20 Temmuz 2019 22:37   şikayet Et
damplup

Kedimin Patisinde Yara (Acil)
Merhaba, önemli bir sorum olacak. Genel check up için kedimi bir hafta önce veterinere götürmek üzere veteriner ekibini evime çağırdım. (Çünkü kendisi çok korkuyor ve çok hırçın bir kedi olduğu için zapt edemiyoruz.) Kedim veterinerden çok korkup gerildiği için maalesef zorlu anlar yaşadık, bir an balkona çıktı (Patisine bir şeyin batmış olabileceğinden şüpheleniyorum). Bunların sonunda zor da olsa götürebildik fakat (ilk fotoğrafta da göreceğiniz üzere) yaklaşık beş gün sonra kedimin patisinde hafif tüy dökülmesiyle birlikte kızarıklık fark ettik. Ertesi gün bu kızarıklık renk değiştirerek ikinci fotoğraftaki halini aldı. Önce mantar sandım ve veterineri çağırdım. Veteriner tam tanı söylememekle birlikte fiziksel bir travma olabileceğini, mantar olmadığını ve üç farklı kremi karıştırıp kullanmamı söyledi. (Bephanthen Plus, Furacin, Madecassol) Fakat fiziksel travmadan emin olunmadığı ve çok endişelendiğim için danışmak istiyorum. Çok evhamlı biri olduğum için kangren fikri beni korkutuyor. 
Benzeri şeyler yaşamış olup atlatanların önerileri veyahut yardımcı olabilecek her görüş bana çok yardımcı olur. Şimdiden çok teşekkür ederim. 

Gelen Cevaplar
21 Temmuz 2019 19:58
hera2010

Mantar değil gibi duruyor. Gangrenden önce düşünmeniz gereken ilk şey sanırım kediniz o bölgeyi yalıyor. Elizabeth yakalık kullanmanız onun yalamasını engelleyeceğinden ve bölgeyi daha da kötüleştirmemek şu an en önemli şey olabilir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

21 Temmuz 2019 23:31
damplup

Merhaba, kedim maalesef çok hırçın ve asla yerinde durmuyor. Yakalığı nasıl takacağımı bilmiyorum bundan dolayı. Yalaması sizce nelere sebep olabilir en kötü? Korkusundan veterineri çağıramıyorum.

Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Temmuz 2019 08:24
hera2010

yaladığı takdirde yara iyileşemeyebilir ve daha da kötüye gidebilir

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

15 üye şu anda sitede. Ayrıca 1239 kişi de sitede dolaşıyor.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar