30 Ekim 2019 16:01   şikayet Et
enistrkkan

Denge bozukluğu
Dostumuz 6 aylık bir sokak kedisi. 2 gün önce hareketlerinde videodaki gibi farklılık gözlemledim. Ancak ara ara yürüyordu bu şekilde. Yeme-içme durumlarında bir sıkıntı yoktu. Bazen koştuğu zıpladığı da oluyordu. Ama rahat edemedim ve veterinere götürdüm. Genel muayenede ve kulak muayenesinde herhangi bir semptom ile karşılaşmadığını, belki vitamin eksikliğinden kaynaklı olabileceğini söyledi. Vitamin aşısı yaptı ve vitamin hapı verdi.Bazı arkadaşları ile de konuyu paylaşacağını belki böyle bir durum ile karşılaşan biri var ise ondan ne yapılması gerektiği hakkında bilgi alacağını söyledi. Daha sonra ishal olduğunu fark ettim. Veteriner hekim ile iletişime geçip ishal ilacı başladık. Şuan için ishali düzeldi. Fakat hareketleri hala aynı şekilde. Vitamin ilaçlarını vermeye devam ediyorum. Belki siz arkadaşlardan durum hakkında bilgisi olan vardır. Bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler

30 Ekim 2019 16:08 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
30 Ekim 2019 23:37
tnc

Merhaba, bu durumu bir kedi sahiplendirmiştik oradan biliyorum. Bildiğim kadarı ile açıklamaya çalışayım. Fip hastalığı diye bir hastalık var ( inşallah o hastalıkdan değildir) çok illet bir durum bağışıklık sitemi ile omurga ve sinir sistemlerini yavaş yavaş bir şekilde sizin anlattığınız duruma benzer bir şekilde(denge kaybı, göz bebekleri sürekli büyük olur) ilerler ve malesef tedavisi yok yani yoktu.
Biz istanbul da avcılar üni. Veterinerliğe götürdüğümüzde anlattılar ve bu hastalığa tanı koydular. Onun öncesinde çok fazla ücretler ile özel veterinerler hastalığı anlayamadı. Sokak kedilerinde çok yaygın ve hayvanlar arasında bulaşı denildi. Dikkat etmenizi öneririm. Acil şifalar dilerim. İstanbul ilindeyseniz avcılar üniversite veterinerliğenr götürün derim.

30 Ekim 2019 23:41 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

02 Kasım 2019 09:32
enistrkkan

Cevabınız için teşekkür ederim. Durumumuzda şuan için kötüleşme yok. Yürümesi iyileşiyor gibi. Bursa’da yaşıyorum. Uludağ Üniversitesinin Hayvan Hastanesi mevcut fakat okuduğum yorumlar olumlu değil. Dediğim gibi iyiye gidiyoruz. Eğer kötüleşme yolunda ilerleyecek olursak oraya götürüp detaylı muayene yaptırırım.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

8 üye şu anda sitede. Ayrıca 1291 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar