20 Ocak 2020 12:12   şikayet Et
x86ds

kediler insana bağlanır mı?
merhaba.

2 yıldır bir scottish fold kesi besliyorum. daha önce köpek de besledim.  kedilerin doğasını 2 yıldır çözebilmiş değilim. özellikle köpekle karşılaştırdığım hiç de insan canlısı, insanlarla bağ kurabilen bir hayvan gibi gelmiyor bana.

rahatsız edilmeyi hiç sevmiyor. kucağa alınmayı sevmiyor. pek çok zaman yalnız kalmak istiyor. tanıdıkların kedileri de üç aşağı beş yukarı böyle.

yanlış anlamayın ne ilgisiz davranıyoruz ne ilgiden boğuyoruz. sevildiğini biliyor. ama allah için böyle evcil hayvan mı olur? konuşabilse yattağı çekmecenin bizden çok daha değerli olduğunu söylerdi eminim.

kediler sizce cidden evcil mi ? sizin kediniz de böyle mi?

Gelen Cevaplar
05 Şubat 2020 22:43
0ayazen

Merhabalar, 3 tane britişh ve scotish kedim var. Eve geldiğimde kapıda karşılanıyorum köpek gibi bacaklarıma dolanıyorlar, benle yatıyorlar yada çocuklarımla. Bazen dönecek yer bulamıyorum yatakta hatta :). Kendilerini temizledikleri yetmiyor, gelip elimi yüzümü saçlarımı yalıyorlar, masajı hiç söylemiyorum :)). Bu yüzden o tamamen karakter meselesi. Nasıl her insan birbirinde ayrıysa bu canlarda değişik özellikler gösterebiliyorlar vede çok hisliler. Kediler karnını sevdirmez der bazılarıda bendekiler her yerlerini sevdiriyorlar mest bir şekilde. Saklambaç ve eblemece oynuyoruz,daha ne anlatayım...

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

25 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar