28 Haziran 2016 21:45   şikayet Et
meram12

insan hakları
insan hakkı hayvan hakkından önce gelir bunu kabul etmeyeni ben insan yerine koymam bunu en başta belirteyim.hayvanları gerçekten severim kendime ait hayvanım olmasada bakımını üstlendiğim alman kurdu vardı 28 sene önce alman kurdu bakımını bir süreliğine gönüllü üstlenmiştim sahibi almanya ya gideceği zaman bana vermeyi teklif etmişti fakat apartman koşıullarında besleyemeyeceğim için üzülerek redddetmiştim oda köpeği kara kuvvetleri komutanlığına vermişti adı tibet idi.yani hayvan sevgim var yapacağım eleştiriye cahilane tepkilere bir önsöz olarak koymak istedim.müstakil bir evde beslenen kaniş türü bir köpek günün 10 satine yakın aralıksız havlıyor inanılmaz geldi bana ama aralıksız 10 saat havlıyor ve ben yarın şikayette bulunacağım.müstakil bir evin bahçesinde bağlı hayvancağız.hayvancağız diyorum çünkü o hayvanın içgüdüsel olarak havladığının bilincindeyim ama bu benim rahatsız olduğum ve psikolojimi bozduğu gerçeğini değiştirmiyor.ve bu toplumun kabul ettiği bir gerçek olarak o hayvancağızın ve benzerlerinin sahiplerinin hayvanlığından kaynaklansa gerek.çünkü o hayvan olarak yapması gerekeni doğal olarak yapıyor burda şikayetin nedeni elbette hayvanın neden havladığı değil içgüdüsel davranıyor.ama hayvanın sahibi insan görünümlü hayvandır asıl şikayet edilen ama kanunlar hayvana kesiyorsa cezayı şikayet edenin hayvan sevgisi olmadığını ileri sürmekte insanlıktan o kadar uzaktır.ben şikayetçi olacağım çünkü uyuyamıyorum gün içerisinde yaptığım işlerimde konsantre olamıyorum resmen sinirlerim bozuldu.kanunların böyle sorumsuz hayvan sahiplerini doğrudan cezalandırıp hayvancağıza da gerekli bakımlarının ve yaşama koşullarının oluşturulmasına destekleyici olmasını beklerim ama kanunlar hayvancağızın sahibinden alınmasını uygun görüyorsa üzülerek olumlu bakarım.dediğim gibi dileğim sahibine gerekli yaptırımları uygularken hayvancağıza yaşam hakkını teslim etmesinden yana ama eğer hayvancağızı o sahip denen müsveddesinden ayırıyorsa olaydan zarar gören vatandaşın da hakları olduğunu belirtmek isterim.ben sahibinin densizliği sorumsuzluğu umursamazlığı yüzünden eziyet çekmeye mecbur değilim.sorumluluk demek hayvanın aşılarını vs yapıp gerisine karışmamak gibi bir hakkı olmadığını düşünüyorum bu o kişinin insanlıktan nasibini almamış biri olduğunu düşünürüm.hayvan sahibi olmak demek aşı vs yerine getirdiği gibi hayvanı bahçeye bırakıp bütün gün havlamasına aldırış etmeden saygısızca hareket etmeye hakkı olmadığını söylüyorum.yarın şikayetimi yapıcam hayvan alınırsa hayvana üzülürüm ama eziyetime son verildiği için huzur bulurum üzülmem sonuçta ben bir insanım benimde haklarım var ve benim haklarım hayvanın haklarından önce gelir.

30 Haziran 2016 11:53 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
29 Haziran 2016 00:34
jokerrrrrr

Konunun bi kisminda haklisiniz evet rahatsiz olabilirsiniz yardim isteyebilirsiniz derneklerden iyi niyetliyseniz o yavruyu da ordan kurtarir daha iyi sartlara sahip olmasini saglayabilirsiniz..yanlisiniz su sizin haklariniz hayvanin hakkindan once gelmiyor su an hakimiyeti siz de diye bu dunya sizin degil..sadece uygulamada oyle zamanla degisecektir diye umut ediyoruz ama iyi niyetliyseniz o canli icin de kotu bi durum onu ordan kurtamayi deneyebilirsiniz..

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Haziran 2016 02:14
astroo

Şikayet sonucunda ne olacağını kesin olarak öğrendinizmi ? Eğer sadece yaptırım olarak para cezası veriliyorsa ve köpeği içeri almaları isteniyorsa şikayet edin. Yok eğer köpeğe el koyma durumu kesin olarak varsa hayvanı oradan kurtarıp yuva bulmanız daha doğru bir yaklaşım olur. Irkından dolayı belki belediye almıyordur önce bir araştırın.

Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Haziran 2016 21:11
meram12

joker nickli vatandaş sen insan hakkının hayvan hakkından önce gelmediğini söylüyorsan insanlığından şüphe ederim.

Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Haziran 2016 22:19
albeda

yazıyı bu kadar süsleyip püslemeseydiniz keşke zira yazı içinde bile kendinizle çelişkiye düşmüssünüz üzülürüm diyip ama ben huzur bulucam üzülmem vs vs. insan hakkı hayvan hakkından önce gelmez. ikiside canlıdır, ikisininde özgür ve olması gereken koşullarda yaşama hakkı vardır hayvan hakları yeterince uygulanamıyor diye bu onların bizden daha kötü koşulları yaşayabileceğini göstermez, şikayet sonucu köpek barınağa düşebilir. şimdi insanlığımdan şüphe edebilirsin, benim için sıkıntı yok  bende sizin insanlığınızdan şüphe edebilirim.yazınızda belirtmemişsiniz gidip sahibiyle konuşmayı denediniz mi? sahibine çözüm önerisinde bulundunuz mu? madem istemiyorsunuz ve o hayvan mutsuz, hayvanı direk şikayet edip ne olduğu belirsiz yerlerden birine göndermektense şikayet sonucu olacakları söyleyip sahiplendirmesini söyleyebilirsiniz. ya da köpeğiyle gün içinde ilgilenebilecek kişiler bulabilir, eğitmeye/ihtiyaçlarını daha fazla gidermeye çalışabilir. olmadı gönüllü derneklere durumu izah edin, sahibiyle konuşup gerekirse köpeği alabilirler

(4 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Haziran 2016 22:48
seeck

Arkadaşım açıkcası yazını okumadım, gerekte görmüyorum ama sana şunu söyleyim, insan hakkını savunur, hayvan hakkını savunamaz. Bu yüzden insan hakları var, hayvan haklarına dair birşey göremiyoruz. Bu sitede hakaret ettiğin ''joker'' isimli kullanıcı insanları önemsemediği için değil bu durumu bildiği için, hayatta senden iki adım önde bulunduğu içindir. Buraya gelipte hayvan ve insan kıyaslaması yapmak boş ve senin boyunu aşan bir uğraştır.

Alıntı Yaparak Cevapla   

30 Haziran 2016 01:20
mrboler

Insan hakları hayvan haklarından önemli aksini düşünenin insanligindan şüphe ederim.
Acaba siz insan hakları için herhangi bir eyleme katıldınız mı ? Yoksa bana dokunmayan yılan bin yaşasın mı dediniz ?
Herkesin insanligindan suphe eden birinin insanligindan şüphe eden birileride vardir elbet.
Tartismaya gerek yok baska yorum yapmayacagim. Zaten astroo gerekli bilgiyi vermiş.

(4 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

30 Haziran 2016 02:07
jokerrrrrr

Orijinalden alıntı: meram12

joker nickli vatandaş sen insan hakkının hayvan hakkından önce gelmediğini söylüyorsan insanlığından şüphe ederim.


Uslubunu sana iade ederek soyluyorum sevgili meram nickli vatandas..insanligini yemisim senin taniminla insan degilim suphe etme..senin bencilligin uyuyamamak ve bunu vicdani bi forma sokarak ay aman bilmem ne mi..be yaptin o canli icin hayatinda barinak gordun mu..sikayet ettigin canlinin nereye gidecegi ile ilgili bi fikrin var mi..gayet guzel cift tarafli cozum onermisim..her canli esit yasama hakkina sahiptir benim icin derdini anlatamayan bi canli su hayatta istese herseyi yapabilecek akli olan insandan once gelir..yardim edebiliyorsaniz edin yoksa burda zirlamayin zira guc sizde..

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

30 Haziran 2016 10:13
kaishaku

Yaş 21 ama 28 yıl önce baktığın bir Alman Kurdu var...???????!!!!!?!?!?!?


Henüz domatesken Alman Kurdu bakmış olman inan bende şok etkisi yarattı...
Haliyle ateşli bir "insan hakları savunucusu" olmak yerine "seracılığın tarıma etkisini" tartışırsın diye umuyordum... yanıldım...

Yahu güzel kardeşim; hepinizi anlıyorum... İnan ki rahatsızlığınızı çok medeni bir şekilde göğsümde yumuşatıyorum... Koşu yoluma bakıp forvetteki arkadaşlara pas atmadan önce de bir iki kelam etmek istiyorum izninizle... 

İnsan olarak "kanun"larımız var... Uyulması gereken... 
Peki bütün bunların ötesinde "doğa" kanunlarına saygılı mısınız...? Mesela içtiğin sigaranın izmaritini hiç yere attın mı, piknikte ardında bıraktığın çöp olmadı mı , kirlettiğin su, lavaboya döktüğün zeytinyağ olmadı mı hiç... ?
Bu insan hakları martavallarını bırakın... İnsanın insana haksızlığı daha adam gibi cezalandırılamıyorken, habitatını yok edip zorla aramıza kattığımız hayvanların doğal davranışlarından rahatsızlık duymak ve bunu insan hakları masalı ile süslemek trajikomik...

Sorunun köpek sahibinde olduğu gerçeğini konuşsaydık inan çok daha güzel sonuçlara koşardık....
Ama bu insan hakları falan... Yok...Tutmadı bence... 

Sevgiler... Saygılar... 

İyi forumlar----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

(11 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Bu forum konusu cevaplara kapalıdır.

Sitede Gezenler

8 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar