şikayet Et
25 Ağustos 2016 20:34  
11sweetgirl11
11sweet...
limon
1 yaşında
erkek

Kuşuma eş almalı mıyım almamalı mıyım lütfen bir bakın
Benim oğlum 7,5 aylık. Aldığımda 1,5 aylıktı. Onunla çocuğum gibi ilgileniyorum. Geçen gün kocaman bir oyun parkı yaptım. Meyve sebze vermeyi hiç ihmal etmem. Birkaç kelime konuşuyor bile. Ama bu son günlerde. Gördüğü her şeyi besliyor. Oyuncak ziline kur yapıyor ve onunla çiftleşmeye çalışıyor. Ona eş almayı aslında istemiyorum. Yani bana olan ilgisini kesmesini ama yalnız sıkılıyor mu diye üzülüyorum. O hallerini görmek içimi acıtıyor. Eş almalı mıyım, almamalı mıyım? Almazsam ömür boyu böyle hareketler yapmaya devam eder mi? Canının sıkıldığını sanmıyorum ama onunla ne tür oyunlar oynayabilirim?

Patile

Gelen Cevaplar
28 Ağustos 2016 16:40
yibo
yibo
tayyar
6 yaşında
erkek

Eğitimli kuşun eşi sahibidir.Yeterli ilgileniyorsanız ve üretim olmayacaksa ki üretimin çok ayrıntısı vardır,eş yer daraltmadan başka işe yaramaz.Tüm eğitimli erkek kuşlar oyuncaklarına sahiplerine yem kusar kerkinir oldukça normaldir kuşun sağlığı etkilenmez korkmayın.Sadece hergün oldukça fazla kafes dışında kalsın ve ilgilenin yeter.----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

30 Ağustos 2016 13:26
zeynepvemubisler
zeynepv...
fıstık
1 yaşında
dişi

Merhaba. Eş konusunda şunları söyleyebilirim:

1. Kuş, eşi ölünce çok büyük strese girecektir. Erkek ölürse dişi, dişi ölürse erkek yıkılacak ve bu, yaşayan kuşa da zarar verecek hatta kuşun hastalanmasına, intihar etmesine sebebiyet verecektir.
2. Eşi ile iyi anlaşıp anlaşamayacağını bilemezsiniz, bazı kuşlar birbirini sevmeyip saldırıyor bile. 
3. Eş aldığınız takdirde sizden soğuyabilir.
4. Kuşunuzla epey ilgileniyormuşsunuz, kur yapması eş istediği anlamına gelir ama onu ilgisiz bırakmadığınız sürece eş çok gerekli değil.
5. Her ne kadar, muhabbet kuşuna eş almanın birçok dezavantajı olsa da, onlar da birer canlı ve onların da biz insanlar gibi evlenmeye (onlara göre çiftleşme), çocuklarının olmasına, mutlu bir aile kurmaya hakları var. Bunlar onların yaratılışlarında var sonuçta. Onların bu özgürlüklerini ellerinden almak çok büyük bir haksızlık, bu yüzden ya eş alın ya da kuşunuzu hiç ilgisiz bırakmayın ki, kuş yalnızlık çekmesin. Sonuçta o hayvanların özgürlükleri alınıyor ellerinden, PetShop'lardaki kafeslere tıkılıp satılıyorlar. Madem onlar biz insanlar yüzünden tutsak kalıyor, onlara en iyi konforu sağlamak zorundayız. Yalnız hissetmemelerini, üzülmemelerini sağlamalıyız. Bu yüzden ya eş alın ya da kuşunuzla hep bu şekilde ilgilenmeye devam edin. 
30 Ağustos Zafer Bayramı'nız kutlu olsun. :))

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Eylül 2016 09:27

evet eş alınca sizden soğur ve bazı eğitimlerini bile unutur

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Eylül 2016 12:35
zeynepvemubisler
zeynepv...
fıstık
1 yaşında
dişi

YouTube de Adem Oğuz diye bir kanal var. O kanala bakmanızı tavsiye edeirm. Adam kuşları alıyor, eğitiyor ve isteyene satıyor. Veriyo da olabilir. Adamın kendi kuşu var, adı Limon, dişi. Hayvan çiftleşme yaşını çoktan geçmiş ama öyle bir istek duymuyor gibi. Sahibine çok düşkün ve halinden memnun. Orada ne gibi eğitimler verip oyunlar oynayabileceğini görürsünüz. Onun boyuna uygun oyuncaklar edinin, yapabilecekleriniz de var birkaç tane, onları yapın. Youtube hesabınız varsa yorum kısmına yazın, bu tür oyuncakları nereden edinebilirim diye. Ya da "adem oğuz ve limon" facebook sayfasını ziyaret edin, orada da yardımcı olurlar, adam kuşuyla çok güzel zaman geçiriyor ona oyuncak veriyor kendisi kaydırak yapıyor ya da alıyor. O şekilde oynayabilirsiniz. Haklısınız ben de kuşuma çok üzülüyorum. Yazık, o da bir eşinin olmasını, yavrulara sahip olmayı ister biz de eş alamıyorsak mümkün olduğunca onla ilgilnmeliyiz.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

55 üye şu anda sitede. Ayrıca 1364 kişi de sitede dolaşıyor.

ReklamHayvan Dostu Markalar©2005-2017 Petarkadaş (farscape, 19.0.135)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim