11 Temmuz 2018 22:23   şikayet Et
ballilokumm

Scottish fold kedi. Psikolojisi bozulur mu?
Merhaba yaklaşık 10 gün önce scottish fold kedi aldık erkek arkadaşımla. İkimizinde evinde köpek var onda chow chow bende cocker. Onun köpeğine şuan alışmış çok yaklaşamasada korkmuyor ve ya tıslamıyor. Fakat onun köpeği 5 yaşında ve çok sakin ancak benimki 7 aylık henüz oda yavru ve çok hareketli kediyle oynamak isteyecektir. Benim sorum bu kediyi korkutur mu birbirlerine zarar verirler mi? Birde bir sorumda kedi aldığımızdan beri onda kalıyor 2 günde bir yanına gidiyorum. 2 gün sonrada bize gelecek. İkimizin evindede eşyaları olacak. Böyle arada onda arada bende kedinin psikolojisi bozulur mu?

Gelen Cevaplar
08 Aralık 2018 12:59
minnakkus

Hayvan sürekli korku içerisinde yaşarsa evet psikolojisini bozabilir bu durum. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Aralık 2018 15:30
lovebird3055

Her hayvanın psikolojisi bozulabilir. Onlar düşünmekten ziyade alışkanlıklara bağlı yaşarlar. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Aralık 2018 12:02
yeknet

Kedi köpek nasıl bir arada olacak? Zor bir durum, büyük sorumluluk altına girmişsiniz ikinizde. Umarım sıkılıp bırakmazsınız. 


Kediler köpekler gibi arkadaş canlısı değiller, belli bir evi olmalı. Öyle arada başka eve git-gel asabi olur sonra. 

17 Aralık 2018 10:05 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Aralık 2018 16:13
mehmet00001

scottish fold'lar çok oyuncu olmayıp, rahat ve huzurlu ortamlarda, stresten uzak sakin ortamlarda kalmayı seven bir türdür. son derece sakin ve iyi huylulardır. Ancak baskı ve tehdit altında psikolojisi muhtemelen bozulacaktır. Belli ki kendini güvende ve rahatta hissetmiyor. İlerleyen dönemlerde kesinlikle psikolojisi daha da kötü olacaktır bence.  

Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Ocak 2019 14:24
jascattt

kedinin sürekli ortam değiştirmesinin ona iyi geleceğini düşünmüyorum. bazen mama kabını veya tuvaletinin yerini değiştirince bile mutsuz olabiliyorlar. alışkanlıklarıyla ve güvendikleri ortamda yaşayabilen canlılar. bence bu bahsettiğiniz kediye eziyet olacaktır lütfen yapmayın. yeri sabit olsun benim önerim.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

23 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar