şikayet Et
07 Mayıs 2012 13:44  

Goody Köpek ve Kedi Mamaları


GOODY MAMA

Goody Mama, yüksek kaliteli hayvansal içeriklerden (et, balık, tavuk) oluşan besleyici formulü ile tam dostunuza göredir.

- Dengeli kalsiyum ve fosfor içeriği. (Sağlık dişler ve kemikler.)
- Sindirim oranı yüksek protein içeriği. (Güçlü kaslar ve vücut yapısı.)
- Aminoasit ve vitaminler. (Güçlü bağışıklık sistemi)
- Kaliteli yağ içeriği. (İhtiyacı duyduğu sağlıklı enerji.)
- Dengeli Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri. (Sağlıklı deri ve tüyler.)
- İdeal lif yapısı. (Sağlıklı bir sindirim sistemi.)EV YEMEĞİ DEĞİL, GOODY!

Goody kedi ve köpekler için özel olarak üretilmiştir. Kedi ve köpeklerin metabolizmaları ve ihtiyaçlarına göre içerikleri seçilmiştir. Evcil hayvanlar çeşitli sebeplerle evde yapılan yemekler ile beslenmektedir.

Hayvan sahipleri bu şekilde onları daha iyi beslediklerini ve onlara daha fazla ilgi gösterdiklerini sanabilirler ancak maalesef evcil hayvanlar insan gıdaları ile eksik beslenmektedirler:

Ev yemekleri yağ, protein, vitamin ve mineral oranları olarak insan vucuduna uygundur!GOODY, KOMPLE GIDADIR

İhtiyaç duyulan bütün besin maddelerini doğru miktarlarda içeren besinler “Komple Gıda” kapsamına girerler. Sadece komple bir gıda ve su ile beslenenlerin normal şartlar altında sağlıklı ve uzun bir ömür sürme olasılığı daha yüksektir. Dengeli beslenme ise bütün besleyici maddelerin doğru oranlarda bulunduğu beslenme şeklidir. Goody mamaları dostunuz için komple ve dengeli bir gıdadır. Goody’den başka sadece su vermeniz yeterlidirGOODY, DÖRT DÖRTLÜKTÜR!

Goody dört dörtlük bir mamadır çünkü komple bir gıdadır ve dostunuzu dengeli olarak besler. Ayrıca Goody sizin de dostunuz için yapacağınız en uygun tercihtir.

LEZZETLİDİR
Goody insan damak zevkine göre değil hayvanların özel damak zevkine göre hazırlanmıştır. Dolayısıyla evde yaptığınız yemekler ile bu lezzeti yakalamanız mümkün değildir. Burada en önemli nokta bir marka mamadan başka marka mamaya geçerken “Alıştırma” bölümünde yazan bilgilere dikkat etmenizdir.

BESLEYİCİDİR
Goody dostunuzun en çok ihtiyaç duyduğu kaliteli protein ve yağ içeriği açısından çok zengindir ayrıca evde hazırlanan yemeklerde asla yeterli miktarlarda bulunamayan kalsiyum, vitamin ve mineralleri doğru oranlarda barındırır. Ev yemeği ile beslenen hayvanlarda kalsiyum yetersizliği, çinko eksikliği, ortopedik sorunlar, nörolojik sorunlar, mercek ve retinaya bağlı görme vb. sorunların çıkma olasılığı daha fazladır. Bu açıdan dostunuzla sağlıklı ve uzun beraberlikler için onu Goody ile beslemeniz yeterlidir

PRATİKTİR
Evde hazırlanan yemekler gerek sizin yemek artıklarınızdan hazırlanmış olsun gerekse dostunuz için özel olarak pişirilmiş olsun yine de zaman ve enerji harcayarak yapılırlar. Sonrasında bulaşıkları da cabasıdır. Oysa Goody size hiç yük olmadan dostunuzu en iyi şekilde besler. Paketten mama kabına dökmeniz yeterlidir.

EKONOMİKTİR
Evde hazırladığınız mama ne tip olursa olsun onu hazırlarken harcadığınız zaman, emek, malzeme vs. maliyetleri Goody mamadan her zaman ve her türlü karşılaştırmada daha fazla çıkacaktır. Goody mama hem siz hem de dostunuz için en iyisidir.GOODY'NİN ÜRETİM AŞAMALARIGoody kedi ve köpek mamaları Tropikal Pet’in İstanbul Tuzla'daki üretim tesisinde üretilmektedir. Fabrika Türkiye’deki sadece kedi köpek maması üreten ilk ve en büyük profesyonel tesistir.

Fabrikamız Royal Cert’ten ISO 9001:2008 kalite belgesine sahiptir. AB ülkelerine ihracat yapacak kalite standartlarına ve EU izin belgesine sahiptir. Şu anda 11 ülkeye ihracak yapmaktadır. İhracat yapılan ülkeler sürekli artmaktadır.
 
Goody Türkiye’nin en çok satan kedi köpek mamasıdır. Kalitesi yıllardır artan başarısı ile onaylanmıştır. Goody’nin lezzetli, besleyici, taze, ekonomik ve hijyenik olmasının arkasında ciddi bir operasyon yatmaktadır

ÜRÜN FORMULASYONLARI
Ürünlerimizin reçeteleri yerli ve yabancı AR-GE uzmanları, evcil hayvan beslenme uzmanları ve veterinerler tarafından oluşturulmaktadır. Reçetelerimiz düzenli ve devamlı olarak test edilmekte ve geliştirilmektedir.

HAMMADDE ALIMI
Mamalarımızda yaklaşık 72 çeşit değişik hammadde kullanılmaktadır. Ürünlerin reçetelerine göre farklılık gösteren bu hammaddeler insan gıdası için hammadde üretiminde gösterilen hassaiyet ile seçilmektedir.Bütün girdiler öncelikle kendi laboratuvarımızda detaylı olarak analiz edilmekte ve onaylandıktan sonra girişleri yapılmaktadır. Analiz laboratuvarımız dünyadaki bütün evcil hayvan yemi üretimi yapan fabrikaların çoğunda bulunmayacak teknolojik donanımdadır

ÜRETİM
Fabrikamızda dünyadaki en yeni mama üretim teknolojisi bulunmaktadır. Teknolojik üstünlüğümüz bize zamanlama, miktar, şekil, formül, ambalaj ve standart kalite kontrolu konularında esneklik sağlamaktadır.  

- Mikro öğütücü
- Karışım üniteleri
- Ekstruzyon sistemleri
- Kurutma fırınları
- Vakum kaplama
- Hammadde siloları
- Soğutma
- Otomatik paketleme üniteleri

KALİTE KONTROL
Hammadde satınalımından üretilen ürünün raf ömrünün sonuna kadar ürünler her aşamada kontrol ve takip edilmektedir. Her üretim lotu analiz edilmekte ve referans için numuneler saklanmaktadır.

Normal analizlerin dışında ürünlerimiz NIR (Near Infrared Spectroscopy/Yakın Kızılötesi Spektroskopisi) sistemiyle raf ömrü performans testine de tabi tutulmaktadır. Ürünlerimiz bağımsız kuruluşlar tarafından düzenli olarak analiz edilmektedir.

LOJİSTİK
Ürünlerimizin en etkin şekilde fabrikamızdan son alıcıya ulaşacağı market, pet shop ya da Veteriner Kliniklerine ulaşması etkin lojistik sistemimiz ile sağlanmaktadır. 1500 m2 kapalı depo alanımız bulunmaktadır. Bütün sevkiyatlar fabrikamızdaki modern donanımlı lojistik merkezimizden yapılmaktadır. Siparişin alınması ile malın teslimi arasında İstanbul için 12 saat Türkiye geneli için 24 saat geçmektedir.

Bütün bu çabalar dostunuzun en lezzetli, en besleyici, en ekonomik ve sizin için en pratik Goody mamasına en kısa sürede tazeliğini koruyarak ulaşmasını sağlamak içindir.GOODY, SAHİPSİZ HAYVANLARIN DESTEKÇİSİDİRSahipsiz hayvanların en büyük destekçisi Goody; yıllardır farklı projeler kapsamında malzeme ve tonlarca mama yardımında bulunmuştur ve bulunmaktadır.

FARKINDA MISIN?
Engelli hayvanların yaşamımızın bir parçası olduğunu vurgulamak üzere başlatılan "Farkında mısın?" projesinin ana sponsoru olmuştur.

HAYTAP, HAÇİKO ve HAYTAPSHOP
HAYTAP'ın barınaklara yardım edebilmesi için Haytapshop.com online alışveriş sitesinin hayata geçirilmesi için ön ayak olmuştur ve sitenin ana sponsorudur.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MAMA İSTASYONLARI
Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü'nde yer alan mama istasyonları ile her ay sahipsiz kedi ve köpeklere mama desteğinde bulunmaktadır.

LÖSEV
LÖSEV'in Ankara İncek'te faaliyet gösteren "Lösemili Çocuklar Köyü"nde konaklayan miniklerin en büyük moral kaynağı olan hayvanların hayvanların, gıda ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

AKUT
AKUT'un kurtama çalışmalarında yardım aldığı köpeklerin rahat taşınabilmesi için taşıma kafesleri desteğinde bulunmuştur. Bu vesileyle Van Depremi dahil birçok canın kurtulmasına yardım etmiştir.
GOODY MAMA'YA GEÇİŞ

Bizlerin olduğu gibi evcil dostlarımızın da alışkanlıkları vardır. Bu alışkanlıkların bir anda değişmesini beklemek yanlıştır. Kedi ve köpeklerde alışılmış gıdadan (ev yemeği ya da başka marka mama) Goody’e geçerken alıştıra alıştıra kademeli geçiş yapılmalıdır. Kademeli geçiş aşağıdaki şekilde olmalıdır.

1. ve 2. gün -----> %25 Goody + %75 Diğer Mama

3. ve 4. gün -----> %50 Goody + %50 Diğer Mama

5. ve 6. gün -----> %75 Goody + %25 Diğer Mama

7. gün ------------> %100 Goody

07 Mayıs 2013 12:14 tarihinde düzenlenmiş. | Patile (1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
03 Ağustos 2012 14:44

Önceleri Biz de Goody mamalar hakkında çekinceliydik. İnsanların zihnine farklı şeyler yerleşmiş, fakat Oscar'dan yola çıkacağım. Oscar'a önce Proplan Somonlu mama kullanmıştık . Çok iştahlı yemiyordu. Sonra Hills markasını denedik. Çok az miktarda yiyordu. Sonra günden güne azaldı, zayıflamaya başladı .. ve 4 gün boyunca ağzına mama sürmedi hep su içmekten kustu .

Hemen veterinere gittik. O da başka mamalar önerdi ne yaptık ne ettik olmadı. En son Goody maması ile hills 'i karıştırdık. Öyle bir iştahla yediki bizde şaşırdık. Ben çok korkuyordum başlarda. 2 haftanın sonunda veteriner kontrolumüzde Oscar'ın çok sağlıklı olduğu ortaya çıktı. Dışkısında , Tüylerinde herhangi bir yerinde hiç bir problem yok gelişimi Oldukça da iyi.

Bence Önyargılarınızdan sıyrılıp bu mamayı inceleyin derim . Bunu okuduktan sonra kararım netleşti Oscar biraz daha zamanla sadece Goddy yiyecek. İyi Günler.

03 Ağustos 2012 14:46 tarihinde düzenlenmiş. | Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2012 14:48
cakilzzz
cakilzz...
çakıl
12 yaşında
erkek

Şu anda Çakıl da Goody mamayla besleniyor. :)


----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda sayfasında kurallar ve yöneticiler hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2012 14:48
bora06
bora06
köpük
4 yaşında
erkek
03 Ağustos 2012 14:49

Orijinalden alıntı: cakil

Şu anda Çakıl da Goody mamayla besleniyor. :)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2012 14:56
timurtas
timurta...
Çakıl
4 yaşında
dişi

Ben bu mamayı kullandıktan sonra köpeğim adam akıllı bir görünüme sahip oldu. En başından beri Goody'yi destekliyorum. Türk sermayesi, yerli malı. Ayrıca ucuzluğu da bu yüzden. Keşke adını da Türkçe seçmiş olsalardı daha iyi olurdu.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2012 16:07
hypnogaja
hypnoga...
zeyna
3 yaşında
dişi

tanıtımlar reklam mı bilemedim ama acaba denenmelimi? dediğim gerçek...
fakat ithal markalarda bile hassas olduğumuz mamalarda goody'de nasıl oluruz?
bende türk malımıza destek vermeyi dilerdim fakat içeriği ve kimsenin onaylamaması güven yaratmıyor..

11 Ağustos 2012 10:58 tarihinde düzenlenmiş. | Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2012 16:32
ivantherussian
ivanthe...
sosa
5 aylık
erkek

ben de barınak bağışlarında goody tercih ediyorum. petburada.com, barınaklara bağış linkinden siz de ufakta olsa bir destek verebilirsiniz. barınaklara bağışta kargo ücreti alınmıyor.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2012 17:23

Goody bize guzel bi hediye paketi yollamis. mamalarin yani sira mirnav icin guzel bir de kedi yatagi var. cok sevindim. mamalarin icerik kalitesi konusunda suphelerim devam etse de ince dusunceleri ve hediye yatagi icin firmaya tesekkurler.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2012 18:46
mujdeice
mujdeic...
ice
3 yaşında
erkek

ice royal canin maxi junior yiyor kedilerime de aynı markanın kediler için olanını kullanıyorum,,, bir çok defa goody denedim olmadı sevmediler,, diğer mama ile karıştırdım olmadı, sadece goody verdim gidip ice ın köpek mamasını yediler yine goody yemediler... kediler seçici ve gurme dir eğer yemiyorlar ise vardır bi durum...
bence goody nin kendisini geliştirmesi gerek ...

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2012 19:24
pallas
pallas
luna
3 yaşında
dişi

deneme paketı dedıklerı 15 kgluk mamamı :) bızede yollamıslar ama komsumuz teslım almıs bız orda olmadıgımız ıcın :) kargo geldı dedıler goddy felan negedı bılmıyorum ama su an ıcın :)

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Bu forum konusu cevaplara kapalıdır.

Sitede Gezenler

14 üye şu anda sitede. Ayrıca 145 kişi de sitede dolaşıyor.
Reklam

©2005-2014 Petarkadaş (farscape, 25.0.067)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim