14 Nisan 2019 12:37   şikayet Et
mertkyk

Kedim İshal
Bir Buçuk Aylık Sarman Türünde Bir Kedim Var İlk Sahiplendiğim Günler Çok İyiydi Fakat Son 5 Gündür İshal Sıkıntısı Çekiyoruz.İshal Olduğu İçin Koltuklara Falan Pisliyor Bu Durumdan Hiç Memnun Değilim.
Mama Olarak Kuru Mama Veriyorum
Sıvı İhtiyacını Yeterince Karşılıyor Ve Bazen Sıvı Kaybını Önlemek İçin Mamasının Üstüne Biraz Su Döküyorum
Kedimin İshalini Kendim Nasıl Tedavi Edeceğim Konusunda Bana Yardımcı Olurmusunuz (Kedimi İshal Nedeniyle Hiç Veterinere Götürmedim)

Gelen Cevaplar
15 Nisan 2019 16:01
princessmisa

Merhaba, geçtiğimiz hafta benimde köpeğimde benzer sorun vardı.Sürekli ishal, kusma, halsizlik vardı.

Bende mikrop alabileceği şeyleri ortadan kaldırmaya karar verdim.Mama kabını, su kabını değiştirdim.
Suyunu çeşmeden koyuyordum.Marketten 5lt su aldım, yeni su kabına yeni aldığım suyla her gün tazeledim.Yemek olarak lapa yağsız yemeklerde verdim.3 gün sonra düzeldi.Zaten düzelmeseydi veterinere gidecektim ama sorun sanırım içtiği sudan olabilir diye düşündüm

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Nisan 2019 18:47
imipenem

basit bir dışkı muayenesi ve iç/dış parazit tedavisi ile başlayın. kitten mama verin. süt veriyorsanız sulandırarak verin. mamayı çok ıslatmanıza gerek yok. konserve i/d öneriyorum. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Nisan 2019 15:59
arien

Bizim de kedimizi sahiplendiğimizde kronik ishali vardı. Yaklaşık 6 aylık bir tedavi sonunda yeni yeni toparlanıyor. İshale iyi gelen şeyler hakkında baya uzman olduk bu süreçte :D. Haşlanmış patates, yoğurt(özellikle sulu kısmı), yağsız haşlanmış tavuk eti ishale oldukça faydalı besinler. Bizim kedinin mamasının yanında hep bir tabak yoğurt oldu büyük faydasını gördüğümüzü düşünüyorum. Bizim için mucize niteliğinde etki yapan ilaçlardan birisi de ercefuryl. Bu insan ilacı, şurup halini alıp günde 1 ml uygulamıştık biz. Eğer sorununuz devam ederse veterinerinize sorduktan sonra bu ilacı uygulayabilirsiniz.

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Mayıs 2019 13:04
saltra

Benim de kedim aynı sorunu yaşadı. Gerçi bende 7 kedi var, hangisi sorunsuz değil ki :)) Biri horner sendromlu, birinin ayağında pilatin var, biri şeker hastası, var da var yani :))) Şimdi şöyle, benim sorunum şuydu, kedi kum yiyordu, zaten kumlardan dolayı tüylere yapışan kumlar olduğu için kediler de kendilerini temizlerken, kendilerini yaladığı için ister istemez kumları yalayıp yutuyorlar. Ben bunu duyunca hemen harekete geçtim, daha henüz tam galiba türkiyeye gelmemişler ama ben numune istedim yolladılar, Clean Meow diye bir ürün çıkıyor, %100 bitkisel kedi kumu, ama öyle ağaç artığı peletler gibi değil, bu hindistan cevizinden yapılma çok güzel bişi, kedi yese de yalasa da yutsa da sıkıntısız. www.cleanmeow.com bence siz de bir numune isteyin

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

12 üye şu anda sitede. Ayrıca 1291 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar