05 Haziran 2015 04:44   şikayet Et
muradyildiz

Yavru kedide sulu dışkı normal mi ?
Merhabalar,

Annem için kız kardeşimle beraber dün gece bir adet Scottish sahiplendik. Petshoplara karşı olduğumuz için, belli bir bedel karşılığı bir arkadaştan edindik. Kediyi dün gece kız kardeşim gece 12 gibi temin etti. Gayet sağlıklı görünen fakat poposunda dışkı olan bir kediydi. Sahiplendiğimiz arkadaş kedinin poposunu temizledi ve kız kardeşime verdi. O da veterinere götürdü, veteriner bir sıkıntı göremedi fakat poposundali kızıllık konusunda bizi uyardı.

Normal şartlarda sabah işe gidecek kardeşim akşam uçağıyla da Yanıma samsuna gelecekti. Fakat gece sat 4'te kedimiz ciddi derecede cıvık bir şekilde dışkıladı. Sürekli mi ya da risk arz ediyor mu bilemedik. Sabah olduğunda gerekli yerlere gideceğiz fakat kardeşimin işi buna engel de olacak.

Eğer bu önemli bir sorun değilse ya da veteriner yardımı ile çözülecek gibiyse kediyi alıp Olduğum Şehirde tedavi ettirmeyi planlıyorum. Fakat kedi daha önceden de rahatsız ise ve de sorunun çözülmesi zor ise sahiplendiğim arkadaşla bu sorunu iade ya da farklı bie şekilde çözmem gerekiyor. Sabah veterinerlerden bilgi alacağım ama haberi aldığımdan beri uyku tutmadı ve bildiğim forumlara da sorunumu yazdım.

Dışkının görseli de ekte, bu konuda yorum alma şansım olur mu ? Yavrularda bu dışkı normal midir, ya da düzeltilebilir mi ? Ev değiştirmesi, poposunun temizlenmesi ya da ateş ölçümünü poposndan yaptıkları için dışkı bu şekilde olmuş olabilir mi ?

Bu saatte ya da erken saatte yorum yapabilecek, yardım edebilecek herkesin desteğine ihtiyacım var. Kedimizi sahiplenmek istiyorum fakat göz göre göre de hastalıklı bir kedi ise, sahiplendiren arkadaşın oyununa gelmek istemiyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler.

05 Haziran 2015 09:42 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
05 Haziran 2015 05:26
nilyaman

İshalin birçok sebebi olabilir. Yediği dokunmuş olabilir, üşütmüş olabilir, paraziti olabilir... Kediniz yavru mu bilmiyorum ama yavrularda sık görülüyor. Bir can sahiplendiyseniz bu gibi durumlara hazırlıklı olun zaman zaman sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Haziran 2015 05:46
muradyildiz

Orijinalden alıntı: nilyaman

İshalin birçok sebebi olabilir. Yediği dokunmuş olabilir, üşütmüş olabilir, paraziti olabilir... Kediniz yavru mu bilmiyorum ama yavrularda sık görülüyor. Bir can sahiplendiyseniz bu gibi durumlara hazırlıklı olun zaman zaman sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.


Nil hanım bu şekilde dışkıladı, kız kardeşim de bende korktuk sabah veterinere götüreceğiz, büyük bir sorun değilse ve en önemlisi sahiplenmeden önce de devam etmiyorsa bu sağlık sorununu atlatırız gibime geliyor.

Sadece yavrularda bu kadar sulu dışkılama tehlike arz eder mi merak ettim ?

Yavru 45 günlük

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Haziran 2015 16:16
nilyaman

veterinere götürcek olmanız iyi olmuş bu kadar sıvı kaka normal değil. Ama biraz tedaviyle hemen iyileşir. Sağlıklı uzun mutlu ömürler dilerim

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Haziran 2015 16:24
oxan

benim de 2. kızım Leydi (ScottishFold) ilk eve geldığınde yaklaşık 50 gunluk cıvarında aynı bu sekılde dışkılıyordu. veteriner sindirim duzenleyıcı bır merhem verdi. gunde 3 defa merhemi verıyordum. 1-2 gun içinde düzeldi. 


yavruyken sureklı gozlemlemenız gerekıyor. kediler dayanıklı olmalarına karsın yavruyken hastalıklara cok fazla açık oluyorlar. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

05 Haziran 2015 17:03
carmenmia

benim kızım 2 3 haftalıkken yeni geldiğinde isaldi yürürken bile pıt pıt düşüre düşüre gidiyordu yetişemiyordu o ara kuru mama aldım ona başlayınca düzeldi. bu yaptığı normal değil farkındaysanız oda tutamamış tuvalet kabına girerken kaçmış. yediğinden içtiğinden olabilir o arkadaş poposunu temizlerken ıslattıysa ondan olmuştur üşütmüştür

Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Haziran 2015 15:58
zank

45 GÜN ANNEDEN AYRILMASI İÇİN YETERLİ DEĞİL BENCE. BENİM YAVRULARIM 50 GÜNLÜK OLDU VE HALA EMİYORLAR ŞAŞIRDIM DOĞRUSU

Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Haziran 2015 16:57
basitboncuk

Gerekli cevaplar verilmiş ancak küçük bir uyarıda bulunmak istiyorum :)

Kullandığınız silika kumların sağlıklı olmadığını söyleniyor internetten biraz araştırma yapabilirsiniz.İnce taneli kum tavsiye ederim, iyi günler :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Haziran 2015 21:27
duhan86

Merhaba sevgili arkadaslar,iki gün önce yolda yürürken küçüçük bir yavru kedi gördüm,hali perişandı ,cok caresizdi,yavrucak yürüyemiyordu.içim sızladı aldım eve getirdim,hemen süt verdim birazcık içti,ama cok ishaldi.ve üstü bit doluydu.hemen bir veterinere götürdüm.yunanistanda yasıyorum ,ben yunanca ,veteriner de ingilizce bilmiyordu,artık vucut diliyle biraz anlastık.agızdan bir damla gibi bisey verdi,sırtından da bir igne yaptı sanırım bı igne ishali içindi,spreyle bitlere müdahele etti,ve beni yolladı,yavru bir aylıkmıs ve yarım kilo.eve geldik,ama yavru devamlı uyuyor,ayakları üstünde zor duruyor ve hiç yemek yemiyor diyebilirim.cok ama cok üzgünüm,ölmesinden korkuyorum,bugun zorla uyandırdım ve ıslattıgım kuru mamadan bir iki parca zorla yedirdim,yerken bile uyukluyordu,ne yapmalıyım bilmiyorum.uyAndırıp zorla yedirmeli miyim yoksa hiç müdahele etmemeli miyim,lütfen bana yardım edin.bu benim ilk tecrübem,cevaplarınız için tesekkürler,saygılar.bu arada yeni konu acmayı beceremedim bi türlü;) o yüzden burdan yardım isteyim dedim kusuruma bakmayın lütfen

06 Haziran 2015 21:35 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

06 Haziran 2015 22:36
kampanyalima...

mama değişimi yaparak bağırsak florasının değişimini sağlayabilirsiniz.stres ten yapabilir,ortam değişikliğinden olabilir.aşıları varmı?hangi aşılar yapılmış?

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

5 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar