22 Ocak 2012 01:10   şikayet Et
demetis

Kedisi SİSTİT olan var mı ?
Dişi kedimde sistit belirtileri var. Ama tam emin değilim.Kedisi sistit olan var mı acaba ?

Gelen Cevaplar
22 Ocak 2012 13:00
gygry

en başta yazmak istedeiğim buydu sisstit değildi tıkanıklık varsa taş yada kum kristal vs durum daha ciddi olabilir,idrarını yapamıyorsa idrar kana karışıp ölümle sonuçlanabiliyor,allah korusun,

Alıntı Yaparak Cevapla   

24 Ocak 2012 03:08
oceanblue

Orijinalden alıntı: demetis

İdrar testi için merkeze gitmemiz gerek. Ben küçük bir ilçede bulunuyorum.İlçelerde hayvan besliyor olmak bu anlamda çok zor.hastalık ve tedavilerinde çok etkili teşhisler olamıyor.bir kaç kere daha önce oluşan ciddi rahatsızlıklarında Bursa'ya gittik.Orada röntgen-tahlil hepsi mevcuttu ve çok doğru teşhis konmuştu.Kedinizde belki taş yada kum olabilir aslında arada check up amaçlı ona bir idrar testi yaptırrısanız içiniz rahat edebilir.
Eğer taş veya kum varsa idrardaki taşları eritecek bir mama veriyorlar prescription diet olarak.Sistit türü bir şeyse ilaçla iyileşiyor .
Kedinizde ağrı varsada belki dışa vuramıyordur
Selamlar internette kedim için cat pellet çam kumu bakarken,
bir ürün gördüm
Nullodor Erken Teşhis Kumu 1,50 KG
Erken teşhis sistemli.
Kedideki idrar yolu, böbrek ve karaciğer hastalıklarını erken evredeyken haber verir.
Hijyenik.
Kokusuz.
Patentli.
1.5 kg, 1 kedi için 1 ay süre ile kullanılabilir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

24 Ocak 2012 03:14
oceanblue

Merkezden uzak olup vete gidemediğinizi söylemiştiniz ben bu sitede gördüm isterseniz bu ürünü deneyin ama bu ürün hakkında bir tecrübem yok
http://www.deppo.com/?a=product.detail&productId=569180&tabIndex=5

24 Ocak 2012 13:51 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Mart 2012 03:26
tubaanl

benim kızım sistit :) veteriner idrar testi yaptı mikroskopta inceledi çok hafif kristalleşme war ded. antibiyotiğe gerek yok dedi sora piyeloseptyl dye bir şurup verdi 10 gün sabah akşam içiyoruz.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Mart 2012 03:43
cluedo

Dişi kedilerde ne kadar tehlikeli olduğunu bilemiyorum açıkçası ama erkek kedimde yaşadım sistit problemini. ve çok tehlikeli olabildiğini söyleyebilirim. sık tuvaletini yapmak istemesi, farklı yerlere yapması belirtileri olabilir. kesinlikle kontrol ettirin. bazı durumlarda tedavisi çok uzun sürebilir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Mart 2012 15:24
kopukpati

Benim erkek kedimde de aynı sorun oldu.Devamlı kum kabına gidip azıcık idrar yapıp çıkıyordu.Arkasından yine gidiyordu.Sistit başlangıcı olabilir dedi veterinerimiz.Henüz başlangıç döneminde kullanılan bir mama verdi şuanda onu kullanıyoruz.Royal Canın S/O diye hatırlıyorum ismini ama bakıp tekrar yazarım.

Alıntı Yaparak Cevapla   

18 Mart 2013 13:21
yasemir

Merhaba,

Benim kedim dişi, dün kumunun renginin kırmızı olduğunu fark ettim. Sürekli takip ettim tuvalete giderken, sonra işerken idrar örneğini aldım, koyu kırmızı-kahverengi renkte işiyor. Veterinere götürdük sistit dedi. Fakat burada yazılan belirtileri göstermedi, öyle acı çekerek işemiyor, sık sık değil aksine çok seyrek çişe gidiyor. Veteriner kan aldı tahlil için. Şimdi serum bağlandı. Karaciğerinde sorun varmış, sarılığa kadar gidebilir dedi. Şimdi tedavisi başladı. Ayrıca kabızlığı varmış. Umarım iyileşir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

24 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar