17 Temmuz 2017 11:22   şikayet Et
hurnilgun

Dışkıda kötü koku
Günaydın !
Size bir şey sormak istiyorum; kedim Tagaddi'ye biz 5 yıl kadar yazlığımızın bahçesinde baktık. O vakitler yazlığın yakınında petshop ya da veteriner yoktu bu nedenle marketten aldığımız whiskas mamaya alıştı. Sonraları Tagaddi'yi eve aldık ama bu mamadan vazgeçiremedik . Üstüne bir de hastalanınca kaliteli mama için ısrar etmeyi bıraktık, "yesin de ne yerse yesin " dedik. Son 1 yıldır artık bahçeye bile çıkmadığından tuvaletini evdeki kum kabına yapıyor ancak diğer kedimin dışkısı ve idrarı bu kadar kokmazdı , inanın o kadar kötü kokuyor ki sabah ilk işim kabı temizlemek oluyor. Hasta olduğu için de her ay kortizon iğnesi oluyor. Dışkısının kötü kokmasının nedeni tüm bu anlattıklarım , yani kortizon tedavisi ve düşük kaliteli mama mı yoksa başka nedenler olabilir mi? Unutmadan iç dış parazit aşıları düzenli olarak yapılıyor. Önerilerinizi bekliyorum !

Gelen Cevaplar
17 Temmuz 2017 12:35
yagmur84

Whiskas iyi bir mama değildir ama uzun yıllardır onu kullanıyorsunuz daha önce de böyle kötü koku olur muydu? Evet oluyorsa mamadan bilebilirsiniz.

Ancak kortizondan da olabilir yani biliyorsunuz o kortizon altta oluşan başka bir hastalığı baskilıyor yani başka bir sorunu olustuysa belirti vermiyor. Kedinize neden her ay kortizon uygulanıyor hastalığı nedir? Belkide başka bir sorun daha oluştu mide bağırsak taraflarında ama net olarak belli olmuyor belirti veremiyor olabilir. Haliyle sizde farkedemiyorusnuz.

Benim kedime bir kez kortizon iğnesi vurulmuştu biliyorsunuz dozu cok yuksektir ve daha o gün tüm hastalıkları aniden yok oldu tam 2 ay kedim iyilesti çok sağlıklı sanmıştım. Ancak etkisi geçince herşey tekrar ve daha kötü ilerlemiş olarak ortaya çıktı. Yaptigi sey hastaligin belirtilerini bir sure baskilamak olmustu. Sizin hekimle görüşüp ayrintili bir chek up yaptirmanizi öneririm. Altında başka bir hastalik oluşmuş olabilir. Kedinizin hastalik durumunda belirtiler vermesi lazimdi ancak kortizondan dolayi siz bu belirtileri goremeyebiliyorsunuz. Internetten kedide kortizonun yan etkilerini arastirirsaniz ışıl hanımın küçük bir makalesini okumanızı tavsiye ederim.

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

8 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar