şikayet Et
10 Temmuz 2009 09:18  
hahu
hahu
pamuk
2 yaşında
dişi

KENE, PİRE, AKARLAR, UYUZ İÇİN İLAÇ ÖNERİYORUM.
arkadaşlar hepimizin bildiği fiyatı yüksek konu ile ilgili ilaçlar var. sürekli de soruluyor forumlarda.

ben geçen hafta bigide kene yakaladım. kendim çıkardım. sonra veterinere gittim o kadar paralar verdiğim halde neden böyle dedim artık gerçek ilaç alacağım dedim.

FLUMET / BİYOTEKNİK.

5 AYRI TÜR KENEDE ETKİLİ:
boophilus spp.
hyalomma spp.
rhipicephalus spp.
amblyomma spp.
dermacentor marginatus

5 AYRI EMİCİ VE SOKUCU BİT TE ETKİLİ:
haematophinus stemus
linognathus vituli
bavicola bovis
b.ovis
melaphagus ovinus

2 AYRI UYUZ TÜRÜNDE ETKİLİ:
psoroptes ovis
demodex canis

İŞİN İLGİNÇ TARAFI İLAÇ 100MİLİGRAM VE KÖPEĞİNİZİN HER 1 KG I İÇİN 1 MİLİGRAM/MİLİLİTRE KULLANIYORSUNUZ.
ŞIRINGAYA ÇEKİP ENSEDEN KUYRUĞA KADAR MUTLAKA DERİSİNE DÖKTÜKTEN 4 SAAT SONRA DERİ ALTINDAN TÜM VÜCUDA YAYILIYOR.
YIKAMA VE YAĞMURDAN ETKİLENMİYOR
SADECE YALAMAMALI VE İLAÇLAMADAN BİRKAÇ SAAT ÖNCE VE SONRA YEMEK YEMEMELİ. YATARKEN YAPIN.

15 TL FİYATI OLAN BU İLAÇ KÖPEĞİNİZE GÖRE 1-2 YIL GİDİYOR. 4-8 hafta da bir kullanılıyor. ayda bir kullansak birhayli uzun sürede bitecek yani. DENEYİN BİRŞEY KAYBETMEZSİNİZ.

SEVGİ VE SAYGILARIMLA

Patile (1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
10 Temmuz 2009 10:07
misir61
misir61
mısır
8 yaşında
dişi

şu pire sıkıntısını bu yaşıma kadar hiç bir köpeğimde çekmemiştim ama bu sene bana işkence oldu ne yapıyorsam yapayım mısırın üzerinde ki pirelerden kurtulamadım. ilk önce sprey pire ilacı kullandım. pire tasmasını her zaman kullanırım.en son dün sıfır denecek derecede traş ettirip veterinerene ense ilacı sürdürttüm. ve bu sabah hala canlı pire yakalıyorum üzerinde. evde küçük bebeğim var. köpeğime parazit aşısını vurduttuğum halde dün yine vurdutmak zorunda kaldım. veterinerin enseye vurduğu doz 10-20 kilo arası olan köpekler içindi ve ithal ilaç ve fiyatını 25 tl den aldı. dünkü masrafım 70 tl. bende iki köpek var ötekinde de masraflarımız aynı. ayrıca bundan önce yaptığım masrafları da düşünürsek bir pire sorunun maliyeti bana iki köpek için 200 tl oldu ve sonuç bile alamadım. en son çare pire şampuanı. birde bunu deneyeceğim artık çıldırmak üzereyim.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Temmuz 2009 10:27
hahu
hahu
pamuk
2 yaşında
dişi

bu ilaci deneyin gerçekten deri altına yayıldığı için ısıran ne olursa anında öldürüyor, bizimkinde işe yaradı. alt tarafı 15 tl. işe yararsa en az 1 yıl kullanırsınız. bazı ilaçlar ve şampuanlar derinin alt tabakasına girmediği için kesin sonuç alınamıyor. bu ilaç parazit iğnesi gibi. ben memnun kaldım. tüpüne 20 tl vermek yerine ve toplamda en az yıllık 200 tl üzeri masraftan kurtaracak gibi.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Temmuz 2009 10:29
misir61
misir61
mısır
8 yaşında
dişi

sizce trabzonda temin edebilecekmiyim onu?? siz nerden alıyorsunuz. inanın denemek isterim. hadi mısırı bir şekilde pirelerden kurtarsam bile baron ev dışında yaşadığı ve hep bahçede olduğu için pire kapması daha kolay oluyor. haliyle mısıra da geçiriyor. bu tür ilaçları sadece vet bulabiliyoruz. eczanelerde bulunur mu ki??

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Temmuz 2009 10:32
hahu
hahu
pamuk
2 yaşında
dişi

sosyete veterinerlerleri dışındaki tüm büyük baş, küçükbaş hayvan veterinerlerinden bulursunuz. asıl uğraşı onlarda zaten. adamlar sürüleri ilaçlıyorlar.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Temmuz 2009 10:38
misir61
misir61
mısır
8 yaşında
dişi

bu güzel bir haber. o zaman bulabilirim.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Temmuz 2009 15:30
ikey
ikey
odin
6 yaşında
erkek

O kimyasalın prospektüsünü bir daha ve dikkatli bir şekilde okuyabilir misiniz?

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Temmuz 2009 16:08
hahu
hahu
pamuk
2 yaşında
dişi

ikey,

http://www.biyoteknik.com/urun_detay.aspx?id=9

köpekler de ayrıca uyuz diyor. diğer hayvanlarda kullanıldığı gibi köpeklerde de kullanılıyor neticede vetreiner verdi. işe de yaradı. siz bilirsiniz.

etken madde flumetrin köpekler dahil kullanılıyor. ilaç olduğu için tabiki yan etkileri de olabiliyor. kaşıntı vs. gibi. fazla kullanılırsa.

bilimsel açıklamaları aşağıda.
http://vetdergi.kafkas.edu.tr/extdocs/2008_1/95_98.pdf

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Temmuz 2009 21:31
ikey
ikey
odin
6 yaşında
erkek

Öncelikle ben kullanım dozajı için yazdıklarınıza karşı dikkatli okur musunuz demiştim.Algılamamız farklı madem sizin yazdıklarınızla ilgili de birşeyler yazayım.Ben okuduğumda bu çözeltinin özellikle besi hayvanları için olduğunu anlıyorum.Neticede onların ekosisteminde karşılaşmaları muhtemel olan parazit türleri ile bizim şehir hayatında beslediğimiz kedi, köpeklerin karşılaştıkları parazitler farklı.
Siz de belirtmişsiniz 5 ailelik bir kene grubuna karşı duyarlı etken maddeden bahsediyoruz.Piyasadaki farklı damlaların spektrumlarını bir incelerseniz, sayının ve çeşitlerin bunlardan fazla olduğunu göreceksiniz.O yüzden 1ml/10kg canlı ağırlıkta sadece uyuz tedavisi için köpeklerde kullanım tavsiye edilmiş.İlgili çözeltinin diğer paraziter uygulamalarında kedi/köpeklerle ilgili bir dozaj ya da kullanım tavsiyesi bulunmuyor.
Daha net anlatmaya çalışayım.Aynı firmanın Biyotoks Emülsiyon diye bir çözeltisi de var.Etken maddeler farklı, Amitraz ve Cypermethrine var. http://www.biyoteknik.com/urun_detay.aspx?id=4 bütün hayvanlarda diye bir ibare var.Fakat köpeklerde kullanım dozajı ile ilgili bir bilgi yok.Bunu kedisi olan birine önerip en düşük dozda neler yapabileceğini görmek istemesiniz.Hatta ufak bir yanlışlıkta bir beagle için ne kadar tehlikeli olacağını(böbrek bezleri mesela) da test etmek istemezsiniz.Piyasadaki kedi ve köpek için ayrılmış ve farklı dozajları farklı ambalajlanmış Spot-on çözeltiler bu tip pour-on çözeltilerin yanlış kullanımı ve/veya besi hayvanlarında petler kadar sorun olmayan yalama, sıçratma vs... gibi hayvanın güdüsel hareketlerinden sakınmak için geliştirilmiş ve nispeten güvenli çözeltilerdir.Fiyat konusunda haklısınız çok daha maliyetli fakat son aldığım frontline plus 6-pack ki büyük boy köpekler içindir bana shipping dahil damla başına 18 liraya geldi.Amazonun ucuz olduğunu ve ülkemizdeki bürokratik katkılarından arındığını düşünürsek burada 25-35 lira arasına veterinerlerde yapılması gayet mantıklı bir rakam.
Son sözüm ilaç önerisi yapacaksanız, lütfen etkisi sistemik olmayacak ve hayvanları riske atmayacak tipteki önerilerde bulunun.Mesela glucasamine takviyesi yanlışlık olsa da ciddi bir sistemik etki yaratmaz.Kimyasal çözeltilerde hele ki bunlar toksik iseler lütfen riske girmeyiniz/atmayınız.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Temmuz 2009 10:54
hahu
hahu
pamuk
2 yaşında
dişi

yani ben de 40 yıllık hayatımda yaklaşık 35 yıldır kedi ve köpeklerle içiçeyim, oturduğum site müstakil evlerden oluşuyor ve etrafında sürekli koyunlar keçiler inekler geziyor ve çok kene oluyor, bende yıllarca o markalara ciddi paralar verdim ama en son kene yakalayınca ve bu da birhayli işe yarayınca arkadaşlara iyiliğim olsun istemiştim. çok uygun fiyatı var o nedenle, yoksa tabiki başka nedeni yok. aslen genelde diğer besi hayvanları için kullanılıyor doğru.

ilaç ilk kullanımda ben beagle için 4ml kullandım yani az bile kullandım biraz kaşıntı yaptı ilk gün sonra geçti ve çok memnun kaldığım için tavsiye edeyim istemiştim.
sevgiler saygılar.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

18 Temmuz 2009 04:28
irresistible
irresis...
karamel
5 yaşında
dişi

denemekte fayda var. tşkler.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

133 üye şu anda sitede. Ayrıca 825 kişi de sitede dolaşıyor.
Reklam

©2005-2014 Petarkadaş (farscape, 28.0.262)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim