şikayet Et
08 Ekim 2008 22:48  
jeli
jeli
jeli
11 yaşında
erkek

pitbull bakımı???
48 günlük pitbul aldım. nasıl egitebilecegim ve bakımı hakkında yardımınıza ihtiyacım var ??

Patile

Gelen Cevaplar
13 Ekim 2008 10:37
eren-berk
eren-be...
boss
10 yaşında
erkek

SANA YAPMAN GEREKENLERİ ANLATIYORUM .KOPEGINE KESINLIKLE LIDERLIK YOK EFENDIN BENIM TRIPLERINE GIRME. PİTBULL AKIL EDEMIYECEGIN KADAR ZEKI BI HAYVANDIR .VE COK CABUK ALIR .KOPEGIN 6 AYA GELENE KADAR HIC BIR SEYINE KIZMA KOPEGINI UZME 6 AYLIK OLANA KADAR OZ GUVENI TAM SIMARIK BIR COCUK HALINE GETIR .. CUNKU EGITIM 6 AYDAN SONRA VERILIR VE EGITIMDE SIMARIK KOPEGI DURDURMAK HAREKETTLIYI SAKINLESTIRMEK AGRESIFI FRENLEMEK KOLAYDIR AMA SAKIN KOPEGI HAREKETLI YAPMAK YADA PASİF BİR KOPEGI AGRESİF KORUYUCU BI KOPEK HALINE GETIRMEK ZORDUR . ISTE BU YUSDEN KOPEGIN 6 AYLIK OLANA KADADR KENDINE GUVENI TAM BIRAS SIMARIK BI KOPEK OLMASINDA FAYDA VAR .2. OLARAK KOPEGINE KURUMAMA OLARAK ECONOBA,PROPLAN,HİLS,ADVANCE ,ROYALCANANE HARICI MAMA VERME BUNLAR COK PAHALI DIOSAN PROPAC MARKA MAMA AL .KOPEGINE MAMA DAN BASKA SAKIN EV YEMEGI VERME ILERDE MAMAYI BEGENMEMEYE BASLAR VE BUYUK SORUNLAR YASARSIN HEM SAGLIK HEM MADDIAT ANLAMINDA ZORLANIRSIN.SANA SAYDIGIM MAMALAR PROFESYONEL VE GARANTILI MAMALARDIR KOPEK YEMEDIGI ZAMAN ALDIGIN YERE İADE HAKKIN VARDIR BU YUZDEN VETERINERDEN AL İADE ETMEN (EGER YEMEZZSE) KOlay olur .MAMANIN ICERISINDE YEMESI GEREKEN HERRSEY PROTEİN VİTAMİN ÇİNKO DEMİR VS VS VS HEPSİ VAR 10 TABAK YEMEK YERINE DAHA SAGLIKLI KAS VE KEMIK YAPISI DAA DUZGUN BIR KOPEK HALINE GETIREBILIRSIN MAMA SAYESINDE DIGER BESLENME TURLERINDE BIRSEYLE HEP EKSIK KALACAKTIR. AYRICA KOPEKTE YOGUN TUY DOKUMU VE DIEG SAGLIK ROBLERI YASANIR BU YUZDEN MAMA KURU MAMA. BU KURU MAMANIN ICERISINE EN FAZLA TAT KATMAK ICIN YANI EGER YEMESSE TAVUK SUYU YADA DIREK TIFTIKLENMIS TAVUK YADA UCUZ YOLLU BIR LOR PEYNIRI ILAVE EDEBILIRIZ.ZARARI YOKTUR .YADA YAGSIZ MAKARNA YADA PİLAV N. AMA SÖYLÜYORUM KESİNLİKLE YAGSIZ VE BAHARATSIZ OLACAK .AMA BUNLARIN YERINE TEK KURUMAMA YEMEZZSE USERINE COK AZ TAVUK RENDESI YADA PEYNIR RENDESI ISINIZI GORECEKTIR. AMA SAKIN KOPEK YERKEN KURU MAMAYI ILAVE ETMEYIN BUNU KURU MAMADAN SIKILINCA LEZET DEISIKLIGI ICIN .YANI 1 KOPEK KENDINE GUVENLI VE SIMARI OLACAK ONA BAGIRILMICAK KORKAK OLMICAK ,2 KURUMAMA SART(100 YTLIN ALTINDAKILR MARKET MAMASIDIR BIR ISE YARAMAZ KOPEGIN KUCUK KALIR) ,EVDE KALIYORSA ÇİŞ EGİTİMİ VER,BEZ CORAP VS BU GIBI SELERI CEKMEYI CEKISTIRMEYI SEVER BU TIP OYUNLAR OYNAYA BILIRSIN AMA BIRA

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Ekim 2008 20:37
frkk
frkk
naz
9 yaşında
dişi

Pitbullar ev içide beslendiği sürece çok yalaka ve insancıl hayvanlardır.. Çok kolay eğitim alır ama çocukluk dönemi biraz hareketli geçer, kesinlikle şımartılmamalı o istediği zaman değil siz istediğiniz zaman yapılmalı gerekli olanlar.. Birde yavru ve gençlik dönemlerinde bolbol farklı insanlar ve sahipli köpeklerle ilişki içinde olursa gerisi normal köpek :)

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Ekim 2008 23:17
jeli
jeli
jeli
11 yaşında
erkek

ARKADASLAR ÖNCELİKLE YARDIMINIZ İÇİN TESEKKÜR EDERİM. SU SIRALAR OYUN OYNARKEN BENİ ÇOK ISIRIYOR BAGIRIYORUM KIZIYORUM AMA BIRAKMIYOR İNATLAŞIYOR BENİMLE. GAZETEYLE FALAN VURMAK İSTEMİYORUM AMA MECBUR BIRAKICAK GİBİ BENİ HİÇ DİNLEMİYOR. KIZIYORUM CEKİLİYOR SNRA HEMEN DEVAM EDİYOR. DAHA ÇOK KÜÇÜK GÖZ YUMUYORUM AMA HEP BÖYLE GİDER ARTIK BENİ İLERDEDE DİNLEMEZ DİYE KORKUYORUM. ŞİMDİ ONA KIZMALIMIYIM YOKSA KENDİ HALİNEMİ BIRAKİM??

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

14 Ekim 2008 19:07
frkk
frkk
naz
9 yaşında
dişi

Isırma olayı yavru köpeklerde genelde hoş karşılanır sahibinin elini kemirmeye çalışması, ama büyüdükçe bu huy devam ederse farkında olmadan size acı vermeye başlar ama o bebekliğindeki gibi oyun sanmaya devam eder, ısırma ve yalama konusunda taviz vermemek gerek.. Canınızın yandığını belli etmeden (bunu ileride koz olarak kullanmaması için) bu hareketi yaptığında onu uyarmanız gerekiyor ki her köpeğin sahibi ile arasındaki ilişki farklıdır kimi sadece hayır ile yetinir kimi yanaklarını sıkar.. Ama burun civarına yandan atılan hafif bi tokat ve biraz söylenme ona hata yaptığını hissettirir :)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

14 Ekim 2008 19:55
jeli
jeli
jeli
11 yaşında
erkek

kızsamda vursamda anlamıyor beni hiçbişekilde o yzden bir süre oyuncaklarını vererek ve elimde geldiğince oyun oynamak istediğinde yanından uzaklasarak geciştiricem biraz daha büyüdügünde anlar beni umarım:S yoksa işimiz var miayla :) tekrr tesekkr ederm

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

5 üye şu anda sitede. Ayrıca 264 kişi de sitede dolaşıyor.

ReklamHayvan Dostu Markalar©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 20.0.830)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim