27 Ekim 2019 00:45   şikayet Et
asenavatanse...

Lütfen cevap verin!
Merhabalar 1 ay önce bir kedi sahiplendim zor durumdan kurtardım vs derken 10 gün önce bir tanesini daha kurtarmak istedim ve ishal bir kedi edindim. Ancak ishali 10 gündür bitmiyor. Bana geldiğinde 700 gramdı şuan 1.100 gram yani kilo alıyor ama ishali düzelmiyor. Üstelik kendinide temizlemiyor. Ne yapabilirim? İlaç kullanıyoruz serumda yapıldı ama geçmedi. Fip olmasından endişeleniyorum.
Birde bunlar yetmezmiş gibi 3-4 gün önce kardeşim eve annesinin terkettiği bir yavru kedi getirdi. Onda hiç bir sorun yok ama ishal olan kedi kafesin içinde(k9 kafesi) 4 gün önceki hastalıksız kedi odada geziyor. Ve bu gün kafesin içindeki mamayı çalıp yemiş.
Birde bunlr yetmezmiş gibi bu gün sabah annem ishal kediye verdiği şırıngayla yanlışlıkla 1 ay önce sahiplendiğim kediye ilaç içirmiş.

Delirmek üzereyim lütfen bana bir şey söyleyin. Fip değildir diyin üçüne geçmez diyin.

İshali içinde bir çözüm söylerseniz çok sevinirim. Flagyl kullandık ama bir işe yaramadı

Gelen Cevaplar
31 Ekim 2019 00:12
tnc

Merhaba, ishal olan kediye tavuk göğsü haşlamanızı tafsiye ederim bir iki hafta  . Birde böyle deneyin ve iç parazit içmemiş ise veterine götürüp iç parazidini yaptımanızı öneririm.

31 Ekim 2019 00:14 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Kasım 2019 18:29
asenavatanse...

Orijinalden alıntı: tnc

Merhaba, ishal olan kediye tavuk göğsü haşlamanızı tafsiye ederim bir iki hafta  . Birde böyle deneyin ve iç parazit içmemiş ise veterine götürüp iç parazidini yaptımanızı öneririm.Merhabalar, hala ishal düzelmedi, kilo 1300 oldu. Fip değil ama ishali geçmiyor. Her şeyi denedik i/d mama ile besleniyor her türlü ilaç ve formül yaptık ama iyileşmiyor

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Kasım 2019 00:18
cocukthecat

Okuduğuma göre fip daha hızlı ilerleyen bir hastalık. Sizin kedi geldiğinden beri kilo bile almış. Muhtemelen daha az ciddi bir durumdur. Veterinere götürüp ishali geçmeyen kedi için test yaptırmak en iç rahatlatanı ve doğrusu olacaktır muhtemelen. Umarım hemen iyileşir ve ciddi bir durum söz konusu değildir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Kasım 2019 15:01
tahasevket

Merhaba, en kısa zamanda veterinere götürün. Bu süre zarfı içerisinde bol bol yoğurt yedirin, probiyotik olsun.

Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Kasım 2019 12:14
jascattt

neden test yaptırmıyorsunuz?

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

27 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar