25 Aralık 2017 00:49   şikayet Et
kartalw

Kedim Çok Saldırgan
Merhabalar, benim kedim çok saldırgan. Bir kaç ay önce kedimizi sahiplendik. Sokak kedisidir. Yaşını da bilmiyorum fakat büyük. Yani yavru falan değil. Her neyse kedimiz kaç ay geçmesine rağmen sanırım alışamadı. Ne zaman sevmeye başlasam tırmalıyor. Oyun amaçlı olmadığı kesin, dişlerini falan çıkartıyor. Fakat ben ne zaman otursam hemen yanıma geliyor. Üzerime çıkıp, uyuyor. Sürekli yanımda. Fakat ne zaman ellesem tırmalıyor. Ayrıca yanıma gelmediği zaman, yanıma taşımak için aldığımda ise tırmalamadan direk geliyor veya çağırdığımda anında geliyor. Nedense sevince çok saldırganlaşıyor. Çok nadir kendisini sevdiriyor.
Diğer yandan yemek yemesinide sıkıntı var. Şöyle söyleyim, salamı yere koyunca yemiyor. Fakat elimde tutunca yiyor. Elimde tutmaya da korkuyorum. Yemek yerken elimi tırmalayabiliyor. Ayrıca kedi maması dışında neredeyse hiçbir şey yemiyor. Yemek yerken de sanki boğazında kalmış gibi garip sesler çıkartıyor.
Diğer yandan bahçemiz var. Neredeyse hergün bahçeye çıkıyor. Bende onla gidiyorum. Gezip yanıma geliyor. Kapının yanına gidince, kapıyı açıyorum. Eve giriyor. Tuvaleti gelince de bahçeye çıkıyor. Daha iş evde yapmadı.
Kısaca kedim böyle. Sizce ne yapabilirim, saldırganlığını azaltmak için? Acaba sokakta insanlar ona zarar verdiği için mi yapıyor diye düşünüyorum arada.

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

47 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar