şikayet Et
10 Aralık 2017 19:59  

Kedim mutsuz :(
2 yaşında bir dişi kedim var 10 gün öncesine kadar çok mutluydu oyun oynardı sonra 2. Bir kedi sahiplenmeyi düşündük ailecek, eve yeni bir kedi getirdim 1 yaşında değildir muhtemelen 6-7 aylıktır ve erkek. Geldiği bikaç gün tısladı ve yemek falan yemiyordu hep onunla ilgilendim yeni kedimin umrunda değildi zaten onun tıslamasını duymuyor gibi davranıyodu sonra yakın olmaya başladılar tıslaması geçti yemek yemesi düzeldi ama bikaç gün önce kısırlaştırmadığım için kızgınlık dönemine girdi veterinerin önermesiyle hap içiriyordum miyavlaması durdu bugün ama iştahı yok sürekli uyuyor sevmeye çalıştığımızda bize saldırıyor. Kıskandığı için mi yoksa o dönemden yeni çıktığı için mi böyle davranıyor. Onu bu halde görünce üzülüyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Patile

Gelen Cevaplar
14 Aralık 2017 22:18
bsoylu
bsoylu
güneş
1 yaşında
dişi

Neden kısırlaştırmıyorsunuz da kızgınlık dönemlerinde hap içiriyorsunuz ? O hapların çok zararlı olduğunu biliyorum,herkes bilir,böyle bir hap öneren veterineri ben anında değiştirirdim.

Patile (2 kişi bunu patiledi.) | Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Aralık 2017 09:20
neseyarali
neseyar...
köfte
2 yaşında
erkek

Kızgınlık döneminde içirdiğiniz o haplar hormon hapları ve çok zararlı, çok mecbur kalınmadığı sürece kesinlikle önermez veterinerler çünkü ard arda kullandığınız hormon hapları kedide tümör oluşumuna sebep olur.
Çok çok mecbur kalınırsa, ameliyat olmasını engelleyecek bir durum varsa mesela, ancak böyle bir durumda 1 kereye mahsus kullandırır veterinerler.

Bence de veterinerinizi değiştirin ve kedinizi sağlığı için ya kısırlaştırın ya da kızgınlığa girdiğinde hap içirmeyin.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   


Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

49 üye şu anda sitede. Ayrıca 1428 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar
©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 17.0.056)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim