şikayet Et
11 Ocak 2009 18:05  
umutyuss
umutyus...
helesa
5 yaşında
dişi

İdrar kokusu nasıl giderebilrm ki köpek tekrar oraya yapmsın_?
arkadaşlar köpeğim gazeteye yapıyo ama bazen gazeteye yaptığını sanıp dışına yapıyo birde gazeteleri kaldırmaya başladım kaldırdığım yerlere de yapabiliyo halıya ve yere öğle birşey sürmeliyim ki köpek gazetedeki idrardan başka birşeyin kokusunuuu alamasın _ tEŞEKKÜR EDERİM

Patile

Gelen Cevaplar
11 Ocak 2009 18:35
luthier
luthier
miço
8 yaşında
erkek

Deterjanlı suya bol miktarda sirke dök ve idrarını yaptığı yeri sil. Sirke kokunun nüfüsetmesini önlüyormuş bende işe yaradı. Umarım sende de işe yarar.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Ocak 2009 18:35
mur4t
mur4t
rush
9 yaşında
dişi

bu sorun için özel temizlik ürünleri var petshoplarda satılıyo. fakat ben ilk olarak sirkeli su ile silmenizi tavsiye ederim. tabi çok fazla sirke koymayın 1.5 lt lik suya 5 - 6 damla kafii..

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Ocak 2009 18:38
chinarose
chinaro...
lady
9 yaşında
dişi

evet ,haklılar bende sirkeyle temizlemiştim.sakın normal yer temizleyicileriyle deneme,amonyak kukusunu idrar kokusuna benzetiyorlarmış.sirke ise idrar kokusunu yok ediyor

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Ocak 2009 18:43
umutyuss
umutyus...
helesa
5 yaşında
dişi

aaaaaaa harika bir çözüme benziyor umarım işe yarar çok teşekkür ederim :D :D

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Ocak 2009 20:08
lakota
lakota
muti
18 yaşında
erkek

Sirke derken bir çok köpek sahibi gibi yanılmayın sadece üzüm sirkesi işe yarar, çamaşır suyu ve türevleri size kokuyu almış gibi gelsede içerdiği amanyak sebebi ile üretik sıvıların kokularını örtmez.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Ocak 2009 20:18
vodkam
vodkam
vodka
9 yaşında
erkek

gazete harici yerlerde sirke işe yarıyor...
ancak gazetenin kenarına falan demişsin bizim ufaklıkta dolanıyo dolanıyo gazetenin üstünde koklaya koklaya ama tam ortasını maalesef tutturamıyo kenarına geliyor işiyiveriyo bazen
olsun gazeteyi biliyo ya o bana yeter diyorum bende :))
muhtemelen senin yaramazda tutturamıyordur :))

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Ocak 2009 23:41
chinarose
chinaro...
lady
9 yaşında
dişi

benim önceki köpeğim(zeytinim)gazeteye alışmıştı,bir gün salonda yere okuduğumuz gazete düşmüş,geçip üstüne işemişti.sonra sonra sadece balkondaki gazeteye yapmayı öğrendi ama dişi olduğu halde,duvarada denk getirebiliyordu.çünkü yer arıyorlar yapmak için,koklaya koklaya,döne döne nereye denk gelirse artık.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Ocak 2009 07:56
altarsan
altarsa...
altar
10 yaşında
erkek

çamaşır suyunun içinde amonyak var demek. ilginç. ilk kez duydum.

Arkadaşların dediği gibi idrarın temeli üre ve ürik asit olduğu için özellikle ovma tozu olarak tabi edilen mekanik temizleme tozlarını kullanmayın. Amonyak içerdikleri için, siz hissetmeseniz bile köpek o kokuyu alıyor ve de oraya idrarını yapıyor.

Asıl, köpeğinizin tuvaletini yapmasını istediğiniz yere bahsettiğim bu amonyaklı ovma tozlarından dökün.

Sisi ilk geldiği zamanlar kulübesine yapıyordu. Sürekli sirkeli suyla temizledim. Yalnız, bir hatırlatma yapmak istiyorum. Balsamik sirke kullanmak daha iyi.

Ev içi gibi bir yer değilse ya da ev içinde ama uygun bir yerse alçı veya sönmemiş kireç tozu dökün. Hem yüksek nem tutucudur, kurumayı hızlandırır hem dezenfektandır hem de köpek alçı veya kireç tozu olan yerde koku alamayacağı için daha önce oraya tuvaletini yaptığını bilmez.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Ocak 2009 10:44
pasasultan
pasasul...
paşa
9 yaşında
erkek

eczaneler de veya kozmatikçiler de el dezenfektanı var ismi ''pürel '' köpekler onun kokusundan nefret ederler.ben onu kullanıyorum.sirke de çözüm ama evin sirke kokma olasılığı da çok fazla :)tuvaletini yaptığı yere bir miktar sıkın sonra ıslak bir bez ile silin.mis gibi de kokuyor :)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Ocak 2009 11:46
sasha25
sasha25
sacha
8 yaşında
dişi

benim kızım çişini gazeteye yapmaya neredeyse alıştı ama kakasına hala tam olarak alışamadı bazen yine tam tv nin önüne yapıyo ne denediysem olmadı sirkede denedim olmadı bu sabah bebek kolanyası varya johansen j. onu denedim yaptığı ve yapma olasılığı olan yerlere umarım ben yokken yapmaz ...))

Başka bir şey sormak istiyorum sasha şu an tam 2 aylık yarın son karma aşısını yaptırıcam dışarı kaç aylıkken alıştırmalıyım ve dışarı alıştırdıktan sonra çişini ve kakasını kendilinden tutarmı acaba eve yapmamasını nasıl engellemeliyim.

3 öğün mama veriyorum ve devamlı taze su bulunduruyorum o nedenle neredeyse günde 3 kere kaka ve çok sık olarak çişini yapıyor....

Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok çok sevinirim.. Şimdiden teşekkürler

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

6 üye şu anda sitede. Ayrıca 479 kişi de sitede dolaşıyor.

ReklamHayvan Dostu Markalar©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 25.0.150)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim