14 Kasım 2019 23:35   şikayet Et
alidgn92

53 günlük british mama tavsiye,seçimi?
Merhabalar ; Ayın 22 sinde bende olacak kedi için mama seçiyorum şuan annesinde süt emiyor 53 günlükken bana gelecek, annesi babycat mother royal kullanıyor bana da onu alın dediler.fakat araştırmalarım sonucu royalin ürünleri bağımlılık yapıyor sağlığı iyi tüy dışkı vs gibi şeyler çok iyi diyorşar ama kedi başka birşey yemezmiyor.

2- orijen ,acana,nd gibi mamalar da güzel ama bu cinsler haraketsiz olduğundan iyi gelmiyor tüy dökümü kepeklenme gibi böbreklerde sıkıntılar gibi şeyler duydum,(yavruyken haraketli sıkıntı olmayabilirmi yoksa ?)

3 -)yavruluk döneminden sonra hangi mamayı tercih etmelyim ?? (LÜTFEN YARDIM KAFAM ÇOK KARIŞIK)en sonunda hepsini karıştırıp vercem keretaya.

(1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
12 Aralık 2019 03:47
gokhanbayer

Merhaba.

Ben Maya'yı arkadaşımın eşi doğum yaptığı için sahiplendim. Bana geldiğinde 12 aylıktı. İlk başta açık kuru mama alıp verdim petshop'dan. 2 hafta sonra da uygun olsun diye petshop'un da tavsiyesi ile 15 kg kuru mama aldım (150 TL). Lakin hiç düşündüğüm gibi olmadı sonuçları. Kusma başladı, tüylerinde dökülmeler oldu uyuz tarzı bişey. 1 hafta içinde veterinere 1.000 TL vermek zorunda kaldım. Film çektiler, iğneler oldu ketoral şampuanla yıkadım haftada 2 kere, baticon sürdüm kaşıntı olan yerlere vs. vs.. Veteriner Hills Digestive Care mama kullanmamı söyledi 1,5 kg (110 TL). Çok şükür 2 haftada toparladı ve şu anda sağlıklı bir durumda. Hills bitmeye yakın ProPlan Adult Somonlu kedi mamasına(1,5 kg 110 TL) geçiş yaptım ama son 3-5 kabı ikisini karıştırarak verdim. Şu anda sorunsuz bir şekilde ve severek yiyor. Uzun şekilde anlatmamın sebebi mama deyip geçmeyin çünkü sonrasında daha kötü sonuçlar çıkabiliyor. Yaptığınız yanlışın o canlıya neler çektirdiğini görmek maddiyattan çok daha acı veriyor. Sizin ki henüz yetişkin olmadığı için aynı markanın yavru kediler için olanları da mevcut.

Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Aralık 2019 19:56
sevkiwinterc...

Kesinlikle Virbac öneriyorum size... Genelde veterinerlerde satılıyor ama internette de bulabilirsiniz... Son derece kaliteli ve sağlıklı bir mama... Diğer mamalardan % 20 oranında daha pahalı ama değer inanın... Tamamıyla katkısız, tahılsız, calsiyum ve omega 3 açısından zengin

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Şubat 2020 02:50
oguzaykutkil...

British cinsi dayanaklı kedilerdir. Çok narin olmuyorlar. Kalıplı ve kilo almaya obez olmaya da meyilliler. Önerim fiyar performans olarak kaliteli bir mamayı 5 kilo olarak almanız internetten. Proplan, Hill's, N&D alabilirsiniz. Yavru kediler için tavuklu alın. Tavuğu çok severler. Ama büyüyünce tavsiyem Balıklı mama kullanmanız. Veterinerim tavuğun yetişkinlerde parazite yol açtığını söylemişti. Dediğim gibi biz de verdik tavuklu sorun olmadı. Dayanıklı bir cins bunlar. Kuru mamayı Balıklı, Yaş mamayı tavuklu yada etli alın ki hepsine alışmış olsun. İlerde sorun yaşamazsınız. Mama seçmez

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Şubat 2020 09:41
kardelen42

bunu biraz deneme yanılmayla tecrübe edebilirsiniz, araştırmalarınız sonucu karar verdiğiniz, içinize sinen mamadan az bir miktar alarak mevcut mamayla karıştırarak alıştırma evresini tamamlayabilirsiniz.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

9 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar