03 Ekim 2017 16:59   şikayet Et
sevgidlu

Kısır kedim doymuyor sürekli mama istiyor :(
Merhaba, bir yaşında erkek kısır kedim son haftalarda doymak bilmiyor. Royal Canin kısır kedi maması kullanıyorum. Paketin üzerinde yazdığı  gibi günlük 80 gr mamayı sabah ve akşam iki eşit parçada veriyorum. Önceden mamasını yer ve mutlu olurdu. Son zamanlarda mamasını bir kaç dakika içinde yeyip yeniden mama istemeye başlıyor. Vermediğim zaman ağresifleşip saldırabiliyor. Ortada yemek dursa dönüp bakmazdı şimdi mutfaktaki bulaşıklara bile ilişmeye başladı. Ne yapabilirim, lütfen bana bir çözüm önerin.. o öyle sürekli açım bakışı ile bana baktıkça ve miyavladıkça çok üzülüyorum.. 

Gelen Cevaplar
10 Ekim 2017 14:07
sevgidlu

Orijinalden alıntı: pawpaw

Merhaba
Royal Canın maalesef her hayvana aynı şeyi yapıyor yani bu sorun sadece sizde yok yanlız değilsiniz önceki köpeğimde selection serisini kullandım ve günde 12 kez kaka yapıyordu hem ishal falan değildi düşünebiliyor musunuz?! 12 KEZ! Maalesef kalitesi kötü olan bir mama veterinerlerin nedensizce para için önerdiği mama kedi ve köpeklerin doğasına uygun olmayan mama bağımlılık yapan mama...( 3 noktaya dikkat lütfen)
Royal Canın abur cuburdur (gibidir demiyorum) bizde cipse bayılırız ama çok zararlı bir yiyecektir ya da devamli fast food yersek ne olur? Yarım saate kalmadan acikiriz sonra yine aynı yine aynı...
Royal Canın de aynıdır hayvan yer ama doyma hissi olmaz çünkü içinde bir şey yoktur boş zararlı şeyler vardır
Lütfen daha kaliteli bir mamaya geçiniz


Merhaba, o kadar çok araştırdım ki mama konusunda, hemen hemen tüm mamalar için iyi diyende çok kötü diyen de, siz hangi mamayı önerirsiniz ?

Alıntı Yaparak Cevapla   

18 Kasım 2017 21:14
kedicik06

Kedinin hormonlarıyla oynayınca bu sonuç doğaldır..

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

28 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar