19 Mayıs 2018 18:43   şikayet Et
mmisamisa

Yavru kedimin karnı şiş
15 gün önce sokaktan aldık miniği, çocuklar ıslatmışlardı çok kötü durumdaydı, eve geldiğinde kustu gözleri ve salyası akıyordu damla kullandık gözleri düzeldi sanırım soğuk havada ıslatılınca hasta olmuş. Şuanda keyfi yerinde karın şişliği dışında bir problemi yok iç parazit hapı verdik bir tane lakin hiç fark olmadı kakasında da kurt vs görmedik hiç. 40-45 günlük dişi kedi hal ve hareketlerinden sıkıntılı bir durum yok gibi, kuru mamasını kabında hep bulunduruyoruz canı istedikçe gidip yiyor günde bir kere bir yemek kaşığı yaş mama veriyorum arada bir de bir çay kaşığı yoğurt yiyor, su da içiyor bolca. Sizce ne yapmalıyız tekrar hap mı denemeliyiz? Çok mu yemek yiyor yoksa ondanmıdır?

19 Mayıs 2018 18:57 tarihinde düzenlenmiş. | (1 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
05 Haziran 2018 18:20
luckytr

Merhaba,iç parazit olabilir. Bir veterinere gitmenizde fayda var. Karinda şişlik normal degil,iç parazitler genellikle beyaz ve küçük yumurtalar olarak kakasında görebilirsiniz dikkatli inceleyin.
Tedavisi yapıldıktan sonra karnında ki şişlik gidecek ve iştahı yerine gelecektir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

04 Ağustos 2019 18:32
incirg

Benim kedim de şu an aynı durumda. 1,5 aylıkken sokaktan sahiplendim ve birlikte ikinci haftamız bitti. Şişlik tıpkı sizin kedinizdekine benziyordu. Dün iç parazit hapı aldık fakat dışkısında ben de kurt göremedim. Sizin durumunuz ne oldu endişeliyim merak ediyorum ne yaptınız?

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

20 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar