şikayet Et
04 Şubat 2008 12:14  
deringiz
deringi...
prens
7 yaşında
erkek

Osmaniye'deki Hayvan Barınağı
Osmaniye'deki Hayvan Barınağında 300 Başıboş Sokak Köpeği Kontrol AltındıOsmaniye BelImage Hosted by ImageShack.usediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi, sahipsiz başıboş sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları sürdürüyor. Barınakta 300 sokak köpeğinin bulunduğu bildirildi.


Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi, sahipsiz başıboş sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları sürdürüyor. Barınakta 300 sokak köpeğinin bulunduğu bildirildi.
Barınakla ilgili bilgi veren Belediye Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Göktaş, sahipsiz başıboş sokak hayvanlarının toplandığı barınağın çevre sağlığı açısından büyük bir boşluğu doldurduğunu söyledi.

Barınakta hayvanlara hastalık taraması, aşılama, tedavi, kısırlaştırma, küpeleme ve kayıt altına alma işlemlerinin yapıldığını aktaran Göktaş, "Barınağımız özellikle kuduz başta olmak üzere hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların önlenmesi ve çevre sağlığının korunması açısından son derece önemli bir görev üstlenmiştir" dedi.

Hayvanların bakım ve beslenmesinin belediye tarafından yapıldığını kaydeden Göktaş, "Barınağımızda 250 hayvana kuduz aşısı, 150 hayvana da çeşitli hastalıklara karşı tedavi uygulandı. 90 hayvan ise kısırlaştırıldı. Barınağımızda bulunan hayvanları sahiplenmek isteyen vatandaşlarımız sokağa bırakmamak kaydı ile bizlere başvurabilirler" İfadelerini kullandı. (Cihan Haber Ajansı) 17.11.2007 12:21 [1095148]

Patile


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

4 üye şu anda sitede. Ayrıca 265 kişi de sitede dolaşıyor.

ReklamHayvan Dostu Markalar©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 13.0.634)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim