıkken bizimkide rotta ısırmaya başladı suan 3 aylık azalttı. Çok çektim 2-3 hafta kolum hep kesik doluydu :D. Şuanda arada yine dişi kaşınınca ısırmaya çalışıyor ama hayır diyeceğimi bildiğim için sert ısırmıyor. Hayır deyince ağzından çıkarıyor hemen kendim çekmiyorum. Bıraktırırkende her yolu denedim benimki şöyle bıraktı ısırmaya  genelde oyun oynarken veya kucağımda severken başlıyodu. Acıtmadan hayır diyerek kulagını hafifçe çektim (Baya araştırdım yollarını bıktırmıştı) 3-4 günde alıştı fazla çekmeyin tabi birde öyle ısırmaya başlayınca hayır deyip nerde kalıyosa oraya götürün sevmeyin bizim büyük kapalı bir balkonumuz var oraya bırakıyoruz güzel yeri var ama yanlız olmayı tabi sevmiyo ısırınca oraya gitceğini anladıgı için yapmıyo belkide :D

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

46 üye şu anda sitede. Ayrıca 1082 kişi de sitede dolaşıyor.
Reklam

Hayvan Dostu Markalar
Proplan


©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 17.0.132)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim