23 Temmuz 2017 23:14   şikayet Et
mibon
mini
3 yaşında
dişi

Kedim diğer kedimi dövüyor
Merhaba, 2 seneyi aşkın kedilerimiz var. Fotoğraflarını atıyorum. Tekir olanı(Mini) diğerinden 3-4 ay önce sahiplenmiştik. Ama tekir kedim beyaz olanı(Boncuk) hep bir yerde kıstırıp dövüyor. Oyun olduğunu düşünmüyorum. boncuk küçüklüğünden beri çok korkak. Odadayken mini ona bakmaya başlayınca korkuyor başka yere geçiyor.mini anneme çok düşkün ve onu herkesten kıskanıyor. Boncuk hiç ona bulaşmıyor mini hep atlıyor üzerine. Mini boncuğa annelik yaptı çok ama çoğu zaman böyle davranıyor. Zamanla düzeleceğe benzemiyor 2 senedir böyle. kime danıştıysam sonuç vermedi. ne yapmalıyım? (Şu anda mini annemin yanında uyuyor boncuk içerki odada uyuyor. Ne demek istediğimi anladınız herhalde :( )

(1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
25 Temmuz 2017 23:48
sauerkrautpi...

Merhaba, kedinizin o anki pozisyonlarına, kuyruk şekline dikkat ettiniz mi? Ve kendi yavrusu değil sanırım, bu problemi açıklayabilir. 

25 Temmuz 2017 22:54 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Temmuz 2017 01:24
panpo
panpo
7 yaşında
dişi
22 Ağustos 2017 11:53
mibon
mini
3 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: sauerkrautpie

Merhaba, kedinizin o anki pozisyonlarına, kuyruk şekline dikkat ettiniz mi? Ve kendi yavrusu değil sanırım, bu problemi açıklayabilir. 

dövenin kuyruğu yerde ama sonra hızlı hızlı sallanmaya başlıyor ve evet kendi yavrusu değil ama ara sıra yalıyor onu

Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Ağustos 2017 22:59
smoon
haru
4 yaşında
erkek

Saldıran oyun olarak algılıyor olsa bile saldırılan kedi tehdit hissedebilir. İki kedinizin de enerjisinini atmasını sağlayın. Akşam yemekten önce yarım saat koştursunlar. 2 kedi olduğu için süre uzayabilir. Olta ya da lazer kullanabilirsiniz. Özellikle saldıran kediniz o kadar yorulsun ki bırakın diğer kediye saldırmayı yerinden kalkamasın :) Ek olarak güzel olayların (oyun, ödül yemek gibi) beraberlerken olmasına dikkat edin. Özellikle yemek saatleri belli olsun ve aynı anda aralarında 2 karış kadar mesafe olacak şekilde yan yana yemek yesinler.

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

23 Ağustos 2017 17:56
mibon
mini
3 yaşında
dişi

Orijinalden alıntı: smoon

Saldıran oyun olarak algılıyor olsa bile saldırılan kedi tehdit hissedebilir. İki kedinizin de enerjisinini atmasını sağlayın. Akşam yemekten önce yarım saat koştursunlar. 2 kedi olduğu için süre uzayabilir. Olta ya da lazer kullanabilirsiniz. Özellikle saldıran kediniz o kadar yorulsun ki bırakın diğer kediye saldırmayı yerinden kalkamasın :) Ek olarak güzel olayların (oyun, ödül yemek gibi) beraberlerken olmasına dikkat edin. Özellikle yemek saatleri belli olsun ve aynı anda aralarında 2 karış kadar mesafe olacak şekilde yan yana yemek yesinler.saldıran annemi aşırı derecede seviyor.. Enerjilerini atmaya çalışıyoruz ama demek ki yeterli değilmiş.. Çok teşekkürler.. :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Aralık 2017 23:24
pinararduc

Yedi aylık bir kedim var. Adı lokum. Lokum gibi coook tatlı uysal bir kedi. Fakat bugün evimize bir aylık yeni bir üye geldi. kızım yolda bulmuş. Getirdi evimize aldık. Asla bırakamam. Ama kızım lokum onu hiç sevmedi. Çok dövüyor. Üzülüyorum . Yardım edin noluuur.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

47 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar