şikayet Et
04 Mayıs 2017 04:48  

Zahmet edip okursanız kızımın hayatını hep birlikte değiştirebiliriz :)
Arkadaşlar benim yaklaşık 6 ay önce 3 aylıkken barınaktan aldığım rus finosu köpeğim var. Kendileri dişi. Barınaktan aldığım andan itibaren çok korkak ve gergin bir köpekti. İlk başlarda barınakta gördüğü muameleden böyle olduğunu ve düzeleceğini düşündüğüm için çok üstüne gitmedim her bana geldiğinde ödüllendirmeye çalıştım. Çok şükür şimdilerde 9 aylık oldu benimle ve yakın çevremdeki evime sürekli gelip giden insanlarla bir problemi kalmadı. Fakat korkak tavırları bu zaman içerisinde gerginliğe dönüştü artık eve yeni biri geldiğinde korkup köşeye çekilmemeye yeni gelen insana hırlamaya ve havlamaya başladı bazen kucağıma alıp yeni gelen insanın zorla sevmesini sağlayıp alıştırabildiğim oluyor ve en fazla 15. dk da kızımla sarmaş dolaş yatabilir hale gelebiliyorlar. Yine de onun bu ön yargısı bütün insanlara karşı hala devam ediyor kapının dşından bir ses duysa hemen havlayıp hırlamaya başlıyor. Dışarı çıktığımız zamanlarda ise insanların yanından yürümekte zorluk çekiyor. Arkasından başka bir insan geldiğinde ya da atıyorum cadddeden karşıya geçmek için ışık beklerken arkamıza bizden başka bekleyen biri gelirse hemen kaçmaya çalışıp tasmayı çekiştirmeye başlıyor. Alışıp sosyalleşsin diye kafelere çıkarttığım zaman bir süre sonra kafeye yeni gelenlere havlıyor. onun psikolojisini düzeltmek için ne yapabilirim?

Patile

Gelen Cevaplar
06 Mayıs 2017 02:48

cevap verecek kimse yok mu

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Mayıs 2017 03:51
eser489
eser489
lassie
2 yaşında
dişi

Köpeğinizi gezdirirken yanınızda gezdirin ve sizi geçmesine izin vermeyin köpeğinizi gezdirirken kendinizden emin bir şekilde gezdirin dik yürüyün rahat bir şekilde gezdirin o korksa bile rahat olun görmezden gelin tedirgin olduğunuz taktirde köpeğiniz bunu hissedebilir ve oda tedirdin olabilir yabancı bir ortama girdiğinizde ilk siz girin ondan sonra köpeğiniz girsin köpeğiniz sizi zayıf gördüğü taktirde sizi korumak isteyecektir ve saldırganlaşacaktır köpeğinizin yanınıda rahat sakin ve kendinizden emin olursanız köğinizin bu sorunları çözülecektir siz lider olun köpeğiniz sizin lideriniz olmasın köpeğinize güven vermeniz yeterli ve ona komut verirken gözlerinin içine bakın kalın bir sesle komut verin herşey sürü pisikolojisiyle ilgili hatayı köpeğinizde değil kendinizde çözümlerseniz sorun ortadan kalkabilir köpeğinizle birlikte mutlu bir yaşam geçirmenizi dilerim söylediklerimi deneyin sonuçta denemeyle hiç birşey kaybetmezsiniz :)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Mayıs 2017 15:21

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Deneyeceğim 

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

20 Mayıs 2017 02:53
sinekvalesi07
sinekva...
zeytn
2 yaşında
dişi

wallahi ben bazen keyifsiz uykusuz gergin oluyorum nasıl anlıyosa öyle olunca herkese havlıyor ,arkadaşın dediği dopru ama yeterli değil bence ingilizceniz var ise yabancı sitelerde çözüm bulabilirsiniz çok fazla kaynak var. 

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

47 üye şu anda sitede. Ayrıca 1373 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar
©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 19.0.056)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim