26 Mayıs 2019 10:39   şikayet Et
muzeyyene

Kedimin Derisindeki Minik Delikler
Arkadaşlar merhaba

Kedimin wcsinde ishal benzeri bir durum yok veya kusma da yok ancak kendisi biraz çelimsiz. Göbeği şişiyor yemek yiyince ve bu ara göğüs bölgesinde tüy dökülmesi fark ediyorum fazla olmasa da. Genel olarak royal canin kuru mama, arada ayni markanin yaş mamasiyla ve ödül mamasi olarak da nadiren whiskas yas mamasiyla besliyorum. Daha yeni yeni patates, havuç, tavuk, yoğurt gibi gıdalara geçtim ara ara veriyorum pisirerek.


Oynuyor, hareketli, herhangi bir aksaklık yok lakin biraz once beni endişelendiren bir durum fark ettim. Göğüs kısımları yeni olgunlasmaya başladığı için bu aralar kontrol ediyorum ön tarafını ve on orta govdede 5 6 tane gozenek gibi minik delikler olduğunu fark ettim birbirinden farklı yerlerde serpilmiş bir şekilde. Ailem insandaki gibi sivilce olabileceğim söyledi ancak zannetmiyorum ben nedense. Içlerinden de sanki sivilceden çıkan katı akne benzeri kurt gibi ama cansız beyaz sarı bir şey çıkıyor sıkınca ancak oradan yani delikten kopmuyor bir türlü o çıkan neyse veya hareket etmiyor. Parazitten şüphelendim ancak bilemiyorum . Daha fazla var mi anlayamıyorum da tuylerden. Internet ten araştırdım hiçbir şey bulamadım.


2 haziranda 4 aylık olacak. 25 mart tarihinde iç - dış parazit ve sanırım karma 1 aşısını oldu karnesinde yazıyor. Karma 2 ve losemi asisini vurduracagim daha sonra ise kuduz ancak bünyesi zayıf olduğu için ara veren veren yaptırmaya karar vermiştim.


Çekebilirsem anlaşılırsa foto atacağım çok endişeliyim minik kızım için:( acaba bu ne olabilir yaşayan var mi? Çok teşekkürle şimdiden.

Gelen Cevaplar
28 Mayıs 2019 01:43
haydutzeyna

Çok geçmiş olsun fakat anladigima göre bahsettiğiniz şey parazit gibi fotoğrafını cekebilmeniz mümkün mü acaba

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

11 üye şu anda sitede. Ayrıca 1404 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar