09 Temmuz 2017 13:52   şikayet Et
boblin

Evden kaçan kedimi tekrar eve getiremiyorum?
Merhabalar, 2 yaşindaki disi kedim bir hafta önce balkondan düşerek o panikle evden kaçmıştı. Heryeri aramamiza ragmen bulamamistik tam ümidimi kesmiştim ki 8.gun bahçenin duvarında tesadüfen onu gördüm. Beni görünce uzun bir süre sanki sitem eder gibi acı acı miyavladı. Hemen mama verdim. Sakin bir şekilde yaklaşıp kucagima aldım.
Bir deri bir kemik kalmış çok kilo vermiş bir de boynundan yaralanmis üstü başı kir içindeydi.Icim parçalandı onu oyle gorunce..Başka bir kedi veya kopegin saldirisina ugramis olacak ki acayip korkuyordu.
Kedim kucagimda sevincle yan bahceden atlayarak eve getiriyordum ki birden kucağımda çırpınmaya başladı ona rağmen bırakmadım heryerimi tırmaladı.
Pes etmedim kaç kere (3-4 defa) tutmaya çalıştıysam önce kucagimda durdu sonra cirpinarak kaçmaya çalıştı. Kollarim cizik icinde kaldi.Normalde çok uysal fakat korkak bir kedidir.2 yıl boyunca hiç sokağa cikmamisti bu şartlarda yaşaması çok zor.Boynunda yarası var.
Ama bana da gelmek istemiyor.Gercekten bunu bilmeye ihtiyacım var. Yaşadığı travmadan dolayı mi kaçıyor benden yoksa gerçekten dış dünyada özgürlüğünü mü ariyor?? İlk düştüğü zaman da benden kaçtığı için kaybolmuştu.

Artik evde yasamak istemedigini dusunmeye basladim.Mama vermeme rağmeneve göturmeme izin vermiyor vahşi bir kedi gibi davraniyor. Çok perisanim.Onu o halde sokakta bırakmak istemiyorum.

Ne olur yardım edin neden boyle yapıyor olabilir fikri olan var mi? Bu konuda ne yapabilrim acil yardımınıza ihtiyacım var.
Bu durumda sizce ne yapmaliyim?

09 Temmuz 2017 15:00 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
09 Temmuz 2017 14:20
luluu1

Apartmanda yaşıyorsanız en azından apartman içinde kalmasını sağlayın evinizin kapısını açın mama ile içeri davet edin ve daha fazla zorlamayın içeri girmeye travma yaşamış olabilir. Eve girdikten ve alıştıktan sonra da mutlaka bir veterinere götürün bence

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Temmuz 2017 14:58
boblin

Orijinalden alıntı: meraklihayvansever

Apartmanda yaşıyorsanız en azından apartman içinde kalmasını sağlayın evinizin kapısını açın mama ile içeri davet edin ve daha fazla zorlamayın içeri girmeye travma yaşamış olabilir. Eve girdikten ve alıştıktan sonra da mutlaka bir veterinere götürün bence


Çok teşekkürler haklisiniz fazla zorlamak onu daha da korkutuyor. Maallesf bahçeli ve dıştan merdivenli bir evdeyiz. Şu an yine kayboldu zaten umarım sakinleşir ve bana gelir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Temmuz 2017 15:09
dnamaker

Kediniz kısırlaştırılmamışsa, büyük bir ihtimalle çiftleşme dönemine girmiş ve hormonlarının etkisi altında davranıyor. Evden kaçması, geri dönmek istememesi ve hırçın davranışları da bu yüzdendir. Bir daha geri gelirse ki büyük bir ihtimalle gelecektir, bu kez bir veteriner hekime götürerek kısırlaştırmanızda fayda var. Böylece tekrar evden kaçmasını, hırçın davranışlarını ve geleceği belirsiz yavruların doğmasını engellemiş olursunuz.


----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

(5 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Temmuz 2017 00:13
smoon

Kedinizde düşmeye bağlı bir sakatlık yaşanmış olabilir. Böyle bir şey kucağınıza aldığınızda acı çekmesine sebep olabilir. Bir daha gördüğünüzde hızlıca taşıma kutusuna koyup veterinerin yolunu tutmanızı tavsiye ederim.

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Temmuz 2017 18:36
boblin

Orijinalden alıntı: smoon

Kedinizde düşmeye bağlı bir sakatlık yaşanmış olabilir. Böyle bir şey kucağınıza aldığınızda acı çekmesine sebep olabilir. Bir daha gördüğünüzde hızlıca taşıma kutusuna koyup veterinerin yolunu tutmanızı tavsiye ederim.Umidimizi kesmişken 10 gün sonra kedimiz bir gece yarısi çıkıp geldi. Kapıyı açınca kendiliginden içeri girdi çok şükür. Sanırım dusme sebebiyle yaşadığı büyük korku yüzünden kaçmış o an. Çok şükür bir sakatligi yok fakat boynundan yaralanmış.Onu da tedavi ediyoruz, paylaşmak istedim :)

(3 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

15 üye şu anda sitede. Ayrıca 1510 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar