25 Temmuz 2019 16:14   şikayet Et
eddaloki

Kedim ve tatil
Merhaba arkadaşlar
Belki defalarca sorulmuş bir soru olacak ama scottish fold 16 aylık erkek bir kedim var. 1 hafta sonra yaklaşık 8 günlük bir tatile gideceğiz araba ile yolculuk yapacagiz.
Şöyle ki yavrum aşırı derece de bana düşkün evde bile sürekli yanımdan ayrilmaz nereye gidersem takip eder oturuyorsam illa yanıma uzanıp patisiyle bana dokunur zaten geceleri de yanımda ya da üstümde yatar dışarı çıktığımda da hep kapının önünde bekler. Eşimle yalnız kaldığında bile mutsuz oluyor evinden ya da kutularının içinden pek çıkmıyor .
Şöyleki bir kaç kere 2 saatlik yolculuk yaptı genelde arabada uyuyor. 2 kerede beraber bayram tatillerinde ailenize geldik ilk gün biraz rahatsız olsada hemen gezmeye dolaşmaya başlıyor. Beraber pikniğe de gitmisligimiz var genelde kucağımda ya da minderinde uyukluyor.
Biraz uzun oldu kusura bakmayın açıklamak istedim
Sorum sizce tatile yanımda goturmelimiyim yoksa evde mi kalmalı evde kalırsa arada bakacak bir arkadasimiz da var ama ben bensiz kalıp uzulmesinden korkuyorum sizce ne yapmalıyım.

Gelen Cevaplar
04 Kasım 2019 00:44
yasibo

Benim kedim de scottish fold cinsi ve önümüzdeki Mayıs dört yaşına girecek inşallah. Yavruyken sahiplenmiştik. Bu süre içerisinde çok kez şehir dışına çıktık. Birkaç kezse yolculuğu bir buçuk, iki saat süren ve kedimizin güvenliğinden endişe duymayacagimiz yerlere götürmüştük. Yine de stres olmuştu. Kediler ortamlardan veya seyehatten çok etkilenebiliyor ve rahatsız olabiliyorlar. Bu nedenle daha sonraları onu kedi oteline bıraktık. Her kedi için büyük bir oda (zaten otel bir hanımefendinin eviydi) sağlanıyordu. Çok da güvenliydi. Ancak kedim yine de çok stres olmuştu. Tanıdıklardan birilerine bırakmak da riskli. Herkes bizim kadar hassas olamayabiliyor. Ancak gerçekten güvenebileceğiniz insanlar varsa çevrenizde ne mutlu size. Bana kalırsa onları yanımızda götürüp yormaktansa birine emanet etmek en mantıklı seçenek. Hele emanet edeceğiniz kişiyle kediniz daha önce tanışıyorsa :) o zaman daha huzurlu oluyorlar.
Çok zor bir durum. Umarım yolculuğunuzu gönlünüz rahat yaparsınız.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

4 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar