15 Ocak 2019 02:23   şikayet Et
dobbyyyy

kaybolan kedimi buldum fakat eve getiremedim
merhaba
bundan yaklaşık  3 ay önce sokakta hafif yaralanmış ve çok sevecen bir kedi buldum. eve getirdim veterinere götürdüm ve sahiplenmeye karar verdim(3-4 aylık olduğunu tahmin ediyordum). çok zeki eve hemen alışan geceleri sadece yanımda uyuyan vs. bir kediydi ve çok mutluydu. birkaç gün önce kızgınlık dönemine girdi(dişi) ve biz kısılaştırma için veterinerleri araştırıyorken evden kaçtı. iki gün boyunca balkonda sabahladım dışarı çıkıp aradım ama bulamadım. ve bugün evimin yakınında  bir arabanın altında tasmasının sesini duydum çok mutlu oldum seslendim uzaktan miyavladı ama ne yaptıysam çıkmadı oradan. normalde çok uysal bir kedi ama elimi uzattığımda tıslayıp tırmaladı. etrafındaki kedilere saldırıyordu onlardan kaçmaya çalışıyordu bir araba altından başka birine kaçıyordu. sonra eve koşup en sevdiği mamayı ve bir oyuncağını alıp tekrar yanına gittim. mamayı görünce biraz kafasını çıkardı ama elimi uzatınca tekrar tısladı. tam biraz mama yiyordu ki birkaç kedi gelip onu korkuttu ve hepsini yedi. yani ne yaptıysam eve getiremedim iki saatten daha fazla çabaladım ama gelmedi. bunu yazmamın sebebi şu aslında: kesinlikle nasıl mutlu olacaksa öyle yaşamasını istiyorum. dışarıda yaşamak istiyorsa yaşasın. kendi isteğim doğrultusunda zorlayamam sonuçta hayvanı. ama dışarıda yaşayamıyor gördüğüm kadarıyla diğer kedilerle baş edemiyor ve gezip dolaşacak özgüvene sahip değil. sizce onu zolamak pahasına eve geri getirmeli miyim yoksa gerçekten dışarıda mı yaşamak istiyor?

Gelen Cevaplar
21 Şubat 2019 22:57
novapotter1

kesinlikle eve getirin zaten kısırlaşırsa durulur

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Eylül 2019 13:21
cockercesur

Çiftleşene kadar bu durum devam edicek sonra uysallaşıcaktır. Ama dışarda yaşaması her açıdan çok tehlikeli bence kafesin içine balık vs koyup içine girince kapağını kapatıp yakalayın eve getirin sonra ya evde çiftleştirin ya da kısırlaştırın derim.

Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Eylül 2019 13:35
dobbyyyy

Orijinalden alıntı: cockercesur

Çiftleşene kadar bu durum devam edicek sonra uysallaşıcaktır. Ama dışarda yaşaması her açıdan çok tehlikeli bence kafesin içine balık vs koyup içine girince kapağını kapatıp yakalayın eve getirin sonra ya evde çiftleştirin ya da kısırlaştırın derim.

Olayın üzerinden çok uzun zaman geçti. Birkaç gün sonra kedimi eve getirebildim. Dışarıda çok korkmuştu hala da korkuyor ve kaçmaya çalışmıyor artık. Dışarıda hamile kalmış, beş minik yavrumuz doğdu. Hepsini çok güzel insanlara sahiplenirdik. Dobby de kısırlaştı bu olaydan sonra. Her şey yolunda🙆♀ Yanıtınız için teşekkürler!

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

2 üye şu anda sitede. Ayrıca 949 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar