şikayet Et
29 Ağustos 2016 14:34  

Kararsızlığım Hakkında Yardım Lütfen
Merhaba Arkadaşlar ..
Evimizde Pug Beslemek istiyorum evdekilerden ve apartmandan yana sorunumuz yok.. sorun benden yana yani sabah 9 akşam 9 a kadar çalışmamdan yana evde de sadece annem kalacak ama 5. katta oturduğumuz için ve  asansörde olmadığı için annem sürekli tuvaletine götürüp getiremez ve yavru olacağı için tuvalet eğitimine ve ilgilenmeye akşam 9 dan sonra imkanım olacak yani gün içerisinde akşamları ilgilenmek zorunda kalacağım sizce bu köpek için eziyetmi olur ? gerçekten çok beslemek istiyorum ama işimden dolayıda cesaret edemiyorum sizce ne yapmalıyım ? bu sevdandan vazmı geçmeliyim ?

Patile

Gelen Cevaplar
01 Eylül 2016 06:34
evansece
evansec...
korsan
3 yaşında
erkek

Orijinalden alıntı: calimaestro

Orijinalden alıntı: evansece

Orijinalden alıntı: calimaestro

Orijinalden alıntı: evansece

Kendi işim dediniz nasıl bir iş yanınızda götürme imkanınız var mı? Arkadaşımin kafesi var köpeğiyle beraber gidiyor müşteriler de seviyor sorun olmuyor zaten sorun çıkaran musteriye de burası onun kafesi kalkabilirsiniz begenmiyorsaniz dediğini biliyorum. Yürüyüşler için de kafeyi açmaya giderken erken çıkıyor parka götüruyor bide akşam 6 gibi biz buluşuyoruz kafeyi çalışanlara bırakıyor o sırada, köpek hep onunla sıkıntı olmuyor o yüzden böyle şansınız varsa sahiplenin yoksa sürekli evde kalacaksa yazık oluyor köpeğe

işim giyim üzerine alt katta depom var yani aydınlatma sistemi havalandırması vs. herşey mevcut.. Anlattığınız arkadaş gibi iş yerimde rahat dolaşması mümkün olamaz giyim üzerine olduğu için.. depomda yer ayarlayabilirim oyun parkı alarak vs. gün içersindede sık sık yanınada gidebilirim ama işte koku problemi mağzayı etkilermi ondan şüpheliyim çünkü illaki tuvaletini yapıcak yavruyken depoya yada yapacağı zaman müşteri olduğunda yanına gidip wc ye çıkartamayacağım zamanlar olabilir


Alt kattaki depoya koymayı düşünduyseniz hiç almayın bence

Hem köpek açısından hemde benim açımdan bu sorun olur böyle birşeyi yapmam uygun olmaz tabiki de işyeri hakkında bilgi verdim sadece yerim var ama buna müsait olmadığını hem benim açımdan hemde köpek açısından sorunlar çıkacağının farkındayım özellikle köpeğin psikolojisi açısından ..


Bence almayın sokaktaki köpekleri besleyin bir tanesini dükkana alıştırın onu besleyin sevin ilgilenin

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Eylül 2016 09:58
remennik
remenni...
zeus
10 yaşında
erkek

Konunun ilk başında dediğim gibi kesinlikle köpek alma.Kendinede,annenede,köpeğede eziyet olur.İşemesi falan gelip geçiçidir.2 ay işer sonra öğrenir işemez.

Kopekler sizinle zaman geçirmek ister.Siz olmadığınızda gezmediğinde mutlu olmaz.
Kopek evde sabah bırakışıp akşam sevilecek hayvan değildir.Köpek kuş değildir.Kertenkele değildir.İlgi ister.
Sağlığı için spor ister.
Yazın tatile giderken bırakılacak güvenli bir dost ister.
Tuylerınden rahatsızlık duymayacak evinize gelecek misafir ister.
Bir yere kalmaya gidecekseniz.Kolayla gidemezsiniz.Gezdirmeniz yedirmeniz ertesi gün erkenden gelmeniz tuvaleti için cıkarmanız gerekir.Bir iki kere tuvaletini yapsa ev kokar.Sirke ile bu işler bitmez.
Daha neler neler..
Bahçeli bir eviniz olana kadar köpek almanızı önermiyorum.

Patile (2 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

55 üye şu anda sitede. Ayrıca 1364 kişi de sitede dolaşıyor.

ReklamHayvan Dostu Markalar©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 17.0.195)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim