25 Mart 2011 19:28   şikayet Et
minnoscuk

Ankara Macunköy Barınağı (Rehabilite ve Bakım Merkezi)
Bu merkeze uzak rehabilite ve bakımevine biz de ilk kez bugün gittik. Öncelikle adresini veriyorum ki, hem internette adresini arayanlar bulsun, hem de bu siteden gitmek isteyenler olursa rahatlıkla gitsinler.

Adres
İstanbul yolu girişinde GİMAT kavşağını geçtikten sonra, ACity AVM (oldukça büyük ve bilinen bir yer) karşınıza çıkacak, bu AVM-nin önünden ilerleyip hemen sağa sapılacak. Biraz gidince AYDINLAR OTOMOTİV diye bir bina göreceksiniz, bu binanın tam karşısında işte bu MACUNKÖY BARINAĞI mevcut. Zaten ACity AVM nin çnüne geldikten sonra kime sorsanız barınağı gösterir veya Aydınlar Otomativi sorarsınız, onun tam karşısında zaten dediğim gibi barınak. MACUNKÖY BARINAĞI TEL NO: 3972474 - Tam adresi buradan da alabilirsiniz, bu nodan bu barına yetkilileriyle bağlantı kurabilirsiniz.

Aslında burası tam olarak barınak değil, bakımevi ve rehabilite merkezi olduğundan burada köpekler sürekli olarak kalmıyor.

Kısırlaştırılıp, aşıları yapıldıktan sonra alındığı yere bırakılıyor. Biz de Ankara Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne bağlı Yerel Hayvan Koruma Görevlisi olduğumuzdan hem gidip inceledik burayı, hem de tanışmış olduk çalışanlarla, çünkü koordineli olarak burayla çalışmamız gerekiyor. Özetle, beklediğimizden daha iyi durumda bu bakımevi, biz de şaşırdık.

Olumlu yönler:
1. Temizdi.
2. Ankara'da resmi kurumlarca kedi kısırlaştırılma işlemi tamamen durmasına rağmen, burada kedi olmasa da köpeklerin kısırlaştırılmasına devam edildiğini gördük. Birkaç yeni işlem yapılmış köpek de gördük.
3. Mama durumunu sorduk, mamamız var dediler. Mama bağışına pek gerek yok yani.

Olumsuz yönler:
1. Köpeklerin bulunduğu yerler önü açık kafes şeklinde yapılar, yarı açık alan niteliğinde, bu iyi değil. Kışın ve soğuk havalarda özellikle yeni ameliyattan çıkanlar da dahil çok üşür. Yenimahalle belediyesi ile görüşüp burayı kapalı alan haline getirmelerini sağlamamız lazım, hayvan hakları savunucuları olarak.
2. Sadece köpeklerin barınabileceği yer var. Kediler için yer yok. Yine Yenimahalle bel. ile görüşüp kediler için de kapalı alan oluşturmalarını ve kedileri de kısırlaştırmalarını istemeliyiz.

Gereksinimler:
1. Gönüllü. Buranın devamlı bir gönüllüsü yok, yolu da sapa olunca pek kimse uğramıyor. Her bakımevinde, her barınakta gönüllülüğün önemi açıkça bilindiğinden Ankara'daki hayvan hakları savunucusu arkadaşlardan ricam, lütfen bu bakımevine de zaman ayıralım, sıklıkla gidelim. Gönüllülerin devamlı gitmesi hem kontrol, hem de hayvanların morali açısından çok öenmli.
2. İki bölmede 10 civarında yavru vardı. Bunların sahiplendirilmesine çalışalım. Büyük köpekler kısırlaştırıldıktan sonra salıverilseler de, bu yavrular orada sahiplendirme amacıyla tutuluyor, Resimlerini bu sefer çekemedik. Malum Kurban Bayramı nedeniyle 9 gün tatil var. Buraları sahipsiz bırakmayalaım bu günlerde. Biz bayramda yine buraya gideceğiz, kontrol edeceğiz, bakalım nöbetçi olacak mı gerçekten, köpeklerin yiyecek durumu nasıl göreceğiz.

Bunu Ankaralı bir hayvansever yazmış.
Ben İzmitteyim. Ankara'da olan arkadaşlar rica etsem bu barınağı ziyaret edebilir mi..?

11 Nisan 2011 15:07 tarihinde düzenlenmiş. | (5 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
27 Mart 2011 17:29
kankalar

inş. bırılerı bu yazılanları gorur ve zıyarete gıderler resımlerıde eklenırse o yavruların sahıplendırılırlerde

Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Mart 2011 23:16
minnoscuk

Evet inşallah birileri görür :/

Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Nisan 2011 16:05
cakil

Yararlı bir forum, ben de ilk boş zamanımda burayı ziyaret edip, bu forumdan bilgi vermeye çalışacağım. Diğer Ankaralı üyelerimiz de belki katkıda bulunabilirler.


----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda sayfasında kurallar ve yöneticiler hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Nisan 2011 21:07
minnoscuk
27 Kasım 2011 00:08
azeroth

Yarın daha önce eski barınaktan aldığım terrier ile birlikte buraya gidiyoruz, köpeklerle biraz ilgilenip şimdiki köpeğime bir arkadaş ile dönmeyi umuyorum ;)

Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Kasım 2011 00:41
minnoscuk

Çok sevindim :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

28 Kasım 2011 03:26
azeroth

Orijinalden alıntı: minnoscuk

Çok sevindim :)

Macunköy barınağından bir gönüllü olarak umduğumu bulamadığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta bu bu belediye barınakları saat 4'e kadar çalışıyor olması malesef traji-komik.. Alışıla gelen ' gönülsüz para çalışanları ' görüntüsü. Neyse ki 4'ten sonra açık olan bir barınak buldum ve Nazlı yakışıklı bir arkadaş edindi ;)
Umarım birdahaki haftasonu daha erken çıkıp planladığım 3 barınağa sevgi dağıtmaya gidiyoruz ^^

Alıntı Yaparak Cevapla   

02 Aralık 2011 19:38
minnoscuk

:)
Anlattıklarınızın bayağı üzdü beni açıkçası.Tek sevindiğim Nazlı'nın bir yakışıklı arkadaş edinmesi... :D

Alıntı Yaparak Cevapla   

02 Mart 2012 17:07
crimsonlady

en yakın zamanda ugrayacağım inşallah aslında diğer barınaklarada gidip yardım etmeyi cok istiyorum fakat elimde adres yok nereye gideceğimi bilmiyorum bir kaç yere sormuştum ama kımse net bi cevap veremedi kontes mamalarda seçici oldugu için elimde yüklü miktarda mama ödül krakerleri vs kaldı . yardımcı olabılırsem ne mutlu bana ..

Alıntı Yaparak Cevapla   

01 Temmuz 2012 19:39
matizz

İnternetten aradım fakat net bir biilgiye ulaşamadım giden arkadaşlarımız varsa birkaç barınak ismi daha alabilir miyim? Yani Etimesgut hayvan barınağını dediler gittik ama durumları iyiydi köpek nüfusu azdı kafesler temizdi zaten kısırlaştırıp salıyorlarmış. Her köpeğin önünde mamaları duruyordu. Yavrusu olan köpeklere süt veriliyordu vs. yani yardıma pek muhtaç değildiler. Böyle Mühye barınağı gibi durumu biraz daha kötü barınaklar varsa isimlerini alabilir miyim?


----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda sayfasında kurallar ve yöneticiler hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

25 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar