14 Ağustos 2017 12:43   şikayet Et
elcinnkara

Yavru Kedimin Sorunlarını Çözemezsem Evden Yollayacaklar Acil Yardım...
Merhabalar. 3 aylık scot-tekir kırması bir bebiş evlat edindim geldiğinde 1.5 aylıktı. Durumları anlayabilmeniz için evin ortamından bahsedeyim. Öğrenci evi burası 2 kız kalıyoruz ortak bir alan yok yani tüm eşyaları benim odamda hep burda beraber vakit geçiriyoruz. Ev arkadaşım ile de iyi araları. Tuvalet ve mama eğitimi vardı geldiğinde zaten. Ancak son 1 aydır idrarını başka yerlere yapıyor. Ama anlamıyorum bazen kumuna bazen dışarı oluyor. Başta çok nadir oluyordu bi süre kontrol ediyordum oh unuttu geçti diyordum ama artık dün 2 kez işedi. Çok fazla yazı okudum oraya koku sinerse tuvaleti olarak görür vs diye ama artık farklı yerlere işiyor her yolu denedim internette bulabileceğim. Sadece veterinere götürmedim idrar tahlili için çünkü veteriner psikolojiktir diyor. Isırmaya başladı her yerim diş izi uykumdan uyanıyorum acıdan. Dişleri kaşınıyor dedi veteriner. Poşetleri parçalıyor dün sabah uyandım mutfağın her yeri ekmek. Kaldırmak çözüm olmuyor çıkıyor her yere biz uyurken full keşif. Ne yapacağımı şaşırdım nolur yardım edin. 3. ev arkadaşımız  tatilden dönmek üzere ve bu şartları asla kabul etmez. Erasmusa kısa süreliğine gideceğim sırada bakacak olan kişiye dedim bu çiş problemi varken bende bakamam diyor çok çaresiz kaldım.... En azından idrar sorununu çözsem savaşacağım onun için..Bir ayda 8 kere falan oldu bu idrar olayı.

Gelen Cevaplar
16 Ağustos 2017 01:13
1dost
yonyon
5 yaşında
dişi

Kum olarak ne kullanıyorsunuz silika falansa ince taneli kuma veya kalın taneliye geçebilrisinz kum kabı nasıl bir yerde duruyor mamasına yakın mı odanın kenarında bir yerde mi kediler çok ulu orta yerlerde kuma girmeyi sevmezler mama kaplarına uzak olmasıda önemli burda en önemli şey sizin istikrarlı bir şekilde onu takip edip kesinlikle taviz vermemeniz nasıl başlarsa öyle gider daha küçük sayılır birkaç gününüzü onun için ayırın onu gözlemleyin oyun arasında falan alıp hep kuma koyun patisiyle kazdırın bunu sık sık tekrarlayın kazmaya ve ayaklarını açıp oturmaya başladıysa yapacak demektir izin vermeyin hemen kuma götürün birkaç gün içinde sıkı bir takiple hallolacaktır biz yavrulara hep böyle öğrettik eğer biliyor diye bir kez yapınca bırakırsanız bir kez yaptığı kokuyu aldığı her yere yapar çamaşır suyuyla silmeyin yaptığı yerleri sirke vs kullanın temizlerken dediğim gibi kumunu yerini beğeniyorsa böyle yapınca düzene girecektir yaramazlıkları için çok bir şey yapamazsınız daha bebek oyun çağında sıkılıyordur dikkat edin mutfakta kendine zarar verecek şeyler yapmasın

Alıntı Yaparak Cevapla   

24 Kasım 2017 17:28
patpat81
patpat
3 yaşında
dişi

Kapalı kedi tuvalet kablarından deneyebilirsiniz, işe yarayabilir. Bazı kedi kumları parfümlü filan oluyor onlarda işe yarayabilir. diye düşünüyorum.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

47 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar