14 Şubat 2020 22:22   şikayet Et
seyyarsamura...

Scottish Fold Kedim Topallıyor
Merhaba Arkadaşlar,

1 yaşında Scottish Fold bir kedim var. Eklem rahatsızlığı var o yüzden de birçok problem yaşıyoruz. Birçok veterinere gittim fakat şu ana kadar çözüm bulamadık. Eklem rahatsızlığı olduğu için yapacak bir şey olmadığını biliyorum fakat çok ciddi topallamaya başladı. Sağ arka ayağına hiç basmyıor ve bu topallama hafif hafif başlamışken her geçen gün ilerliyor. Bir yandan oyun da oynamak istiyor ve oynuyoruz da ama çok çabuk yorulduğunu fark edebiliyorum.

Önce film çektirdim fakat bir sakatlık durumu çıkmadı eklem rahatsızlığından dolayı dendi. Ağrı kesici verildi bir süre kullandık fakat hiçbir azalma olmadı. Veteriner tahlil yapıp yanlış hatırlamıyorsam karaciğer değerlerine bir bakalım ona göre dozajı ayarlarız dedi. Fakat 20 gün ağrı kesici kullanmama rağmen hiçbir değişiklik olmadığı için yaptırmadım.

Ağrı kesici olarak verdikleri şey cidden çok pahalı, tahlil için istedikleri ücretlerde çok yüksek. Maddi gücüm var ve bu paraları vermekten çekinmiyorum fakat veterinerlere olan güvenim tamamen kayboldu. Scottish olduğu için birçok problem yaşadık şu ana kadar ve her gittiğimde gerekli gereksiz bir ton şey satmaya çalışıyorlar ve ben de bir umut iyi gelir diye alıyorum. Fakat şu ana kadar hiçbir fayda görmedim.

Bu arada Scottish Fold satın almadım sadece bir dernekten sahiplendim. Henüz yavruydu fakat anası-babası scottish idi ve sakat olacağını zaten tahmin ediyordum. Zaten bu şekilde yaşayacaktı çünkü istemsiz bir çiftleşme olduğu için doğmuştu. Bunu özellikle belirtmek istedim çünkü konunun amacı dışına çıkıp sadece beni yargılamak için yorum atanlar olsun istemiyorum.

Daha önce eklem rahatsızlığı olan scottish fold bakmış arkadaşlarım bir şeyler deneyip sonuç aldı mı bunu merak ediyorum.

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

23 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar