13 Mart 2019 12:35   şikayet Et
pabblo

Kedim ishal ne yapabilirim ?
Merhaba kedim bir haftadır ishal turuncu renkli fakat yemesi içmesi hareketlerinde hiçbir sorun yok ne yapabilirim? ( mamasını değiştireli 1 ay oldu)

20 Mart 2019 10:48 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
17 Mart 2019 09:42
imipenem

bu renkte ishaller genelde kolit sebepli bazı viral, bakteriyel ve paraziter hastalıklarda görülebilmekte. eğer bunlardan biri varsa bir ilaç kullanması gerekebilir. 

diyet olarak günde 1 defa kepek ekleyerek mamasına dışkının kıvamını artırmaya çalışabilir ya da psilyum içeren fiberden yüksek dışkıyı toplayacak ek ürünler alabilirsiniz. ancak her zaman için basit bir dışkı muayenesi yaptırmanızda ve ateşine baktırmanızda fayda var. geçmiş olsun.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Nisan 2019 16:21
arien

Bizim de kedimizi sahiplendiğimizde kronik ishali vardı. Yaklaşık 6 aylık bir tedavi sonunda yeni yeni toparlanıyor. İshale iyi gelen şeyler hakkında baya uzman olduk bu süreçte :D. Haşlanmış patates, yoğurt(özellikle sulu kısmı), yağsız haşlanmış tavuk eti ishale oldukça faydalı besinler. Bizim kedinin mamasının yanında hep bir tabak yoğurt oldu büyük faydasını gördüğümüzü düşünüyorum. Bizim için mucize niteliğinde etki yapan ilaçlardan birisi de ercefuryl. Bu insan ilacı, şurup halini alıp günde 1 ml uygulamıştık biz. Eğer sorununuz devam ederse veterinerinize sorduktan sonra bu ilacı uygulayabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla   

20 Nisan 2019 13:45
loverpirate

Merhaba, bilmem bulabilirmisiniz ama araştırmanızı tavsiye ederim. 'Durafarm' diye probiyotik bir ilaç var. Ben şahsen kendi köpeğimde kullanıyorum ve %100 memnunum. Sadece ishal için değil gelişim için de fayda sağlayan bir premikstir.  1 bilemedin 2 gün içinde ishali kesebilir. Tavsiyemdir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

10 üye şu anda sitede. Ayrıca 1336 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar