şikayet Et
19 Ağustos 2017 17:01  
birdsweet
birdswe...
cumali
2 yaşında
erkek

cennet papağanım çok sessiz ve yabani
kaç hafta oldu onu bu eve getireli ama hala elime almak istediğimde elimi ısırıyor.. el gördüğünde aşırı korkuyor.. sadece dışarıdan başka kuşları duyduğunda ötüyor.. çok üzülüyorum gerçekten ne yapmalıyım

Patile

Gelen Cevaplar
19 Ağustos 2017 21:58
jigglypuff
jigglyp...
ponçik
1 yaşında
erkek

Yeni yeme düşmüş yavru mu aldınız? Ayrıca üzülerek belirtmek isterim ki cennet papağanları malesef ki böyleler. Keske onun yerine yavru bir sultan papağanı tercih etseydiniz.

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Ağustos 2017 05:08
uzel2
uzel2
lotus
7 yaşında
dişi

Birkaç gün boyunca sabahtan kafesin kapağını açın ve bulunduğu odanın kapısını kapatıp, çıkın. Gün içinde iyi olup olmadığını kontrol etmek amacıyla kısa süreli odaya girip, bakın ama kesinlikle ona yaklaşmaya çalışmayın ve fazla oyalanmadan çıkın. Odada kimse yokken önce kendisi ortamı rahat rahat keşfetsin. Akşam hava kararırken acıkıp kafesine girer büyük ihtimal, girmezse de ortalık iyice loşken, elinize mama kabını alıp ona yaklaştırın sessizce ve üstüne çıkmasını bekleyin, mama kabının üstündeyken sarsmadan kafese taşıyın. Gece kafeste kalsın.

Ertesi sabah yine odaya salıp, yalnız bırakın. Öyle 3-5 gün geçirdikten sonra, odada serbestken girip, odanın bir köşesinde sessizce oturun, onunla ilgilenmeyin, üstüne gitmeyin. Sadece sizden uzakta bir noktaya yem bırakabilirsiniz. Yavaş yavaş kendinize daha yakın noktalara yem bırakın. Ama kuşa kesinlikle hamle yapmayın. İlerleyen günlerde de odaya girip, onun üstüne gitmeden kendi halinizde vakit geçirin, kitap okuyun vb. O size yaklaşacaktır, ama yaklaşıp elinizden yem yemeye başlasa ve omzunuzda gezmeye başlasa bile, kuşu asla avuçlamayın! Tutmaya çalışmayın. Aranızda arkadaşlık oluştuktan sonra parmağınızı ayaklarının üzerine doğru götürüp parmağınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz ama hiçbir zaman avuçlamayın. Sabır, sevgi, saygı sayesinde sizden ona zarar gelmeyeceğini (ki bu zararlardan biri de avuçlanmaktır) kanıtlarsanız, dost olabilirsiniz. Bol şans!

Patile (1 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

20 Ekim 2017 14:37
birdsweet
birdswe...
cumali
2 yaşında
erkek

Orijinalden alıntı: jigglypuff

Yeni yeme düşmüş yavru mu aldınız? Ayrıca üzülerek belirtmek isterim ki cennet papağanları malesef ki böyleler. Keske onun yerine yavru bir sultan papağanı tercih etseydiniz.


Kusura bakmayın yeni gördüm.. Hayır yeni yeme düşmemişti 1 yaşındaydı... Aslında ben de sultan papağan için gitmiştim ama gittiğimde o cinsten yoktu sadece şuanki kuşum kalmıştı tek başına melun melun bakıyordu :D ben de onu sahiplendim . 1,5-2 ay olacak bize alıştı ama sürekli kendini savunuyor gagalayarak.. pek cana yakın değil

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

55 üye şu anda sitede. Ayrıca 1475 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar
©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 18.0.081)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim