23 Ağustos 2018 20:46   şikayet Et
eceulku

2 erkek kediyi tanıştırdım fakat?
Merhabalar herkese. Berlin erkek bir scottish fold yanına 2 aylık bir erkek kedi daha sahiplendik. Tanıştırma sürecini yavru kediyi bir odaya kapatarak kapı altlarından birbirlerini koklamalarına izin verecek şekilde daha sonra da birbirlerini görmeden birbirlerinin odalarında gezerek kokuları tanıtarak daha sonra da yeni gelen miniği taşıma kabıyla salona getirerek adım adım gerçekleştirdik. Miniğin gelişinin 3.gününde ikisinin de ağlamalarına dayanamayarak kapısını açtım hemen eve daldı berlin de yanına miyavlayarak geldi önce koklaştılar, daha sonra berlin miniğin kuyruğuna küçük patiler atmaya başladı en sonunda da olay kovalamacaya döndü.

Yer yer patiler şiddetlendi ve miniğin canı yanınca berline tıslayıp kavga sesleri çıkarmaya başladı. İlerleyen saatlerde aynı kaptan su içtiler hatta berlin miniğin kulaklarını yaladı! Ama ara ara sırtını ısırıyor sürekli de poposunu kokluyor. Minik ısırmasına izin vermeyince de evde acı acı bağırıyor. Bugün bir ara yine patiler şiddetlendi minik sırt üstü düşünce Berlin boynunu kaptı ve bırakmadı sonra odaları ayırmak durumunda kaldım bir süre.Süreci daha pozitif hale getirmek için ikisiyle oyun oynamaya çalışıyorum ama berlin hiç oynamıyor minik çok koşturunca da sinirlenip ona vuruyor.

Gelelim benim sorularıma; ilk olarak berlin minikle çifleşmeye mi çalışıyor? Eğer öyleyse bunun önüne nasıl geçebilirim ya da gelen kedi büyüdükçe berlin bundan vazgeçer mi, bu şuan kurdukları ilişkiyi kötü etkiler mi? Bir de ikisini bir oyun zamanına nasıl adapte edebilirim deneyimi olanlar paylaşırsa çok sevinirim ikisinin de psikolojisinin bozulmasından korkuyorum:(

Gelen Cevaplar
24 Ağustos 2018 16:47
eceulku
25 Ağustos 2018 19:20
georgestaub

Ne diyon hocam ne çiftleşmesi

Erkek kedinin yanına erkek kedi alınmaz boğarlar birbirlerini, yavruyu sahiplendir git dişi al.

Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Ağustos 2018 19:53
eceulku

Orijinalden alıntı: georgestaub

Ne diyon hocam ne çiftleşmesi

Erkek kedinin yanına erkek kedi alınmaz boğarlar birbirlerini, yavruyu sahiplendir git dişi al.


Aslında erkek kedinin yanına erkek bir kedi alınması daha doğru oluyor genelde dişilerden daha çabuk kabulleniyorlar birbirlerini ilerde de tam birader oluyorlar. Biraz araştırırsanız erkek kedilerin ilk kızgınlık zamanı küçük bir kediyle çifleşmeye çalışabildiğini görürsünüz. Şuan bizde durum tam olarak bu ve tavsiyeye ihtiyacım var.

Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Ağustos 2018 13:56
neseyarali

Üzerine çıkıp enseyi ısırma sadece çiftleşme değil aynı zamanda dominantlık kurma hareketi. Berlin yeni gelenin üstünde üstünlük kurmak istiyor, başlarda normal böyle olması. Çok şiddetlendiği zaman ayırmanız doğru olmuş. Siz yanlarındayken bir araya getirin. Biraz tıslamalar ve pati atmalar olabilir, normal. Kavgaya döner gibi olursa, küçük çok korkar gibi olursa ayırın yine. Oyun oynatmak, aynı zamanda mama vermek de alışmaları için yardımcı olur.
Şu anda gözetimsiz bir arada bırakmayın henüz, biraz erken. Biraz daha sizin gözetiminiz altında birbirlerine alışmaları gerekiyor.

27 Ağustos 2018 13:57 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

21 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar