10 Ocak 2018 19:26   şikayet Et
furkanvural2...

LÜTFEN YARDIM EDİN !! KÖPEK BESLEMEK BENİMDE HAKKIM!
Merhaba..
Sokaktan sitemize bir köpek gelmişti. Köpeği buraya alıştırmamak için sevmedim ama o kadar tatlıydıki kendimi zor tutuyordum.
Ve 2 gün boyunca sitemizde kaldı. Sitedeki arkadaşlarım felan hep sitenin köpeği felan demeye başladı , aralarından biri ismini puffy koydu. Puffy'nin anlamıda kabarık demektir. Köpek biraz kabarıktı fakat kaç aylık olduğunu bilmiyorduk, Yavruydu.
Herneyse bu köpek sitede 1-2 gün daha kalmaya başladı bende evimizde artık kimsenin yemediği kaşar peynirleri vermeye başladım. Ama gizlice ; annem ve babam öğrenmeden. Çünkü annem ''Biz yiyoruz'' felan dedi götüremezsin dedi. (Bu arada annem hiç köpek kedi felan sevmez).Önceden annem ve babamdan evde köpek beslemek için çok uğraştım fakat evde günah olduğu için aldıramadım... =(
Herneyse işte bir gün babam beni yakaladı severken ve yemeğini verirken (kaşar verirken) o zamanda sabahliyin okula gidiyordum. Servise binmeden 5 dakika felan önce çıkmaya başlamıştım köpeği seveyim yemeğini vereyim diye. İşte babamda sevmeye felan başladı, Hiç kızmadı şaşırdım bi an. Sonra akşam oldu neden kızmadın baba dedim, babam ''Çok tatlı bu '' felan dedi..
Sonraki gün yemeğini vermek için aradım aradım köpek yok. Bi an ağlayacak gibi oldum fakat servisin kornası duyduktan sonra hemen gittim (Gezmeye gitmiştir diye kendimi teselli ettim). Servise bindim arkadaşımların orada bir çifköfteci varmış, akşam gelde oraya gidelim dedi, bende ''köpekle gelirim'' dedim hem puffy içinde gezinti olmuş olur dedim. Akşama eve geldiğimde yok ya, yer yarılmışta içine girmiş sanki..
Yok yok yok yok... Eve gittim ağlamaya başladım. Saat 5de eve geliyorum 9'a kadar ağladım. Babam'ı aradım köpek yok felan dedim. Babam '' En son öğlen kapıcı köpeği biryere götürüyordu'' dedi. Sonra babam akşam geldiği zaman nereye götürdünüz diye sordu. Kapıcıda '' Köpek hakkında çok şikayet varmış, yöneticide bana köpeği götür dedi bende gittim sahiplendirdim.'' demiş.
Ben bir ağladım bir ağladım..
Herneyse. Bi an düşündüm evimizin bir bahçesi var acaba oraya koysak ne olur diye. Babam ile tartıştık bu konuyu babam izin verdi ve yönetici ile konuşacağını söyledi. Gitti konuştu yönetici çok şikayet var diyerek reddetmiş oldu ve '' eğer istek olursa toplantıda söylerim kararlara göre izin verilir'' felan demiş. Sizce Benim düşündüğüm konu doğrumu bu arada Paintten kroki çizdim güzel değil fakat hemen cizdiğim icin böyle oldu Acele cevaba ihtiyacım var. 
Evin krokisi = https://hizliresim.com/lOB5vb
Köpeğimin Son fotoğrafı :( = https://hizliresim.com/Z92okZ

(2 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
10 Ocak 2018 20:41
bolu14
zeytin
1 yaşında
dişi

Köpek beslemek nasıl günah olur?ailene hachikoyu izlet

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Ocak 2018 20:56
furkanvural2...

Hayır. İnternette birçok yerde yazıyor günahtır diye.


Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Ocak 2018 08:22
1dost
yonyon
5 yaşında
dişi

Kardeşim kaç yaşındasın bilmiyorum ama yazdıklarından daha küçük olduğunu düşünüyorum ve ailen bir köpek istemiyorsa sebebi ne olursa olsun sen o hayvanı ne kadar tatlı olsa da şimdilik eve alma veya bahçede bakma fikrinden vazgeç. Asıl konu köpek gerçekten ne oldu...götürüp bir yere bırakmış olabilir barınağa vs verdiysede geri dönemez inşallah yemek bulacağı bir yere bırakmıştır.hadi diyelim köpeği geri getirdin senin gibi olmayıp köpekleri sevmeyen kötü davranan hatta çok ileri gidip zehirleme gibi şeyler yapan kötü insanlar var o yüzden onun iyiliği için bence apartman bahçesinde bakman doğru değil.size ait bir bahçe olsa belki bir umut yemek verdikçe orayı benimseyip gitmeyebilrdi ancak burdada ailen önemli annem sevmiyor demişsin anneler bu konuda söz sahibidir yarın birgün o tatlı şey büyüyüp kocaman olduğunda havlama etrafı kirletme gibi sorunlar olursa sen onun gitmemesi için bir şey yapamazsın hele şikayet olsa birinden alır barınağa götürürler ki barınak hiç de iyi bir yer değil onlar için. Sen gene sokakta gördüğün hayvanlara yemek bırak onları sev ancak bakamayacağın hayvanı en azından apartman bahçesine alıştırma ki onun hayatı tehlikeye girmesin.bak bizim burada geçen sene anne köpek ve 3 yavrusu vardı soğukta baya zorlandılar insanlar yemek verdi falan bizde besledik ancak gel gör ki biri şikayet etmiş hiç zararları olmamasına rağmen bir gün geldim ki köpekler yok belediye anne ve 2 yavruyu götürmüş diğerini onun yavrusu değil diye almamışlar... Oysa anne köpek bizden korkup bekleyen ürkek gariban bi köpekti. O yüzden onlar için en iyisi insanların nefretinden uzakta olmaları.sokakta gördüğüm kedilere belli yerlere yemek veriyoruz ancak onları kendime veya çevreye alıştırmaktan korkarak temkinli davranıyorum ve insandan kaçan kediler için seviniyorum kaçmayı bildikleri için sen biraz büyüemeyi bekle bu sürede onlar için elinden geleni yap mahallene kesinlikle su koy onlar için ayrıca harçlıklarınla ucuz mamalardan alıp bırakabilrsin bu bile büyük şey onlar için böylece bir sürü hayvanı hem sevip hem beslemiş olursun zaten onlar anlayacaktır senin sevgni 

17 Ocak 2018 08:26 tarihinde düzenlenmiş. | (1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Ocak 2018 14:12
furkanvural2...
20 Şubat 2018 12:57
miniksans
Şans
1 yaşında
erkek

Sanırım daha kucuksun öncelikle şunu belirtmeliyimki eğer 18 yasindan kucuksen ailenle yaşaman ve onlarla orta yollu şekilde anlaşman gerek diğer türlü sürekli tartışma ve gerginlik olur. Bir hayvan sahiplenmek istiyorsan bunu kendin yapabileceğine ve tüm zorlukları asabilecegine inandığın zaman yapmalisin. Ailene bagli yaşamak zorundaysan da ailen kabul etmiyorsa ısrarci olma çünkü bir köpeği sokağa terketmek çok buyuk bir vicdansizliktir. Ikinci olarak günah dediğimiz kavram nedir neye bağlanır neden böyle olmuştur araştırmak gerek (din konusunda pek çok araştırma yapmış ve farklı bir tarafta olan birisi olarak diyorum) arastir eğer mantıki olarak beynin bunu doğru kabul edebilirse (ki araştırdıktan sonra karar verebilirsin) o zaman günah mi değil mi en doğru kararı aklın ve vicdanın verir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Şubat 2018 03:49
hachiko465

Diğer arkadaşın dediği gibi yazını tamamen okudum yazmana göre ufaksın ailen ya aşırı dindar yada içinde hayvan sevgisi Yok evde hayvan beslemenin neresi günahmış önce onu sor benim evimde İkitane köpeğim var fakat ona göre temizlik var evde hadi onu geçtim bu gerçekten çok büyük bir sorumluluk onu sadece mama ver sev bırak olmuyor ilgileneceksin veterinere götüreceksin yeri geldiğinde yani biraz daha büyüdüğü zaman bahçede değil yanınızda kalmak isteyecek evin içine tuvaletini yapacak çok sabırlı ve çok azimli olman lazım ben kendi ailemin evde Köpek günah inadını tam 20 yaşında kırmıştım ve apartman da oturuyorduk şimdi Bahçeli bir evleri var ama çakıl onlarla beraber evde yaşıyor bahçeye koymaya koyamıyorlar

Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Şubat 2018 02:35
canecorso349...
lİmon
10 aylık
dişi

Köpek beslemek günah dedin beni bitirdin! Konuşsam olmaz sussam olmaz! Oku kardeşim bol bol oku! Oku ki iyi bir veteriner ol tüm hayvanlara yardım et... Günahlarının hepsi benim olsun! Ben senin ve annen yerine yanarım pes etme beslemeye devam :) 

Alıntı Yaparak Cevapla   

23 Nisan 2018 00:15
balim77
lusi
9 aylık
dişi

Çok zor bir vaka ‘ZİHNİYET’yaşın 18 den küçük belli şuan eve hayvan almanı asla onaylamam şuan çok tatlı geliyor fakat eğitimi ilgisi hastalığı banyosu bu yaşta bir heves uğruna ne o canı nede ailendeki hayvan sevgisi olmayan kişilerin o canı üzmesine kati suretle karşıyım çok iyi olmuş istemedıklerı çünkü o can o evde mutlu olmaz sen dışardan sevmeye yemek vermeye devam et ve asla bırakma,internetten günahı okuyacağına kitap oku ablacım,benim 3 tane köpeğim var o günah diyenler kurban olsunlar bu can’lara

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

44 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar