şikayet Et
13 Ocak 2018 02:06  
colcicum
colcicu...
tarçın
1 yaşında
dişi

acil yardım!...
Arkadaşlar merhaba. bu saatte inşallah cevap veren olur. 5 aylık yavru dişi kedim bugün bütün gün bişey yemedi sadece yatıyor. Önce şırıngayla sulandırıp süt verdim biraz içti sonra şırıngayla şeker tuz karışımı vermeye çalıştım ama boğazında sanki bir şey tıkanmış gibi garip sesler çıkardı ve tırmalamaya çalıştı yani bişey içiremiyoruz artık. kanepenin altına girdi soğuk yer arıyor muhtemelen ve kendine dokunmamıza izin vermiyor. Veterinere götürme imkanım yok evde yapabileceğim neler olabilir? yardımcı olursanız sevinirim...

Patile

Gelen Cevaplar
13 Ocak 2018 11:06
pasa66
pasa66
paşa
4 yaşında
erkek

Kedinizin karma aşılarını yaptırmışmıydınız?Dışarı çıkıyomu?Ben 2 tane kedimi sokak kedilerimden ikisini kaybettim 3 gün önce birisine teşhis konulamadı 5 gün boyunca evde baktık antibiyotik tedavisi serum ne yaptıysam kurtaramadım bi diğerinede gençlik hastalığı teşhisi kondu ve 12 saat içinde kaybettim:(Diğerlerine kalan 10 kedime immunex şurup veriyorum her gün.Şu an bi tanesi daha hasta veteriner üşütmüş dedi antibiyotik ve vitamin verdi şükür genel durumu iyi.Yani demek istediğim herşey olabilir.Veteriner muayenesi lazım.Eğer üşütmüşse yanına sıcak su torbası koyun immunex şurup verin.Vet.depo antibiyotik yapar vs..Bol su tüketmesi lazım ishali varmı kusuyomu?idrarının rengi bile önemli.Geçmiş olsun.

Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Ocak 2018 19:05
colcicum
colcicu...
tarçın
1 yaşında
dişi

yok ben aşı filan yaptırmadım veteriner imkanımız yok sokak kedisi zaten annesi yavruladı 2 tane biri erkek biri dişi ve bakıyordum ama dışarıya çıkıyorlar merkezden uzak evimiz kırsal bir yer bahçe evin etrafında tehlike yok yani diğerlerinde birşey yok sağlıklı ama bu böyle oldu keşke veterinere götürebilsem ama imkanım yok olmazsa pazartesi ilçe belediye veterinere soracağım sanmıyorum ilgileneceklerini ama yine şansımı deneyeceğim bakalım hala bişey yemedi su bile içmiyo ishal değil kusma yok azıcık şırıngayla su vermeye çalıştım ama yutamıyor sanki boğazında bişey var gibi hırlıyo hiçbir yerinde yara da yok bilemiyorum ne olduğunu tabi uzman görmesi lazım ama maalesef... :(

13 Ocak 2018 19:07 tarihinde düzenlenmiş. | Patile | Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

6 üye şu anda sitede. Ayrıca 248 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar

©2005-2018 Petarkadaş (farscape, 17.0.084)

Petarkadaş Hakkında - Petarkadaş Yöneticileri - Topluluk Kuralları - Yasal Konular - İletişim