02 Ağustos 2016 13:27   şikayet Et
ilkimmocha

Ankara Veteriner Hekimi Skandalı, Tahsin Kaya- Özgür Erdoğan
İyi günler arkadaşlar,
Size aşağıda bir olay anlatacağım ve umudum benim bu yaşadığım şeyi yaşamış ya da yaşamamış kişiler bu başlık altında hayvan haklarına yapılan böyle bir saldırıyı durdurmak adına toplu bir şekilde dilekçe vermek yahut dava açmak.
Ben 4 yıl önce Ankara Dikmen Tuana Veteriner kliniğinden Mocha'yı sahiplendim. İnternetten bulduğum ilan ile Tahsin Kaya adlı veterineri aradım, ücretsiz sahiplendirdiklerini sadece yıllık sözleşme imzalatıp tüm aşılarını o klinikte yaptırmak durumunda kalacağımı söyledi. Benim için normal bir durumdu, gittik, Mocha'yı sahiplendik o zamanlar 500-600 lira civarı para talep etti ilk aşıları ve bakımı için, neyse biz kabul ettik verdik, sözleşmeyi imzaladık, eve döndük. Ertesi gün Mocha çok halsiz ve hareketsizdi, ne yemek yemiş ne su içmişti. Tekrar kliniğe götürdüğümüzde, kan testi yapacağını, serum bağlayacağını o yüzden bir hafta belki daha fazla kontrol altında kalması gerektiğini söyledi. Ben her gün kontrole gitmeme rağmen yavruda bir değişiklik yoktu aksine her geçen gün kötü oluyordu ve serum bile bağlamamıştı fakat tedavisinin devam ettiğini söyleyip bizi oyalıyordu. Artık dayanamayıp Mocha'yı geri almıştım bir hafta olmadan, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine götürdüm. Veteriner Hekimler durumunun çok kötü olduğunu söyledi serum takıp, antibiyotik tedavisine başladı. o gün bugündür maşallah kendine geldi. Fakat internet de araştırdıktan sonra bu adamın , hastalıklı köpekleri sahiplendirip tedavi etme adı altında dolandırıcılık yaptığını fark ettim. Ayrıca hasta köpekleri kendisi üretip sahiplendirirken de sağlıklı olduğuna inandıran bir insan, sağlıklı olsa bile hayvanların oradaki bakımdan sağ çıkamadığı forumlarda paylaşılmış. Baya bir zaman geçmesine rağmen hala aynı telefon numarası ile aynı şekilde ilanlar verip kim bilir daha ne kadar cana kıyıyorlar.
Arkadaşlar demem o ki bu duruma artık bir dur demeliyiz, hayvanların canını hiçe sayan iki veteriner Tahsin Kaya ve Özgür Erdoğan , ben suç duyurusunda bulunup bu adamların yaptığı iğrenç şeyi durdurmak istiyorum.
Aşağıda bu konu ile ilgili linkleri paylaşacağım 

http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-599870.html
http://forum.petarkadas.com/serbest-kursu-genel/ankarada-tuana-free-pet-a-veteriner-olarak-calisan-tahsin-kaya-ve-ozgur-erdogana-dikkat&baslangic=50
http://forum.petarkadas.com/hukuki-sorular-sikayet/ankaradaki-tuana-veteriner-ile-tahsin-kaya-ve-ozgur-erdogan-hakkinda-sikayet

03 Ağustos 2016 16:49 tarihinde düzenlenmiş. | (7 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
03 Ağustos 2016 11:20
ilkimmocha
11 Ağustos 2016 13:47
ncrose

Evet bu veteriner kliniği ile ilgili bir şeyler yapılmalı Forumda hayvansever avukat arkadaşlarımız elbet vardır onlara ulaşmak lazım 

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

31 Ağustos 2016 19:39
onur613

Biz de bu şerefsizlerin elinden ucuz kurtulduk. Kliniğe her gittiğimizde hep sahiplendirdikleri hayvanlar hasta geliyordu. Bakıma aldık. 1 hafta sürer vs gibi laflar ediyorlardı. Köpeklere ne yapıyorlar, nasıl hasta ediyorlar bilmiyorum ama "sattıkları" her köpek ertesi günü hasta oluyor. Bir ara ayrıldılar farklı veteriner kliniği açtılar, taşındılar gibi laflar duymuştum şimdi ne durumdadır bilemiyorum ancak yapılması gerekilen şeyin artık yapılması taraftarıyım. 

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Eylül 2016 20:09
cordor

Bahsi geçen klinikle ilgili olarak bir çok şikayet var. Ancak bu şikayetlerin gerekli merciilere ulaşmadığı düşüncesindeyim. Zira yakınan sayısı bu kadar fazla iken faaliyetlerinin sürebilmesi ilginç.


Başlığı açan arkadaşımız yaşadıklarını Ankara Veteriner Hekimler Odasına yazılı olarak iletebilir. Ayrıca benzer şekilde sorun yaşayanlara da önerim budur.

Bahsi geçen hekimlerin hayvanları bilerek ve isteyerek hastalandırdığı iddiasını kanıtlanması halinde yaptırımı gönülleri bir nebze rahatlatacaktır. Ancak günümüz şartlarında bu konu bir şüphe olarak kalmaya devam edecek sanırım.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Ekim 2017 20:49
powerzoneank...

Herkese merhaba 20 gün önce Özgür beyden bende bir pet hayvan aldım. Fakat başlıkta yazılanlar gibi bir işleyiş olmadı gayet sevecen ve işini yapan birisi. 20 gün önce üretim yapılan çiftlikten bizzat kendim gidip aldım. Yavru Husky cinsi bir köpek. Belirli aralıklarla aşılarını yapıyorlar ve köpeğim maşallah gayet sağlıklı bugün corona 2 aşısı yapıldı bahsi geçen konu ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ben memnunum kendilerinden. Ola ki (Allah korusun) benim başıma anlatılanlar gibi bir olay gelirse tüm haklarımı kullanırım.

Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Ekim 2017 13:59
barinakci

Merhaba,


Konu sahibi demişki '' sahiplendim''

HAYIR!

Sahiplenmek ücretsiz yapılan eylemdir.

Bunun adı satın almaktır.

Neymiş ilk aşı ücreti 600 Liraymış.

Ha aşı ücreti ha satılık köpek.

Sadece isimler değişmiş.

Hayvan koşullu verilmez aşı ücreti sözleşme falan hepsi maskeli satış.

Konu sahibine geçmiş olsun.

Teşekkürler...

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Ekim 2017 10:57
tuanavet

Herkese merhaba ben vereriner hekim Tahsin kaya. Hakkımda yaptığınız suçlamalara cevap vermek istiyorum.Şimdiye kadar 1000 nin üzerinde köpek sahiplendirdim.Bunların arasından 5-10 kişi memnuniyetsizliğini dile getirmiş.Birazıda kişilik haklarıma saygısızlık ve ticari itibarımızı zedeleyici yorumlarda bulunmuşlar.Öncelikli olarak bu yapılanların hukuki olarak şuç olduğunu belirtmek isterim.Mahkeme kararı olmadan kimse suçlanamaz.Haklarımı yasal yollardan aramadan önce buradan cevap vermek isterim.Sizleri haklılığınızı isbata davet ediyorum.Lütfen şikayet eden kişiler hukuki sorumluluk altında kalmamak gereken hassadiyeti göstersin.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

38 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar